Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem bírok egészségen...

Miért nem bírok egészségen enni? Pár nap után érzem, hogy bekattanok.

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, ettől függetlenül igyekszem egészségesen étkezni, mert régen szinte csak édességet ettem(akkor se voltam kövér). Na most az van, hogy van mikor pár napig tök egészségesen étkeztem, aztán 3 nap után, fejben azt érzem, hogy "na most már elég volt ebből", és elkezdek összevissza enni, 2-3 napig, majd utána megint egészségen táplálkozom, és folyamatosan ezek a periódusok váltogatják egymást.

márc. 29. 20:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#9 Sokkal egészségesebben étkezem, mint egy átlagember. A proteinporok azért kellenek, mert fontos az elegendő fehérjebevitel. Mivel nem igazán eszek húst, sem tejtermékeket, tojásból is csak max 1-2 darabot bírok megenni. Ezekkel a termékekkel bőven meg van az elegendő fehérjebevitelem, viszont nélkülök kb csak 30-35 gramm lenne, ami nagyon kevés.
márc. 30. 11:03
 12/18 anonim ***** válasza:
22%
Mi a ráknak fehérjepor ha nem is edzel???
márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Csak ki kell bírnod, kb 1-2 hetet édesség nélkül!

Tapasztalat, mert ugyanígy voltam, mint Te, ha van itthon, azt egykét nap alatt betermelem. Pl vesz anya 4-5db tejszínhabos tetejű pudingot 175 vagy 200 gramm egy darab, nekem az a 4-5 darab kb 2 óra. Vagy egy 300 grammos táblás csoki 1 óra. Az a szendvicskeksz, amibe csokikrém van 500 gramm és két adagban fél napon belül eltűnik. Stb. Nagyon durva. És ez napi szinten, a piros napokról meg ne is beszéljünk, nutella üvegből kanállal, nesquik kakaópor magában kanállal, fhu... Csak délben eszek ilyenkor egy nagy adag főtt kaját vagy 2-3 szendvicset, de reggel meg este csak a nasi, kilószámra. Többször mondtam anyának, légyszíves ne vegyél, mert nem bírom megállni, hogy ne zabáljam fel, de ha nincs itthon, ki nem fogok menni érte, mert amúgy sajnálom rá azt a rengeteg pénzt, de ugye, ha már anya megvette, akkor meg már tökmindegy, akkor már megeszem. És ez volt a baj. Szóval végre rávettem anyát, hogy ne vegyen, illetve beteg volt és én mentem boltba és én nem vettem ugye, majdnem két teljes hétig nem volt itthon semmi édesség és nem is ettem! Első pár nap még hiányzott, de én akkor sem veszem meg. Aztán elmúlt és eszembe se jutott, ettem a normális kajákat, amiket vettem. A hiba ott csúszott be, amikor utána jött az ünnep, volt édesség és vissza is szoktam. De az első nap, mikor ott volt mellettem az édesség, nem is kívántam, csak mondom jól van, most már régen nem ettem, egy kicsi nem árthat. Na, az első falat után visszaestem.

Szóval én elhiszem, hogy van olyan, hogy mindent vagy semmit. Hogy teljesen le kell szoknod, mert beszippant és nem bírod megállni a második táblánál sem, nemhogy a második kocka csokinál.

A lényeg, hogy ne vegyél, vagy ha úgy könnyebb, tárazz be más kajákból és ne is menj boltba 1 hétig. Utána is próbáld megállni, hogy ne vegyél. Csak addig kell megerőltetned magad és megállni, míg el nem múlik a kezdeti sóvárgás. Miután elmúlik, már nem fogod kívánni. Utána már az sem baj, ha van otthon. Majd tovább ajándékozod, amit kapsz. És második leszokásom óta ezt csinálom. Az esti teába teszek 1 kanál mézet és ennyi.

márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 Hát akkor te is hasonló cipőben jársz. Sőt neked szerintem még rosszabb, mert én ugye két hónapig külföldön vagyok, két hónapig itthon, és nekem kint nincs kísértés, mivel egyáltalán nem vásárolok édességet. Egyébként azt én is észrevettem, leszokásnál, hogy amint elkezdek újra enni, rögtön visszaesek. Tehát volt olyan kint, hogy már közel két hónapja nem ettem csokit, majd vettem egy 300 grammos Kindert, és egyszerre megettem az egészet, mert addig nem nyugodtam, míg meg nem ettem. Pedig először el is dugtam magamtól.
márc. 31. 19:46
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Fehérjeport iszik meg nasizik🤣🤣🤣
márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azért mert heti 4-szer edzek, csupán csak azért iszom. De nem értem, hogy függ össze a kettő.
márc. 31. 20:29
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Honnan az anyámból szopjam ki hogy 4x edzel? 😅😅 eddig erről szó sem volt csak hogy cukrot zabálsz🤣
márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A cukorra kb úgy rászokik a test mint egy drogra, rendes elvonási periódus kell, hogy leállj vele .Ez akár hetekig is is lyen rossz lehet. Viszont utána elkezded egyre kevésbé kívánni és amit most édességnek eszel, émelyítőnek fogod találni.


Másrészt ehhez tényleg rendbe kell rakni az étrendedet és ellenőrizni, hogy nincs-e bajod a vércukroddal.


Plusz az időnkénti helyettesítőkkel sincs baj, gyümölcs, étcsoki stb.

ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!