Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Elkészítettem a kalórikalkulát...

Elkészítettem a kalórikalkulátor segítségével, hogy mennyi kaloriára van szükségem,de nem értem. Írja , hogy BMR 1340, testtömeg megőrzéséhez 2077 kalória kell. Akkor most mi az eredmény , az 1340, vagy a 2077 ?

Figyelt kérdés

máj. 19. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A bmr az alapanyagcseréd, tehát amit akkor is elhasználsz ha egész nap csak fekszel az ágyban. A súlytartó kalóriában már benne van az átlagos napi testmozgásod is. Max 500 Kcal deficitet érdemes tartani, de igazából az is már elég nehéz. Szerintem 1600 alá ne menj.
máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm a választ. Ma egész nap csak feküdtem. Akkor ma már sajnos pluszba kerültem. Az 1340 kalóriánál sajnos bőven többet ettem. Most mit csináljak ?
máj. 19. 19:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj, ne legyél ilyen értetlen. A bmr a létezéshez kell, ha csak éppen túlélsz.
máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el sétálni.
máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1340 ahhoz kell, hogy a szerveid rendesen működjenek. A testtömeg megőrzéséhez ennél magasabb kell, jelen esetben 2077.


Ha fogyni akarnál, akkor valahol a kettő között kellene enned.

máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Mért csak feküdtél? Beteg vagy?
máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon fáradt inkább.
máj. 20. 00:20
 8/11 anonim ***** válasza:
egy-egy nap nem számít, biztos olyan is van, amikor 2077-nél többet használsz. Illetve legyen olyan, sportolj valamit
máj. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek a szélső értékeid kb. Fogyáshoz valahol a kettő között kell enned. Nem érdemes túlságosan levinni a kcal keretet, mert túl éhes leszel, hosszútavon falási rohamokba és hízáshoz fog vezetni. 1700- al és rendszeres mozgással már szép lassan tudsz fogyni.
máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Most egy pár napja azt érzem, pont annyit eszek, amit el is használok, tehát eléggé stagnálok, megbetegedtem közben és nem voltam futni , mandulagyulladásom lett. Ilyenkor olyan rossz , hasztalannak érzem az eddig elért eredményt. Nincs deficit.
máj. 26. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!