Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Szoptatás mellett édesítőszer...

Szoptatás mellett édesítőszer vagy xillit használata javasolt e?

Figyelt kérdés
Pl xillitre azt mondta a bioboltos csaj hogy óvatosan mert hasmenést okozhat a babának is.Van tapasztalat?
2014. aug. 26. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom ugyan nincs, de én maximum akkor óvatosan használnám a xillitet. Nem is tudom, miért kéne nagykanálszámra enni naponta, egy kevéstől pedig nem szoktak hasmenést kapni az emberek, a hirtelen nagyobb mennyiségtől inkább. Bár nyilván emberfüggő. Én a világon semmitől nem kapok hasmenést, pedig volt már egypár állítólag sokaknál azt okozó étel az életemben...
2014. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én eddig 1x ettem xillites sütit,attól rettentő hasmenésem és hasgörcsöm lett. Egy 7 hetes babánál meg ugye nem tudni hogy hat,de nekik a hasmenés azért veszélyes.
2014. aug. 26. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Csak a természetes édesítőszer a jó. A mèz vagy a cukor.
2014. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
No, akkor én is a mézet mondom, ha arra nincs ellenjavallat. GI index ide vagy oda :) Nem kell folyton azt enni, lehet ritkán is (vagy soha, de nem érdemes, a méz finom és vannak értékei, csak ne hőkezeljük).
2014. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne szedjél már ilyen vegyszereket szoptatáskor. Majd utána diétázz. -,- Ennyi gyökeret...
2014. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az eritritol a xilithez hasonló édesítő (cukoralkohol), de máshogy szívódik fel, ezért állítólag nem fosat. Egy próbát megérhet. Mondjuk nekem a xilittől sincs bajom, még soha nem volt tőle hasmenésem, de van aki érzékeny rá, így inkább mellőzném.

A mesterséges édesítőket mindenképp kerülném, nem csak szoptatás alatt, amúgy is.

2014. aug. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5.94 az éhgyomri cukrom ezért diétáznom kell,ezért kérdeztem.
2014. aug. 27. 07:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már megjártad egyszer a xillittel, akkor hanyagold, nem neked való.
2014. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A stevia természetes édesítő, esetleg az nem jöhet szóba? Igaz, van némi mellékíze...
2014. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!