Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem értem az egész BMR dolgot?

Nem értem az egész BMR dolgot?

Figyelt kérdés
Honnan tudjam, mennyi az a minimum kalória, amit muszáj megennem, ha ugyanakkor fogyni szeretnék? Mert egy kalóriaszint alatt ugye már éhezés van, meg egészségtelen. De ez a BMR-hez képest hol van?

2022. márc. 13. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A BMR az a kalória, amit akkor is elégetsz, ha egész nap csak fekszel (belső szervek működéséhez szükséges). Az alapjárat kcal amit a napi tevékenységeid során elégetsz, aktivitástól függően (munkába mész, főzöl stb...) A második értéket kell csökkenteni ~300 kalóriával ahhoz, hogy heti kb fél kilós fogyást el tudj érni.
2022. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt jelenti, hogy a BMR kalóriát akkor is meg kell ennem, ha fogyni akarok?
2022. márc. 13. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem egészséges az alá menni inkább sportolj, és így told kintebb a napi kcal keretedet. (Bár a sportnak nem kifejezetten ez lenne a célja, de ez egy jó módszer).
2022. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a bmr kalóriát akkor is meg kellenned ha fogyni akarsz.

Nekem 1420 a BMR kalória, 1.2vel szorzom a heti 2 edzésem miatt meg azért elmegyek munkába és haza, tehát nem csak fekszem. Így 1700 kb a súlytartási kcalom. 1480 kalórián fogyok. Azért 1480 lett, hogy ha valamikor kisebb étvágyam lenne, akkor is tutibiztis meglegyen az 1420. És az 1700hoz képest így is elég nagy az elégetett kslória

2022. márc. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kicsit világosabb így. Nekem is csak kb 2-300 kalória a különbség a 2 között, szóval nem tudok ezek szerint napi 500 kalóriával kevesebbet enni, ahogy tanácsolják.
2022. márc. 14. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 200-300 kalória a különbség a fekve elégetett kalória és a napi átlagod között, akkor gyakorlatilag vegetalsz egesz nap?

Sportolj, akkor lesz 500 kcal a különbség.

2022. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!