Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Hol tudok cukormentes csokit...

Kiss Anna Boglárka kérdése:

Hol tudok cukormentes csokit venni?

Figyelt kérdés
Budapesten hol va olyan bolt, ahol tudok venni cukormentes csokit? Biobolt vagy ilyesmi...
2015. febr. 25. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik nagyobb élelmiszerüzletben... a diabetikus csokikban nincs cukor, helyette másfajta édesítő (leggyakrabban maltit, de pl a Mammutban a bioboltban láttam xiliteset is), van amelyik finom, van amelyik botrányosan rossz. A másik lehetőség a 90% feletti étcsoki.
2015. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A diabetikus csokik legnagyobb részében fruktóz van!


Semmit nem ér, max nem emeli hirtelen a vércukrot.


Eritrites/xilites étcsoki szokott lenni bioboltokban, főleg ahol paleolit termékeket is forgalmaznak. Pl. Mammut Biosétány, Corvin Harmónia Reformház, Paleofény a Fény utcai piacon, Westend Hello Paleo, Mediline, Gluteno Hűvösvölgyben, a Lehel Csarnokban is van egy paleo/bio bolt, Paleokamra Pozsonyi út, Paleocentrum Lőrinci Piac stb stb.


De abban igaza van az előzőnek, hogy vehetsz 86%-os étcsokit is, azt sok helyen lehet kapni. Abban alig van cukor.

2015. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
csinálj:)))): 50 gr olvasztott kókuszzsír, 50 gr holland kakaó, 40 gr méz, fél teáskanál vanília aroma. Keverőgéppel összekevered, egy tányérra teszel zsírpapírt, és ráöntöd. Hűtőben 10 percre be kell tenni, hogy megdermedjen. Erre még a hűtő előtt lehet tenni aszalt gyümölcsöket is. Amióta kipróbáltam, nem vettem csokit üzletben...
2015. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 40gr méz az tömény cukor. Amúgy a fruktózos a legfinomabb, bár nekem azzal erős fenntartásaim vannak. A többi kicsit keményebb mint a sima csoki.

[link]

2015. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
culinaris üzletben lehet kapni, bár nem túl olcsó, de mezei bioboltban is kapható:)
2015. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Spar, Tesco, de máshol is láttam: Wavel Sugar Free ét/tejcsoki. 50 gramm, nem olcsó, de finomabb, mint a sima csoki. Asszem poliol az édesítő (xyllithez hasonló cukoralkohol)
2015. ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!