Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudok ellenállni a...

Hogy tudok ellenállni a csokinak/édességeknek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Ne vegyél és ne tarts otthon belőle.

Amúgy akaraterő.

2020. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Teljesen nem kell ellenállnod. Nekem egyetlenegy dolog vált be. Nem tiltottam meg magamnak. Mert régebben mindig "bűnöztem" vele. És utána, ha kevés volt, ha sok, bűntudatom volt. Most mindent megengedek magamnak, csak mértékkel. Mert napi egy-két kocka csoki nem árt. Viszont, ha tiltod, és nem szeretnél enni egy falatot sem, sokszor abba a helyzetbe esel, hogy csak még jobban kívánod és a végén rengeteget eszel belőle.

Persze, ha egészségügyi okokból szeretnéd, az teljesen más. (gondolok itt pl. cukorbetegségre)

De ha nem, akkor válts a felfogásodon. Most nekem pl. Az összes mikulás csoki itt van egy dobozban, de úgy vagyok vele, hogy amikor igazán kívánom, akkor mint egy kis meglepetés, választok egy valamit, amit igazán szeretnék. De miközben eszem, nem csak eszem, hanem megízlelem, élvezem az ízét is:D

Lehet furán hangzik, de ha türelmesen csinálod, menni fog.

Ja, és nem elsőre, és lesznek hibák, rossz napok.

Valamelyik hétvégén én is megettem vagy 5-6 linzert együltő helyemben:D (egy jó kis családi ebéd után, ahol volt khm. Desszert is)

Dee nem estem miatta kétségbe, hanem levontam a tulajdonságot, hogy jobban figyeljek oda az ilyen helyzetekben is az ételek ízére.

Remélem segítettem, ha kérdésed van, írj. Rengeteget olvastam utána, hogy ez hogy működik és hogy tudom jól csinálni:)

2020. dec. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szüleimmel és a tesómmal élek. Öcsém kiló számra eszi a nutellát, a csokit, mindet folyton összezabál éd nem hízik semmit, csont sovány, nem is edz semmit. Ha meg megbontanak egy tábla csokit akkor nyilván én is veszek belőle egy-egy sort, nem tudok ellenállni.
2020. dec. 14. 18:05
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat!
2020. dec. 14. 18:06
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
"akkor nyilván én is veszek belőle egy-egy sort" Ez a te gyenge akaraterőd. Gondolom senki nem kényszerít, hogy vegyél belőle- sőt, talán jobban is örülnének, ha több maradna nekik.
2020. dec. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Önuralommal.
2020. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem allok ellen neki.

Persze nem minden nap es nem egy egesz tablat, de nem iktattam ki az edesseget teljesen. Ugy eszem, hogy beleferjen a napi keretembe es sokat mozgok mellette.

Nem azon a par kocka csokin mulik :)

2020. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2020. dec. 14. 21:16
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Néz meg egy kepet a testről amit akarsz és elmegy a kedved tőle :) illetve ahogy elottem írta valaki ne vegyel és akkor nem eszel
2020. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Önuralom. De egyébként sztem ez nagyon emberfüggő. Nekem pl a teljes szigorú hozzáállás jött be. Amit 2-es írt, az nekem nagyon nem működött, pedig sokan csinálják ezt. Ha próbáltam "mértékkel" fogyasztani édességet, az soha nem sikerült. Ha eszek egy szem csokit, akkor borzasztóan vágyom rá h ehessek még.. De így hogy hónapok óta nem ettem tejcsokit, nem is kívánom igazán. Ugyanez igaz a chipsre.. cukros üdítőt évente 2-3-szor iszom, és rosszul is leszek tőle (ilyenkor rájövök h ezek borzasztóan agyon vannak cukrozva). Kajával is, fél-1 év után már nem kívántam a zsíros, "magyaros" húsokat, egyszerűen nem esik jól. Valahogy a vegánok is így lehetnek a hús elhagyásával, bár azt még nem próbáltam.

Mondjuk ehhez nekem sokat segített hogy nem voltak itthon ilyen kaják, nem volt nonstop kísértés. Nem árt ha a család is asszisztál egy kicsit a diétához, legalább az elején, szerintem megkérheted őket, h legalább ne előtted egyék kilószámra a nutellát.

2020. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!