Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalória ez összesen...

Mennyi kalória ez összesen amit ma ettem?

Figyelt kérdés

reggelire ettem 1 db kolbászos coopos pizzát! délben ettem: 1 tányér húslevest csigatésztával, 2 szelet rántott karaj, kb 20dkg párolt rizst. délután 1 szelet dobostortát ettem. este vacsira 1 nagy piritos vajas kenyér 2 szelet párizsivel meg 1 balaton szelet .



mennyi kalóriára van szüksége egy ülő munkát végző embernek?


jan. 21. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a torta kalóriaértéke? Hány grammos volt? Hány gramm volt a karaj? Az ülőmunkát végző ember férfi vagy nő? Hány éves? Hány kiló? Szóval sokkal több adatra lenne szükség! Amúgy ha fogyni akarsz, nagyon rossz az étrend. Pizza, torta, nápolyi... Ilyeneket az eszik, aki hízni akar.
jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még csak megbecsülni se lehet. Mérd rendesen.
jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de gusztustalan ez az étrend és abszolút nem tápanyagdús. Más meg nem tudja helyetted számolgatni a kalóriákat
jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira érdekelne, hogy mennyi kalóriát eszel, akkor mindent lemérnél. Így nem lehet erre semmit sem mondani.
jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

"mennyi kalóriára van szüksége egy ülő munkát végző embernek?"


Milyen magas vagy, milyen nemű, hány éves és mekkora a jelenlegi súlyod?

Ha ezek megvannak akkor ki lehet indulni.


Mivel nincsenek mennyiségek így csak egy falsh becslést lehet adni, aminek nem sok értelme van, mert akár +-500 is lehet..


"1 db kolbászos coopos pizzát" (kb 600-700 kalória)

"1 tányér húslevest csigatésztával" (kb 150-200 kalória)

"2 szelet rántott karaj, kb 20dkg párolt rizst" (260 kb a rizs és 600-700 körül lehet a karaj)

"1 szelet dobostortát" (Ha normál szelet akkor kb 500-600 kalória)

"1 nagy piritos vajas kenyér 2 szelet párizsivel" (kb 500 kalória)

"1 balaton szelet" kb 200 kalória


De azért felhívnám a figyelmed a következőkre:

1 szelet - Nem mértékegység.

1 tányér - Nem mértékegység.

nagy pirítós - Nem mértékegység.

Minden kelttészta irgalmatlan sok kalória tud lenni.

Rántott karaj a panír miatt olajban sütve megint irreális kalória mennyiség.

Tortánál nem mindegy, hogy miből készül. Cukor vagy édesítő stb..

Pirított kenyér az gyorsan felszívódó szénhidrát lesz.

Vajból van olyan is ami 180 kalória, meg van olyan is ami triplája.


Összességében, ha nincs súlyfelesleges (kétlem, hogy ilyen étrenddel ne lenne) akkor többet ettél, mint 2000 kalória, ami egy átlag férfi referencia bevitele kb.

jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Már attól híztam 3 kilót, hogy elolvastam a kérdésed. Tele van cukorral, zsírral. Hol a nyers zöldség, gyümölcs meg a folyadék?!
jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 kb jol kiszamolta. Bar a parizsis piritos sztem kisebb de ezen a szinten már mindegy

Kb 2600 ha alulbecsulom. Ezzel siman tud egy atlag no heti egy kilot hizni.

Amugy meg kaloriabazis.hu -> mit ettél

Tessék szépen magadnak beirni es ne velunk szamoltatni. Legalabb te is latod milysn rengeteg

jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valahol 0 és 5000 közt.
jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kolbászos coopos pizza (egesz vagy szelet?) Ha pizzaszelet akkor kb 408 kcal

Helyette lehetne: 2 szelet teljes kiorlesu kenyer, 2 evokanal suritett paradicsom, 4 szelet sonka, 20 gr sajt és összesütni. Mellé 150 gr zöldség pl egy paradicsomsaláta vagy uborka, retek, paprika vagdosva


Egy tányér húsleves csigatésztával kb 250 kcal

20 deka párolt rizs 230 kcal

Rántott karaj 480 kcal


Helyette: sutoben sutott rantott karaj. Epp a hetvegen csibaltam, ket szelet 246 kcal. Olajsprayvel le lehet fujni hogy ropogosabb legyen.

Mellé nagy adag kevert saláta


Dobos torta: kb 500 kcal, szeletnagysagtol fugg.

Neha belefer de ha fogyni szeretnel akkor nehez mert nem laksz jol tole es csomo kaloria.

Szoval ezt vagxmegtartanam (nagxon ritkan) vagy helyette csinalhatsz hazi csokipudinggal retegzett kekszet. Vsgy csak eszel 2 kocka csokit.


2 szelet kenyer kb 240 ocal

Párizsi kb 100 kcal


Osszessegeben feherje iszonyat keves, rost semmi (nem laksz jol), zsirokbol csak a rossz fajta, szenhidratbol is csak a gyors felszivodas, tehat semmit nem ettel ami jollakatna vagy ami taplalna a tested.


2220 kcal osszesen. Egy atlagos no sukytartasi kaloriaja 1900. Ha ulomunka es 165 cm alatti akkor 1600. Ez azt jelenti hogy ebben az utemben egy alacsony no aki nem sportol egy hónap alatt két kilót hízik.

jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Coop pizza - Ha az átlagos mirelit pizzák méretét vesszük alapul, akkor kb. 600 kalória


Húsleves csigatésztával - magában a levesben szinte alig van kalória, a tészta pedig nem lehetett sokkal több, mint 100-150g, szóval ez nagyjából 200, maximum 250 kalória volt.


200g főtt rizs és 2 szelet rántott karaj - Ezt a legnehezebb megtippelni. 200g főtt rizs ~250 kalória, viszont a rántott karaj 400-tól 700-ig bármennyi lehet. (Függően attól, hogy milyen nagy a szelet, mennyi olajat vett fel, stb, 500 kalóriával számolok)


1 szelet dobostorta - A torták nagy átlagban 100g-rá vetítve ~350 kalóriát tartalmaznak. Függ a szelet nagyságától, de 1 szelet valahol 75-100g környékén szokott lenni, szóval ~250-350 kalória.


Vajas kenyér 2 szelet párizsivel - Az évek során megtapasztaltam, hogy 1 szelet kenyér (ha a legnagyobbat, tehát a közepétől nézed a kenyeres zacskóban) az maximum 80g lesz, de az esetek 99 százalékában 70g. Kalóriaértéket nézve láttam már 200 kalória / 100g kenyeret, és 270 kalória / 100g kenyeret, de számoljunk 250 kalóriával. Vajnak van light verziója is, ami kb 40%-kal kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a normál vaj. Egy szelet kenyérre nagyjából 25g vaj mehet rá (nem light vajjal számolom, mert elég kevés esélyt látok rá, hogy light vajat használnátok. A legtöbb háztartásban nincs sok light cucc sajnos). A 2 szelet párizsi pedig kb. 20-25g lesz. Tehát: 350, maximum 400 kalória volt.


1db Balatonszelet - ~150 kalória.

És mivel nagyon unatkozok, ezért a makrókat is kiszámoltam.. :D


Kalória: 2300-2600 között valahol.

Makrók: 80-100g zsír, 280-320g szénhidrát, 70-90g fehérje.


Rettentő rossz. A kalóriamennyiség is sok (feltehetőleg nem mozogsz, és lány vagy). Férfiként heti 5 edzéssel és napi 15-20 ezer lépéssel sem eszek ennyit. Nyilván a kalória mindenkinek egyéni, de kötve hiszem, hogy ilyen mennyiséggel normál súlyban lennél.


A makrók pedig borzasztóak.

Feleslegesen sok zsír, és kevés fehérje. A szénhidrát teljesen mindegy, az lehet magas, de a fehérje javára a zsírt le kellene vinni.

jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!