Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Fehérjeport ajánlott szedni...

Fehérjeport ajánlott szedni annak aki rendszeresen sportol? Még ha nem is kifejezetten izmot akar építeni akkor is?

Figyelt kérdés
Fogyókúrázom, a kalóriabázis honlapján szoktam összeírni hogy miket eszem, mennyit edzek stb és kiírja hogy mennyi fehérjét kell még ennem és nem mindig érem el ezt a szintet. Ha fehérjeport szednék beleférne a napi keretembe. Segíti a diétámat? Nem zavar be fogyás szempontjából?
2014. máj. 14. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha húsból, tojásból, halakból, zöldségekből, olajos magokból ELÉG fehérjét viszel be, akkor semmi szükség pluszban fehérjét enni csak azért mert egy kalkulátor neked magasabb fehérjebevitelt ajánlott.
2014. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha például elég fehérjét viszek be, viszont szedek mellé fehérjeport segíti a diétát? Vagy nem kifejezetten?
2014. máj. 14. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem segít az semmit, csak több tápanyagot viszel be amire szükséged már valószínűleg nincsen. Bizonyos elméletek szerint a pluszban bevitt tápanyagok okozzák a hízást, valójában fehérjétől nemigen zsírosodnál de a fogyást lassíthatja ha fölöslegesen sok van, bár fehérjével ilyen gond nem szokott lenni. Csak kérdés, hogy minek.


Plusz amíg vannak normális fehérjeforrások, addig a porokat próbálják minél gazdaságosabban kihozni.


Vannak jó minőségű fehérje porok, de a tejsavóból készültek, a szójásak azért eléggé kérdésesek, hogy egyáltalán tényleg megéri-e a fogyasztásuk.


Én azt mondom tojás fehérje proteint vegyél, mert lehet edzés utánra egy jó turmixot csinálni belőle, inkább fehérjét egyél mint keményítőt, szóval nem baj az ha az embernek van ilyen lehetősége is és éhség esetén mondjuk egy fehérjeporos édesítős kakaó elég jó és egyszerű étkezés alternativa lehet.


Szénhidrátszegény süteményekhez is jó, van értelme a fehérje poroknak (ha jó minőségűek). De igazából szükséged, az nincs kiegészítésre. Testépítőknek van szükségük, akiknél tényleg számít hogy edzés után gyorsan jussanak tápanyagokhoz, illetve ők már igen nagy mennyiségeket esznek. Annyi húst amennyi nekik kéne már nehéz megfőzni, megenni, ezért jó a por-turmix.


Neked inkább opcionális, de nem kell divatból költeni rá.

2014. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az anyagcserébe bezavarhat, a túlzott fehérje bevitelnél veseproblémák is felmerülhetnek. Azt ne hidd már (mint sokan), hogy ezeket a táplálék kiegészítőket arra találták ki, hogy még egészségesebb legyen mindenki. Ugyan már! Az élelmiszer előállítás annyira ipari jelleget öltött és annyira elüzletiesedett minden, hogy mindenféle hulladékanyagból üzletet akarnak csinálni, amihez agymosó reklámokat készítenek. A tisztított élelmiszerek feldolgozása során rengeteg melléktermék és hulladék keletkezik, amiket a profit fokozása érdekében jobb híján végül táplálékkiegészítőként adnak el némi beavatkozás után. A szerves vegyipar sokféle aminosat tud előállítani olyan méretekben, amit más címszóval nem lehetne eladni. A szintetikusan előállított C vitamint sem véletlenül reklámozzák, holott a szervezetbe bevittnek legalább a fele nem tud hasznosulni (hiszen nem a biológiailag hasznosítható optikai izomert tartalmazza kizárólagosan). Némi analógiával élve, ez olyan, mint a bútorgyártáshoz használt fa, vagy farostlemez esete. Amikor a fafeldolgozás ipari méretű lett, akkor a rengeteg hulladékból farostlemezt gyártottak, de az ezekből előállított bútor már nem bír ki százéveket, sokkal nehezebbek is azoknál és szinte javíthatatlanok.
2014. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen egyetértenék, de egy ultraszűrt tejsavó fehérjében hasznosítható, L állású aminosavak vannak (elivleg).


Szintetikus c-vitamin rossz hasznosulását bizonyították is? Arról én is hallottam, hogy L és D állású aszkorbinsav (egyenlő arányban?) keletkezik, de egyik biztos hogy nem hasznosul?


Csak kérdezek, mert érdekel, van-e ezeknek alapja is. Nyilván én sem ipari előállítás párti vagyok..

2014. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!