Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Petkin? Hogy is van ez? Mire jó?

Petkin? Hogy is van ez? Mire jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves lány vagyok, enyhén túlsúlyos (170 cm, 71 kg). Most fejezem be a Bischof László féle diétámat (3 hét után), sikerült is leadnom 5 kg-ot. Többre számítottam, de kezdésnek ez is jó. Mellette kettlebell edzéseket csinálok heti 5 alkalommal, 3x6 km-t futok, és amikor az időjárás engedi, biciklivel megyek munkába, barátokhoz... Szeretnék azonban tovább fogyni, nyárra, nyár végére szeretném magam a régi formámba hozni (55 kg felé...) Most futottam össze neten a Petkin "diétával", amivel kapcsolatban millió kérdésem merült fel, ezekben szeretnék segítséget kapni.


1. Valaki próbálta már? Nyilván neten millió blog és hozzászólás van, ilyen jó, olyan jó, de gyanúsan minden oldalon ott a reklám helye is... Úgy gondolom, ezek inkább reklám blogok, mint valóságos történetek.


2. Találtam helyet, ahol az ital formáját hirdették, volt, ahol port ajánlottak, de az alma petkin kapszulába is többször belefutottam. Melyik a jó, ha egyáltalán van jó?


3. Befőző cukor helyett is használják, erről már korábban is hallottam. Akár annak a vízben oldott formája is megfelel? Főként az ár miatt kérdezem, mivel "gyúrós boltokban" láttam hirdetést közel 17 ezer forintért 100 g-ot, bioboltokba befőzéshez ajánlott petkin port pedig 800 ft-ért ugyanúgy 100 g-ot. Leírást pedig nem igen sikerült találnom egyikhez sem. Elsősorban a természeteshez legközelebb álló készítmények érdekelnének, nem a "mű cuccok".


4. Aki próbálta: milyen eredményeitek születtek? Milyen hosszú távon alkalmaztátok a szert? Mellette normális étrendet folytattatok? Nem vette el az erőtöket, volt mellette energiátok fizikai munkára, sportra? Milyen hosszan tartott a hatása, nem híztatok vissza?


Előre is köszönök minden normális választ!



2016. ápr. 17. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Amire te gondolsz az a pektin szerintem. Nem petkin.
2016. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, pektin, köszi! :)


A kérdések továbbra is élnek...

2016. ápr. 17. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, ha nem túl sokat segít a válaszom, de... Egyrészt a pektin egy növényi rost, ami főleg gyümölcsökben található, és ennyi. Minden növényben van valamilyen rost, lényegében ez tartja össze a növényt. Számunkra a gyümölcsrostok a legelőnyösebbek, mert kíméletesek, míg az erős rostok (pl. cellulóz) irritálhatják a bélfalat. Lényeg, hogy a pektin nem "szer". Hanem az alma része. De miért venne valaki pektint alma nélkül?


Másrészt ha megfigyeled, kijön egy cikk, hogy ez meg az a dolog jót tesz meg egészséges, és természetesen ott van mellette egy termék reklámja. Például hasznosíthatatlan, rothadó gyümölcsből kivonják a pektint, vagy például elhullott, fogyaszthatatlan kókuszból kisajtolják a zsírt. Más szóval hulladékot adnak el jó pénzért megfelelő reklámmal.


De mindennek semmi köze a fogyáshoz. A fogyás életmódváltást jelent, és ha tetszik, ha nem, bizonyos téren megszorítást is. Nem az a lényeg, hogy egy agyonreklámozott dologból kell sokat enni. Az a lényeg, hogy meg kell találni azt, ami az elhízást okozza, és azt kell kiiktatni.


Ez csak az én szerény véleményem. Én a 80/10/10 étrendet kezdtem el anno, és azt szabtam személyre, ez nyers vegán, gyümölcs alapú étrend. Javaslom a könyvet elolvasni akkor is, ha nem akarod követni az étrendet, sokmindenre fényt derít. Illetve a nyers étrenddel kapcsolatos írásokat javaslom, hogy tanulmányozd.

2016. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!