Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Fogyni szeretnék de túl sok...

Fogyni szeretnék de túl sok szénhidrátot viszek be a szervezetembe (kenyért) mivel tudnám helyettesíteni? 16L

Figyelt kérdés
Az a baj,hogy nem tudom megállni, hogy ne egyek kenyeret.Ez hozzátartozik már mindelyik étkezéshe.Suliba reggel 2 sandwichet készítek magamnak és nemtudom hogy mivel tudnám helyettesíteni, mert müzlivel pl nemlakok jól.Ebédnél a leveshez szintén eszek kenyeret és vacsorára megint pirítós formájában.Ez túl sok szénhidrát és nemtudom, hogy mivel tudnám helyettesíteni

2015. máj. 27. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a feher kenyeret levallthatnad tonkolybol keszult kenyerre, igaz nem kevesebb a kaloriatartalma, de jobb tapanyag van benne es sok rost..reggelire eheted nyugodtan suliba kell a figyeleshez a szenhidrat, deltol mar meggondolnam, probalj olyan eteleket enni, amihez nem kell kenyer,vagy probald elhagyni.
2015. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kései Sirató ***** válasza:

Az adagokat is csökkentened kellene: mindig a felét edd annak, amit igazából szeretnél!

Esetleg hagyd ki a levest és a második fogást edd csak meg - kenyér nélkül!

2015. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ehetsz kenyeret, de csak délelőtt és mértékkel. Az is legyen teljes kiőrlésű kenyér, mivel magasabb a rosttartalma és később leszel éhes. A magkenyerek jó alternatívák, mivel a legtöbb kevesebb szénhidrátot tartalmaz, mint a búzalisztből készültek, de ezek drágábbak. Lipóti pékségben van a Pro body szénhidrátcsökkentett kenyér, azt tudom ajánlani, 100 grammjában kb csak 8 gramm szénhidrát van.

Norbinak is vannak ilyen szénhidrátcsökkentett pékárui, én a Dr. Schwarz zsemlét szoktam venni mert finom és szójamentes (allergiás vagyok rá).


Egyébként az is elég váltás, ha csak délelőtt eszed mértékkel és teljes kiőrlésű, hamar le fogsz tudni szokni róla. Fokozatosan kell. Helyette egyél zöldséget, gyümölcsöt mértékkel, húsokat, sajtot, tojást. Kókuszlisztből, mandulalisztből nagyon finom fogyókúrába is beleilleszthető sütiket készíthetsz, édesítéshez ajánlom a steviát vagy az eritritet.

2015. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Reggel ne 2 szendvicset egyél, hanem egyet.

Ebédnél hagyd el. A leves, főétel kenyér nélkül is laktató.

Vacsora maradhat. Nem tudom, hány szelet, ha több, akkor azt is lehet csökkenteni.

Illetve lehet variálni, hogy mást is eszel, pl. túró, saláták. Egy idő után megszokod és nem fog hiányozni, hogy mindig kenyeret egyél.

2015. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig nem olyan nehéz, sok ember van, aki nem eszik kenyeret. De ha már kenyér, lehet enni magkenyeret, ezt sem tartja mindenki jónak, de a szénhidráttartalma elég alacsony.

Lehet tojást és húst is enni zöldségekkel, mennyiség (s zsírtartalom) kérdése, hogy jóllaksz-e vele.

Vacsorára miért eszel pirítóst? Otthon vagy, ehetnéd a korábban javasolt tojást, húst, de vannak még lehetőségek.


Ha a szénhidrátot jelentősen csökkenteni akarod, akkor talán van egy pici mozgástered a fehérjénél, illetve a kalóriánál, amit úgyis csökkentened kell, de ha elég mélyre mész, akkor utána mindenképpen emelned kell a zsírt. De kezdheted is vele, sokkal laktatóbb és szükségesebb, mint a szénhidrát. Csak éppen a zsír- és szénhidrátdús étrend kissé problémás, bár megfelelő kalóriabevitelnél működhet, nem mindenkihez passzol, hogy válasszon eme 2 makrotápanyag között és az egyiket minimalizálja.

2015. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valamennyiről pedig le kéne mondani, mert ez így sok. Mindenképp keress szénhidrátcsökkentett változatot. A fentebb említett Pro Body pl ilyen, nálunk (Bp) a Sparban is kapható. Széles körben lehet kapni ezt a fajtát [link] ebben ugyan több a szénhidrát, de nagyon hasonlít a hagyományos kenyérre. Ha van a közeletekben Norbi üzlet, ott is szétnézhetsz.


Valaki írta hogy ne egyél levest, szerintem meg pont azt egyél, az egyik legjobb kaja (hús, zöldség, és mindenki szereti). Persze kenyér nélkül...


Én ezeket ismerem (így talán könnyebb megtalálni):


[link] csak kisebb mértékben csökkentett


[link]

[link] -jobb oldalt van egy kis kép a csomagolt változatról, én azt szoktam látni

2015. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig két fogyókúrát zavarok le egyszerre, mert egytől nem lakok jól. :-))
2015. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szokás hatalma, ugye...

Sajnos, ha fogyni szeretnél, nagyon sok mindennél meg kell állnod, hogy ne egyél belőle. (A már oly sokszor emlegetett) akaraterő és elhatározás kérdése az egész. Fogyózás alatt nincs olyan, hogy "nem tudom megcsinálni". Ez idő alatt folyamatosan töröd át a határaidat, és küzdesz saját magaddal. Ha már a kenyeret sem tudod letenni így az elején, akkor nem tudod, mire vállalkoztál.

2015. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Ebben sok okosság van :) Van azért, amit az ember nem tud megcsinálni, de ha erről van szó vagy akár szenved, akkor rossz módszert választott. Akaraterőt én speciel nem szeretek használni fogyáskor, de egészségtudatosság, elhatározás és makacsság nagyon van és a leleményesség is hasznos, ha az ember igazán ki akar élvezni egy viszonylag korlátozott életmódot :) Csak nézek, amikor egyesek még a kenyeret sem tudják kihagyni (oké, bizonyára nagy lépésnek tűnik ez sokaknak s lehet máshogy fogyni, de ennél sokkal komolyabb korlátozásokat tettem probléma nélkül). Ha az ember igazán akarja, rengeteg mindent meg tud oldani. Egy csomó mai ételem létezéséről fogalmam sem volt pár évvel ezelőtt, pedig jók. Sokat köszönhetek ételes blogoknak, de a kísérletező kedvemnek is. Bár most egyszerű fázisban vagyok (tojás, zöldség alapokon), az is kellemes.
2015. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így igaz. Festi magát, aki nálam jobban szerette a kenyeret. Fél kilót be tudtam vágni egy jófajta nyakapecsenyével. Mmmm.

Manapság meg eltekintve a péntek esti zsíroskenyérződhagymával vacsitól, egyáltalán nem eszem kenyeret. Csak nem úgy kell felfogni, hogy ez megvonás, vagy áldozat, hanem mint fegyvertényt.

2015. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!