Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, hogy este ne...

Mit tegyek, hogy este ne jöjjön rám a falásroham?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 171 cm és 63 kg vagyok, célom az 58 kg. Már kb 4 hónapja próbálok lefogyni, eddig viszont csak 2 kg-ot sikerült. Próbálom a napi 1300-1400 kalóriát betartani, ami még megy is, viszont az este mindig megugrik 1800 felé, mivel soha se bírom megállni hogy valami nasit ne egyek. Gimnazista vagyok, így sokszor van hogy sokáig vagyok fent a tanulás miatt, és sokszor stressz-zabálok ez miatt este.

A hétköznapokon átlagosan hajnali 1-3 között megyek aludni, és kb 6-kor kelek.


Szerintetek hogyan tudnám megtartani a deficitem? Esetleg hagyjak ki valami étkezést? Lehet hogy a kevés alvás miatt nem tudok jobban fogyni?

17/L



máj. 21. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ezt mentálisan kell kezelned. Annyi a titok hogy mikor este nasizni akarsz, nem nasizol.


Ha étkezést hagynál ki, még nagyobb falásroham lenne.

máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Feküdj le korábban aludni, ez így nagyon kevés, simán lehet hogy azért jön rád.
máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Leírom nekem mi segített sokszor.

Egyrészt, hogy fejben eldöntöttem mi a célom. Két út van. Vagy csinálod és akkor lesz eredmény vagy nem és akkor semmit se haladsz előre, plusz ugyanúgy zavarna egy hónap múlva 5 év múlva 20 év múlva is. Írd le miért akarod elérni ezt a célt. Csinosan ruhák nyárra ? Pasik? Mész valami programra/ nyaralásra? Az egészséged miatt? Az lesz a fő motiváció amit abban a lelkiismeret furdalásban érzel, amikor éppen bezabalsz.


Ha ez megvan jöhet a technikai része. A kaloriszamolas azért szuper dolog, mert nem napi szinten fontos hogy mit viszel be hanem összeségében. Nem kötelező csirkét es salátát enni hanem ehetsz bármit ha belefér a kalóriakeretedbe. Ha eddig chipsen es csokin éltél, nem lehet rögtön salátára váltani. Nézni kell a kaloria mellett a fehérjét szénhidrátot zsírt is legalább nagyjából. Plusz hogy legyenek rostok, vitaminok is . Az is mindegy hogy hányszor eszel. Ha reggel eszel 300 kcal-t este pedig 1000-t az is működik. Ha elosztod 15 felé akkor is . Sőt olyat is lehet hogy egyik nap eszel 2000 kcalt a többi nap pedig 1200-t. A lényeg úgyis az, hogy hetek alatt hogy alakulnak a számok.


Stressz ellen pedig azt lehet tenni, hogy nem maradsz fent hajnali 3-ig hanem igyekszel a jövőben nem egyszerre tanulni mindent. A kevés alvás miatt nem fogysz kevésbé vagyis minimális a jelentősége, de a pszichés allapotod es a döntésképességed rombolja így nehezebb ellenállni bárminek.


Ha én visszamennék az időben es újra 17 lennék nem görcsölnék ennyit a tanulásra. Amikor bent vagy az órákon akkor kell nagyon figyelni, apró részletekbe tanulni és sokkal könnyebb dolgod lesz.

máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem láttam hogy sportolsz- e. Ha nem érdemes lehet bevezetni, a koncentracion is segít .
máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
67%
Nem az én dolgom de nem tudom hova szeretnél még fogyni szerintem teljesen normális a súlyod és szerintem szép lehetsz de ez nem az én dolgom csak gondoltam megemlítem
máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés az 1400?
máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
45%

Bocsi, de 4 hónap alatt 2kg egyenlő a semmivel, ennyi csak attól lemegy hogy kimegy a víz a szervezetből.


Én pasiként 15 KG-t adtam le 8 hónap alatt eddig és még 6Kg hátravan, sajnos edzésmentesen sérülés miatt.


1. Legfontosabb az elhatározás, ha nem tudsz parancsolni magadnak, akkor a többi csak felesleges szenvedés.


2. Az első 2 hét kritikus volt nálam is 3 tábla csoki nem ügy nálam normál esetben. De kb úgy kell átállni mint ahogy a drogost szoktatják le a szerről. Ne vond meg, de ne is vidd túlzásba. Az édességek függőséget alakítanak ki, de gyorsan le lehet jönni róla. Egy pohár kakaó pótolta a hiányt amikor rámjött a cukorsokk. Így nem voltak elvonási tüneteim. De utána ezzel is le kell állni.


3. Kalóriaszámolás. Vannak kalkulátorok amik megmondják mi a napi energiaszükségleted. Ha napi 1000 kalóriával alá mész akkor 1 hét alatt -1 Kg simán össze jön. Itt jegyezném meg hogy az 5 napig betartom és utána 2 nap lazulás az felejtős!! Nincsenek csaló napok. Az csak annak jár aki komolyabb eredményt mutat fel. Mindent mérni kell, főleg az elején.


4. Alvás, napi 7-8 óra. Amit te csinálsz az vicc kategória. A fáradtság megöli a kitartást! A rendszertelenség pedig szervezet működésébe zavar be. Ha ezen nem változtatsz akkor tényleg nem érdemes csinálni. A stressz sem segít az ügyön. És akkor meg se merem kérdezni hogy energiaitalokkal hogy állsz??


5. Én azt mondanám hogy a fehérje, szénhidrát, zsír dolgokkal neked felesleges foglalkoznod, (hacsak nem versenyre készülsz), bőven elég a kalóriát számolni. Viszont ahogy fogysz, a szervezet energiaszükséglete is lecsökken, ilyenkor fokozatosan lassul a fogyás üteme ha ugyanazt a kalóriamennyiséget viszed be mindennap. Ha lassulást tapasztalsz, akkor vagy csökkentsd a napi kalóriamennyiséget, vagy növelj intenzitást mondjuk edzéssel.


6. Mérlegelés, fölösleges minden nap, én 2 mérlegelést csinálok. Egy kontrol mérés péntek reggel, aztán főmérleg szombaton. Így ha nem a tervek szerint jönnek a számok még tudok némileg korrigálni szombatra. És excelbe írom az eredményeket!


7. Pl: reggeli, nálam egy szelet kenyér sonkával sajttal paradicsommal, mellé a kávém édesítővel. 10 órai 1 db alma. ebéd: 150g csirkemell cukkinivel. Uzsonna: 1 db narancs. Vacsorát ki szoktam hagyni. Az ebéd mindennap más, a többi ugyanaz.


Nekem ez bevált, nem is éhezem és van egy folyamatos eredményem. Egyedül a karácsonyi időszakra kellett leállnom 2 hétre. Ott tényleg nincs értelme!

máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkitől! Ezek az üzenetek adják nekem az erőt, és hogy tényleg van miért csinálni.


Ha egy nap keveset alszom, akkor általában csinálok egy édesítőszeres kávét, legtöbbször kókusztejjel. Az energiaitalt már 1 éve teljesen kizártam


Mivel hamarosan vége az iskolának, végre jobban oda tudok figyelni magamra. Nyáron kialakul a rutinom, és ezt remélhetőleg az iskola folytatásánál is tudom alkalmazni.


Mégegyszer köszönöm a jó tanácsokat!

máj. 21. 23:06
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
7-es azért lenne érdemes figyelni a makrotápanyagokat, mert nő. Én alap helyzetben zsírosan eszem, könnyebben kibírom szénhidrát nélkül . Ha ráadásul deficitet is kell tartani, alig lesz szénhidrát . Lehet fordítva is van aki a zsír hiányára érzékenyebb . Amikor kevés szénhidrátot ettem kb 80-100 gramm/ nap nekem alig jött meg a menstruaciom. Érdemes egyensúlyt tartani. Arról nem is beszélve, hogy a fehérje is fontos építőanyaga akár az immunsejteknek vagy az izmoknak, ami formásabbá teszi.
máj. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem már most kezdj el kísérletezni azzal, hogy javíts az időbeosztásodon. 3-5 órákat alszol. Ez nagyon kevés és káros. Nem csoda, ha nincs akaraterőd. És persze napközben sincs akaraterőd nekiállni a feladataidnak, az órákon bóbiskolsz, nem figyelsz, a tanulás se hatékony így. Ha normálisak a szüleid, megpróbálhatod velük is átbeszélni a kérdést, mert tapasztaltabbak időbeosztás témájában valószínűleg mint te 17 évesen (de ha csak mindentől eltilta ának, akkor jobb nem velük megbeszélni). Amibe könnyű beleesni, hogy egyszerre mi den szórakozásról lemondasz és csak a "fontos" dolgokra szánsz időt, pedig szabadidő is kell; egyből tökéletes tervet akarsz (inkább vizsgáld felül heti 1-2x), vagy minden perced beosztod (és ha megcsúszol, nincs tartalék).
máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!