Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » L-carnitine-t fogyáshoz?

L-carnitine-t fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Elég túlsúlyos gyerek vagyok(105kg,170cm, 38% testzsírral) és az utóbbi időben elkezdtem intenzíven súlyokkal edzeni(1 óra naponta). Egyik ismerősöm azt ajánlotta hogy szedjek L-carnitine-t edzéshez mert nagyon jó zsíroldó hatása van és nagyon segíti a fogyást. Valaki esetleg pártolja ezt az ötletet? Vagy tud jobb módszert/kiegészítőt a fogyáshoz?

2016. szept. 19. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha az étrended is megfelelő és rendesen mozogsz, akkor segíthet az L-karnitin.
2016. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az étrendemmel nincs gond. Legalábbis mostmár. Stressz miatt vagy 2-3 évig elég nagy mértékben ettem és elhatároztam hogy csak azért is lefogyok. Köszönöm a választ! Amint lesz lehetőségem beszerzem a karnitint.
2016. szept. 19. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Edzés előtt fél órával be veszed, akkor valóban segít. Ha csak úgy magában, mozgás nélkül, akkor semmi.
2016. szept. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Barmoság. Az L-karnitinnak nincs regulátor szerepe, ez egy energiaszálító molekula amivel némileg kitolható az edzési idő, de edzés nélkül semmit nem csinál.

A valódi "zsíroldók", pl 2-4-DNP, tiltólistán vannak, életveszélyesek, mert könnyen halálos túlhevülést okozhatnak.

2016. szept. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az l-carnitin egy anyag ami a zsírsavakat szállítja. A szervezet megtermeli magának kb a szükséges mennyiséget, a maradékor pedig táplálkozással visszük be, főleg a húsok tartalmazzák, ha megvan a napi 2gramm*testtömeg fehérje, akkor szinte biztosan beviszel elegendő l-carnitint...

Az egyik legfeleslegesebb divat kiegészítő, ellenben mindenféle pörgető, meg szívdobogás placebó hatásokról számol be sok fogyasztója... de haveromon kipróbáltam, panaszkodott, hogy rosszul van az l-carnitintől olyan szívdobogás érzete van tőle... érdekes módon mikor nem tudott róla, hogy 4*es adagot öntöttem a teájába, 4000mg-ot, akkor az ég világon semmit nem érzett... bezzeg másnap mikor megmondtam neki, akkor fél napon át szívdobogása volt és a halálán volt...

2016. szept. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtak még semmilyen pozitív hatást sem igazolni az esetében súlycsökkentést tekintetében; egyedül azt tudták klinikailag igazolni, hogy a nem alkoholizmus miatti zsírmájnál használ valamennyire.
2016. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia.Nekem is javasolták, most egy dmbe vásárolt lkarnitint szedek, heti 2 infrashappel + salátával kombinálva. Egyhét után picit érzek változást a testembe illetve nagyobb kedvem van mindenhet, nagyobb lett a teher bíróképességem. Ha tornázol vagy edzel és diétás kaját eszel mellé+ ezt az lkarnitin én szerintem nálad is beindul. Am edzés előtt / vagy ha nem edzek akkor meló előtt beveszek egy órával ami amúgy iy, mivel egyre melegebb lesz izzadok duplán. Sok sikert :)(103.9ről indultam most 103.4 nyomok, 182 cm/ 26L)
2018. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!