Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diétánál a kalóriát is figyele...

Diétánál a kalóriát is figyelembe kell venni, vagy csak a szénhidrátot?

Figyelt kérdés
Sajtos tallér 435 kcal-t tartalmaz (a mini-t nem tudom), szénhidrát: 39, mennyire hízlal, ha egy keveset (éhség elűzésére) ennék?
2012. szept. 18. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőt.
2012. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt a sajtos tallért sem lehet enni?
2012. szept. 18. 11:39
 3/13 anonim ***** válasza:
google-kalóriaszükséglet-kiszámolod, ennyi...
2012. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kalmj ***** válasza:
Mindent lehet enni, mértékkel. A kalória adja meg a mértéket. Azon belül vannak hitek, hogy a szénhidrát, fehérje zsír milyen arányban egészséges.
2012. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Legyünk kicsit tudományosabbak.

Nem hit kérdése, hogy a zsírok, fehérjék vagy a szénhidrátok hogyan hatnak a testünkre. Lehetne részletezni azt is persze, hogy egy adott fehérje éppen mérgező is lehet, most maradjunk ehető, élelmi anyagoknál.


A zsír nem emeli meg az inzulin szintünket. Így lehetetlen, hogy zsírosodjunk tőle. Hormonálisan lehetetlen. Ha 500 kcal, ha 5000 kcal, akkor is. A fehérjéknek már van inzulinszint emelő hatásuk, csak ettől senki nem lesz még beteg. A fehérjék mérgezők lehetnek, például a gabonákban található gltuténban, lektinekben vannak mérgező fehérjék. Ezzel valaki vagy törődik, vagy nem. De aki ezt figyelmen kívül hagyja, az nem tudom mivel törődik ebben az életben?


A 3. makronutriens a szénhidrátok, amiből glükóz kell bizonyos sejtjeinknek, és a testünk elő is tudja állítani. Ez így jó.

Ellenben ha sok keményítőt eszünk (tök mindegy, hogy 'egészségtelen' finomított cuccban, vagy 'egészséges' teljes őrlésű lisztben van, valójában nincs különbség élettanilag!) - így szépen tönkre lehet vágni a hasnyálmirigyet (inzulin szabályozás) és még különböző utakon szépen az erek zsírosodásához, a test zsírosodásához vezet, mert egy beteges, nem természetes táplálkozási mód a szénhidrát alapú.


De hogy gondolkozzatok, régen az ember miért nem számolgatta 'hány kalóriát eszik' ? Mert nem péksüteménnyel indított reggel. Lehet többet is mozgott az ember, de vannak természeti népek, ahol nem mozognak ám olyan rohadt sokat, mégsem elhízottak. (50 kilós emberek gyalogolnak egy nap 10 km-t, ez kb. annyi energia leadás mint az európai 80 kilós ember egész napi energia leadása.

2012. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szóval utolsó te azt mondod, hogy zsirból akármennyit ehetnék, nem hiznék?


nem igazán vagyok ebben ennyire biztos...

2012. szept. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Hát barátom, pedig attól hogy Te laposnak gondolod a Földet, még aligha lesz az.

Lássuk be, hogy nincs saját tapasztalatod zsírevéssel kapcsolatban. Sosem ettél csak zsírt, nem mérted utána az inzulin szintedet, nem végezted ezt el nagy csoportra stb.


Akkor maradjunk meg a biológiai tényeknél. Illetve annál a tapasztalatnál, hogy ha egy zsíros ember alacsony inzulin emelésű élelmiszereket eszik (hús, zöldségek - fehérje, zsír, kevés ch, marha inzulin és növihormonok hiánya!) akkor fogyni fog. Nem azért, mert baromi keveset eszik. Hanem mert egészségesen eszik, és az egészséges test nem zsíros.

2012. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

tudod Szondiii, ugyanezt lehetne neked is mondani. nézd, mindenkinek lehet saját véleménye. neked ez, nekem más.

igen, sose próbáltam csak zsirt enni, mivel ez lehetetlen.


de ha mégis valami oknál fogva ez lehetséges lenne, és megbirnék enni mondjuk 5000 kalóriányi zsirt, biztos lehetsz benne, hogy meghiznék, mivel a kcal szükségletem kevesebb.


ugyan úgy, hiába eszik valaki egészséges kajákat, ha többet eszik, mint amennyire a szervezetének szüksége van, ugyancsak hizni fog.


ha nem vesszük számitásba az egészséget, és szigorúan a kalóriákra hagyatkozunk, akkor biztos lehetsz benne, hogy ha valaki kevesebbet eszik, akkor fogyni fog.

2012. szept. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Írtam, hogy a személyes hit semmit sem befolyásol.

A táplálkozás TUDOMÁNY, hogy neked alaptalan félelmeid vannak a zsíroktól, a saját lelki problémád. Menj Taichizni és pszichológussal beszélgetni.


Á-Á, nem tudom mióta foglalkozol táplálkozással, diétákkal de ez a kalória dolog nagyon becsapós. Mivel nem tudod milyen élelmiszerre (vagy tápanyagra) hogy reagál a szervezet, ezért ez az egész kalória mizéria egy sötétben tapogatózás. Sosem fog igazán működni. Körülbelülre el lehet találni persze a mennyiségeket..

De a ch dús kaják, a tejes sz.arok akkor is károsak maradnak ha keveset eszel belőlük, és éppen nem zsírosodik a tested. Vagy ki tudja, leszel egyszer még 40 éves, lassul az anyagcseréd és egy idő után már nem tudsz olyan keveset enni a divatos gabonákból, hogy ne zsírosodj :)


Minthogy úgy látom itt egyedül én írok megfelelő komolyság igényével, be is fejezhetjük. Mellébeszélni az iskolában is tudsz, erre se nekem, se másnak nincs szüksége.

2012. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jól van Szondikám, nyugtasd le magad, és vegyél egy kicsit vissza az egoizmusodból.
2012. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!