Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Tényleg ennyi kalóriát égetünk...

Tényleg ennyi kalóriát égetünk el a sportokkal?

Figyelt kérdés
Elvileg 1 óra futással 4-500 kalóriát lehet elégetni de nem tudom hogy ti hogy vagytok vele de én gyűlölök futni 3 kemény percnél tovább soha nem bírtam pedig nem vagyok túlsúlyos 170cm és 55 kilómmal. Mostanában inkább szobabicajozni szoktam , ez óránként 2-300 kalória de ezt egyszerűen nem hiszem el mivel egy két órát simán letekerek és még csak ki sem fáradok , az úszással ugyanez a helyzet de az 500 kalóriát éget. Nem kéne valami összefüggésnek lennie a zsírégetés és a kifáradás között ? Lehet hinni a kalóriabázisban megadott értékeknek ? Ha igen akkor miért mindenki a futást ajánlja mégis ?
2015. okt. 23. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A kalóriabázis kicsit túlkalkulál. Kb 70%-ával érdemes számolni az ott megadottnak.
2015. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
en egy ora szobabicajjal 560kcalt egetek el 36km-t tekerek le...en sem hiszek ezeknek a kijelzoknek en mindig 150kcalt leszamitok
2015. okt. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja azt én meg sem kérdeztem mert annyira irreális , nekem a bicaj kijelzője 1000 kalóriát ír ki.
2015. okt. 24. 07:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elégetett kalóriát pontosan ki lehet számolni, ha ismert az adott ember magassága, súlya, életkora, neme, és oxigén felhasználása, a sport végzése közben. Szóval úszással lehet 200, de 900 kcal-t is égetni oránként. Ha nem tudod mennyi volt az oxigénfelhasznalásod, azzal is megközelítő értéket lehet kapni a kaloriaegetesrol, ha ismert a vo2max erteked és az edzés alatti atlagpulzusszamod. Ha nem tudod a vo2max-odat, akkor a min. és a max. pulzusod alapján is ki lehet számolni a kcal égetest.
2015. okt. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
legegyszerubb ha veszel egy pulzusszam méro orat
2015. okt. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De van annyi a szobabicaj. Kb. 300-400 kalória. (mértem, nem kalóriabázis alapján)
2015. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Veszel egy jobb minőségű pulzusmèrőt, az a reàlis amit az mér.
2015. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés a kifáradás szintje és a kalóriaégetés között. Emeld a fejed fölé a karod, és tartsd ott félóráig, eszmétlenül fárasztó, öt-tíz perc múlva úgy fogod érezni, hogy máris leszakad a karod. Kalóriát mégsem égetsz vele szinte semennyit sem.
2015. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!