Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát égettem el...

Mennyi kalóriát égettem el ezzel kb? És nem ettem túl sokat?

Figyelt kérdés
Ma fürödni voltunk és nem ettem nagyon semmi rendes kaját egész nap ,olyan 1300 kcal körül volt az egész. Meg a 33m hosszú medencét 40x úsztam végig kb. 4 órát úsztam hosszabb szünetekkel közepes tempóban. Jóvá van téve az össze-vissza zabálás?

2012. aug. 22. 21:07
 1/1 Szoondiii ***** válasza:
75%

a kalória felhasználást nem, kor és testtömeg alapján végzik a mozgás intenzitásának ismeretében.

egyiket sem tudjuk rólad.


fontos kérdés, hogy számolgatunk keresztbe-kasul, de nem ismerjük eléggé az emberi anyagcserét, emésztést. a tápanyagok hasznosulása kérdés, a lenyelt 1300 kilokalóriád (azon túl, hogy túl kevés) ismeretlen mértékben hasznosult.

az ételeid minősége ismeretlen, pedig nem ártana minden embernek tudni, hogy az elfogyasztott szénhidrátok szeretik megemelni a vércukor és inzulin szintet, ez a zsír raktározódás alapja. tök mindegy hány kalóriánál, mert az anyagcsere lassulhat, a szervezet tartalékolhat és képes bármikor zsírt raktározni, ha adottak a hormonális körülmények.


tehát nem számolgatni kéne, hanem szénhidrát (és tej) mentesen étkezni. rengeteg hús és zöldség van, gyümölcsök, magvak amiket lehetne enni.


az össze-vissza zabálást sohasem lehet jóvá tenni, attól hogy nem halunk bele egy nap alatt, a káros hatások gyűlnek az évek során. ezért próbálunk nem össze-vissza enni.

2012. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!