Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Azt olvastam valahol, hogy a...

Azt olvastam valahol, hogy a mézben levő cukor nem hizlal. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Azt írta a könyv,hogy a mézben levő cukor nem hízlal,mert egyből felszívódik a májban,meg a vérben! Ha igaz,akkor mindent mézzel fogok inni!
2010. márc. 4. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hízlal a méz is, mivel közel annyi kalória van benne, mint a cukorban, de sokkal egészségesebb, az immunrendszert erősíti.
2010. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
értsétek már meg minden hízlal! minden amiben van kalória.. és mindenben van kalória csak a csapvízben nincs..
2010. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

kérdező: ez így önmagában egy nagy butaság. a mézben van fruktóz (gyümölcscukor is), amely nem igényel inzulint, ezért lehetett a könyv írójának az a tévképzete, hogy a méz maga a csoda.


a mézben viszont nemcsak fruktóz van, hanem sima cukor is (+ kalkuláld bele azt, hogy a hazai mézeket cukorral dúsítják. Nemrég megjelent erről egy cikk, a metrón olvasta mellettem vki. Olyan 25%-os volt a hozzáadott cukor a mézekben, és most nem kínai, hanem "tisztes magyar hazai vállalkozók" termékeiről beszélek).


a méz is rettenetesen kalóriadús, vércukoremelkedést okoz. Tkp. tömény cukor, csak vannak benne ásványi anyagok is. Majdnem ugyanannyi kalória van benne, mint a sima cukorban. Nyilván napi 1-2 ek. nem árt, de azt, ami abban a könyvben van, kezeld fenntartásokkal.

2010. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést,mert nekem is a csodával határos volt az a kijelentés,hogy a méz nem hizlal!Sokan említitek a kalóriát.Tudtommal különbséget kell tenni a szénhidrátból,illetve a zsírból vagy fehérjéből kapott kalória között! Azért nekem ez a méz bukott!
2010. márc. 4. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:

hát, a kalóriák között sokféle értelemben lehet különbséget tenni. 100 g mézben egyébként 327 kcal van megközelítőleg.


a kalóriák között pl. úgy is van különbség, hogy 1 g szénhidrátból 4,1 kcal lesz, míg 1 g zsírból 9,4 kcal. de nyilván nem egészséges az az étrend, amiben csak szénhidrát van, és zsír nincs. valamennyi zsírra szüksége van a szervezetnek.


egyet kéne csak tenned: más könyveket olvasni :)

2010. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!