Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van itt olyan, aki sok sportta...

Van itt olyan, aki sok sporttal, kevés étkezésekkel lefogyott valamennyit , aztán felhagyott az egésszel, mert nem volt ereje és türelme az egészhez , főleg nem tudott ellenállni az evésnek ?

Figyelt kérdés

máj. 19. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. 29 kilot adtam le. Utana tartottam egy ideig. Osszesen 3 evet a fogyas legelejetol. De az elmult ket evben szep lassan vissza is szedtem. Azota diagnosztizáltak evészavarral és ételfüggőséggel. Mert tudom a táplálkozástudományt meg hogy mit es mennyit kéne enni de ok nélkül többet eszem
máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De ügyes vagy. Gratulálok. A fogyáshoz is és ahhoz is, hogy még ezekután milyen sokat teszel magadért, tanulsz.

Én lefogytam valamennyit , de feladtam, nincs erőm a futáshoz , egész nap eszek pár napja megint. Máris megint egy elhízott disznót látok a tükörben és nem tudom, hogyan nyerjem vissza a motivációmat. Rámtör az édesség utáni vágy, de olyan sovárgást érzek, hogy az brutál. Persze vannak másféle gondjaim is , magányos vagyok , stresszes az életem, én is kajafüggő vagyok.

máj. 19. 18:46
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Én ételfüggőként, érzelmi evőként nemcsak az étkezést változtattam meg, hanem elkezdtem a lelkemen is dolgozni. Mert anélkül nem lehet. Pszichoterápia, étkezési napló vezetése (kiváltó körülmények és falásroham összefüggését segíti elemezni). Az önismeret és a helyes megküzdési formák elengedhetetlenek az ételfüggőknek.

Nagyon nehéz út ez, tele buktatóval, visszatartó erővel, de ha valamit igazán akarunk, véghez tudjuk vinni. Szépen, egészségesen fogyok, de egy idő után már nem ez számít. Hanem hogy az étellel való kapcsolatomat rendezni tudom végre.

máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, nálam most a visszatartó erők győztek. Van még értelme ezt az egy hetet elfelejteni és folytatni, vagy már minden veszve van ? Gondolom, a kaloriákat visszaszedte a szervezetem, amit eddig nagy nehezen leadtam.
máj. 19. 19:32
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon mélyen vagyok lelkileg , emiatt eszek ennyit.

De hiába tudom, akkor is eszek

máj. 19. 19:46
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj az egész életedhez képest madártávlatban nézve ez a botlás igazán elenyésző. Persze hogy érdemes folytatni, mindig érdemes. Viszont igénybe kellene venned egy pszichológus segítségét. Ahol érzelmi alapú evés+bűntudat kéz a kézben jár, ott szakember nélkül nem lehet csinálni. Egyrészt eredménytelen lesz, másrészt ő segít a folyamatos megküzdésben és az önszabotáló gondolatokat helyretenni. #3 voltam.
máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozátennék, hogy aki érzelmi alapon eszik és elhatározza, hogy lefogy, diétázik és mozog, olyan, mintha csak a felszínt kapargatná. Hiába locsolgatod a virágodat napi 3x, nem azért hervad el, mert nem adsz neki elég vizet, hanem mert valami gyökér teleszórta a földet akumulátorsavval. Sok ember csak a bevett gyakorlatokat hajtja, beleragadunk általános tévhitekbe, és nem akarjuk megérteni, mi van mögötte. Azt sem, hogy egyáltalán van szerepe annak, hogy van valami mögötte.

Az érzelmi evők sokszor nagyon sokára veszik észre, hogy mélyebbre kellene ásni a kalóriadeficit + mozgás kombójánál. Mert hiába a helyes diéta, rendszeres mozgás, ha mellette a falat kaparod, ötpercenként nyitogatod a hűtőt (és nem, nem elég egy kocka csoki.) Ráadásul az sem segít, hogy akinek nincs étkezési zavara, ellátja az embert felszínkapargató tanácsokkal (amúgy hasznosakkal, csak nem elég), mert így is egy rakás szerencsétlenségnek érezzük magunkat, hogy nekünk nem válik be.

Szóval eccómintszáz: pszichológus, terapeuta. Mert ezt a zizit csak ő tudja rendezni a fejekben.

máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy volt egy gyenge heted, nem jelenti azt, hogy fel kellene adnod a fogyókúrád, csak folytatni tovább mintha mi sem történt volna.


Viszont:


- ha érzelmi alapú volt a dolog, akkor tényleg érdemes lenne szakemberhez fordulni,

- ha pedig azért jött a falásroham, mert túl drasztikus volt diéta, akkor egy reálisabb tervet kell kitalálni

máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Erősen javaslom a pszochológust. Egyértelmű étwlfüggőséged van, amit a táplálkozással csak azután fogsz megoldani hogy a legmélyebb okát kezeled
máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Voltam egy hosszú terápián , mostanában rengeteget dolgozom , ami miatt nem járok gyűlésekre. Ideges vagyok a munka miatt , fáj a gyomrom , nem tudok pihenni , nincs időm , emiatt mégidegesebb vagyok , frusztrált és szomorú sokminden miatt.
máj. 19. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!