Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mennyi az a súlyvesztés, ami...

Mennyi az a súlyvesztés, ami biztos fogyás, nem csak víz?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezt nem lehet megmondani, akár 5 kilot is veszthetsz egy nap alatt, ami csak viz.
2010. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, akár 10 kilónyi víz-méreganyag-glikogén is távozhat a szervezetedből, zsír pedig semmi.

Ezért azt mondom, hogy a diéta első hete egyáltalán nem mérvadó, a 2. hét után méregessed csak magad, addig teljesen felesleges.

2010. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

centi vesztéssel is ugyanez a helyzet ugye?

hát nemtudom. jó lenne tudni azért :(

félek, hogy csak vizet vesztek, pedig napi 4 litert vedelek

2010. ápr. 6. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a víz távozása centikben is mérhető. Illetve a gyomrod is összeszűkül, ezzel a derékbőség jóval csökken.

Ne a centi és a mérleg legyen a mérvadó, hanem a TÜKÖR. Ha látod magadat formálódni, akkor jó úton jársz. Ha csak a súlyod megy le, de kinézetre hosszú idő után is ugyanolyan vészes a helyzet, akkor át kell gondolni a diétádat.

Adj időt magadnak, ne azonnal akarj eredményt. Tartósan úgyis csak örökre szóló életmódváltással érhetsz el eredményt, akkor meg minek sietni? Persze vannak trükkök, hogy gyorsan veszíts zsírt, de azok eléggé megviselik a szervezetedet, így jobb a hagyományos tiszta étkezés megfelelő mennyiségben+sportolás kombinációt alkalmazni.

2010. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

sportolok ÉS dietazok.

Viszont nagyon stagnál(t) a sulyom (szules utan), es most megindult szepen lefele. És nem tudom merjek e reménykedni.

Röviden ennyi.

Nem siettetek semmit, a szervezetem tudja milyen utem a jo neki, most beindult valami talan, vagy nem.. kéne ilyen testzsir% mérő akármi, talan el kene mennem valahol, ahol van, és lemérik.

2010. ápr. 6. 18:04
 6/9 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy heti fél-másfél kiló az, ami zsírből fogyható. Ami ennél több, az víz és izom.

Fogyni csak akkor fogy, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz. (Ezt kevesebb evéssel, megválogatott kajákkal és több mozgással tudod elérni, érdemes mind a 3 dolgot nyomatni.)

Számolj! 1 kg zsír elégetése kb. 7000 Kcal energiát ad le, kb ennyivel kevesebbet kell enned a tényleges elhasználáshoz, hogy 1 kg zsírral kevesebb legyél.

Ha drasztikus diétát nyomsz, akkor az izmaidban lévő glikogének ürülnek ki, azok, amiket a szervezet akkor tud felhasználni, amikor nem elég az oxigén a mozgáshoz (pl. foci, súlyzózás, élet-halál harc, stb.) 1 gr glikogén 4 (négy) gr vizet köt meg.

2010. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 kg/hét. Az biztos hogy zsír, nem pedig izom vagy víz. Ennél több már zsír+izom. Kevesebbet meg minek?
2010. ápr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

koszi, de akkor kb 1 honap mulva tudom meg csak, ha le akarok adni 5 kilót, hogy sikerult e

vicces :D

2010. ápr. 14. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
hetente tudod hogy jó úton haladsz, ha megvan az 1 kg
2010. ápr. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!