Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van az hogy ha valami...

Miért van az hogy ha valami finomat látok vagy raknak elém remegve falni kezdek kipukkanásig ?

Figyelt kérdés

Kalóriát számolok, elég szépen mentek is le a kilók napi 1500 kalória viszont nem is lenne még gond ha pl egy sütit megennék vagy egy hambit de egysuerűen nem tudom kezelni olyanlor már mind1 alapon falok mindent majdnem egész nap . Normális ez vagy keressek fel orvost ? Sokat gondolkodtam már hogy ha normálisan ennék napi 3x nemis lenne gond de egysuerűen ha nem diétázom szinte egész nP csak eszek !

Előre is köszönöm !



2022. nov. 21. 04:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de tesóm vagy.
2022. nov. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennek elég sok oka lehet. Lehet fizikai probléma is, és mentális is.

Ha van időd, energiád, lehetőséged, akkor érdemes orvossal megnézetni, nincs-e valami betegség, ami miatt a hormonjaid kiegyensúlyozattlanok. Lehetséges, hogy nem megfelelő a makrók aránya a szervezetednek. Sokan mennek nagyon extrém alacsony szénhidrát mennyiségre, mikor diétáznak, és ha eléjük kerül valami, ami nagy mennyiségben tartalmaz ilyesmit, nem tudnak megállni.

Mentálisan lehet, hogy egyszerűen annyira nem lelsz örömöt az ételekben, amiket diéta alatt eszel, hogy az endorfin, ami ekkor felszabadul, kb tripként éri a szervezetedet. Ilyenkor érdemes kompromisszumot kötni, és olyan ételeket csinálni, amiket élvezel, ugyanakkor alacsonyabb a kalóriatartalmuk. Illetve olyan más tevékenységeket is érdemes keresni, ami örömöt okoznak, hogy ne az étel legyen az egyetlen örömforrás. Lehet étkezési rendelenesség előjele is BED, azaz Binge Eating Disorder. Ilyesmiről dietetikussal érdemes beszélni. Meg összességében, ha diétázol, és nem tudsz magadnak megfelelő étrendet kialakítani, akkor nagyon hasznos, egy szakértő véleménye, segítsége, ha megteheted. Ha nem, akkor a kísérletezés marad, játék a makrókkal, receptekkel, vagy teljesen kiiktatod az ilyen ételeket, amíg csak szükséges. Én chipsszel tudtam ugyanezt megtenni, mélypontomban majdnem minden nap ettem 2 zacskóval. Több, mint egy évig tartott eljutnom oda, hogy félre tudjam tenni a zacskót, ha már nem kívánom. Addig egyáltalán nem is ettem chipset, mert nem volt önkontrollom. Most ha havonta egy zacskót megeszek, akkor sokat mondok. De ehhez nagyon hosszú ideig teljesen ki kellett iktatnom az életemből.

Ezek csak az én tippjeim, de remélem valamelyik segít neked.

2022. nov. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1500 ezek szerint kevés.
2022. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!