Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akkor most tulajdonképpen mit...

Akkor most tulajdonképpen mit szabad enni?

Figyelt kérdés
Neten olvastam, hogy némi eddzés és futás mellett hatásos a kalóriaszegény diéta. Azonban.. a pékárukban (kenyér, kifli,zsömle) sok a kalória, tilos. Húsoknál egyedül a sonka, ami elfogadható, a csirkemell viszont olajban kisütve eléggé hízlal (?). Sajtot sem szabad enni, mert zsíros, tejet sem, még zsírszegényt sem. A gyümölcsökben a fruktóz hízlalk, ha sokat eszünk. Magvak, mint a zab (zabpehely formában joghurtal) tilos, mert magas a kalóriatartalma. Burgonya, kukorica szintúgy tabu. Puffasztottrizs és pászka is elég sok kalóriát tartalmaz. Tésztákat természetesen említeni sem szabad, annyira hízlalnak. Egyedül a zöldségekről nem hallottam cáfoló érveket. Mit ehetek, hogy kevés kalóriát vigyek be? (Naponta kb. 300 kalóriát dolgozok le lightos edzéssel, kocogással)
2012. nov. 28. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Bármit lehet enni, a mennyiség!!! a lényeg.
2012. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is úgy tapasztaltam, hogy a legjobb megoldás, ha semmit nem változtatsz az étrendeden, eszel mindent, amit szeretsz, de kb 2/3-át az eddigi mennyiségnek.

Ne figyeld a kalóriákat! Szép egyenletesen le fogsz fogyeni ezzel a módszerrel és nem okoz jojó-hatást.Nekem bevált!

Sok sikert!

2012. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A mennyiség pontosan mit jelent? Egy napi összes táplálékbevitelem kb. 10-15 szem mandarinból, egy kígyóubiból 2szem paradicsomból (saláta)10deka sonkából és édesítős teából/ásványvízből áll. Heti 1-2szer megengedek magamnak egy banánt is, az eléggé hízlal. Túlzásba viszem talán a gyümölcsbevitelt? A probléma forrása, hogy majdnem vegetáriánus életmódom van, húst (ezen az egy fajta sonkán és csirkemellen kívül) nem vagyok hajlandó enni, mert nem szeretem, és ezért sok zöldséget, főleg gyümölcsöt eszek. A kenyeret/tésztát lehet pótolni valamivel?
2012. nov. 28. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát szerintem ez elég kevés. Nyugodtan ehetsz pékárut is, csak keveset. Vagy egyél abonettet vagy puffasztott rizst, az nem nagyon hizlal (bár nem is finom).
2012. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem igazán tetszik az étrended de + pont hogy te legalább utána olvastál a dolgoknak. Az igaz, hogy mindenre oda van írva hogy tilos (bár ennyi erővel már levegőt venni se egészséges), de pl 2sz toast tk kenyér sonkával 200kcal ami 1200-1500-hoz képest nem sok még bőven jut másra is. Ráadásul a fehérje nagyon fontos, arra pont megfelelő a csirkemell, csak ne olajban süsd ki, ne rántsd, csináld kevés olajon hogy épp ne égjen le serpenyőben vagy párold (ez a legjobb) sütőben köretnek meg vagy rizs vagy zöldségek.

A mennyiségileg odafigyelni meg számold a kalóriákat egyél alacsony de tápláló kalóriatartalmú ételeket pl a sovány túró is nagyon jó

Én kezdetnek összeállítottam hogy 5-6 étkezésnéél melyiknél mit vagy mennyi kcal körül ehetek pl vacsinál választok hogy zabkása túró vagy tojást egyek-e (200-300kcal)

2012. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, nem igaz, amit állítasz. Pékárut, rozsosat, korpásat, teljes kiőrlésűt lehet (sőt kell is!) enni. Miért? Mert reggel energiát ad a szervezetnek, a szénhidrát (legyen gyümölcscukor, vagy összetettebb cukor, keményítő) kell a szervezetnek! Pl. tanuláshoz is azt használ az agyad, nemcsak fizikai munkához, vagy mozgáshoz.

Ha reggelire megeszel 1 magvas zsömlét az kb. 160-190 kcal. attól függ mekkora. Amit javasolok: ne kenj rá margarint/vajat, így tudsz kcalt spórolni.


Csirkemellet párolj, ne süss. Vagy ha sütsz is, minimális olajon. Vannak olajspray-k is, amik alig fújnak kcalt a serpenyőbe de én azt csinálom hogy nagyon pici olajat öntök a serpenyőbe és szétkenem papírzsebivel.


Sajtot ehetsz, mozarellát. Tejből van 0,1%os de ez a vízre hasonlít akkor már inkább a 45 kcalos ami 1,5% zsírszázalék tartalmú.


Persze, hogy hízlal a fruktóz, ha napi 10 banánt megeszel. Amivel vigyázni kell: aszalt gyümik, banán, szőlő. Miért? 1 db nyilván nem okoz gondot, bár nagyon magas kcaltartralmúk a gyümik közt (almához viszonyítva pl 100 gramm alma 32 kcal míg 100 gramm banán 100 kcal) a "veszély" bennük hogy magas a GI-juk, ami azt jelenti hogy hirtelen emelik meg a vércukorszinted. Kvázi, hasonlítanak a fehérlisztes cukros pékárukhoz.

Míg az almának pl. alacsony a GI-ja vagyis nem dobja meg hirtelen a vércukorszinted.

Ha nagyon hamar megdobja valamilyen kaja a vércukrod, akkor könnyen lehetsz fél óra-1 óra múlva éhes (tapasztalatom szőlőnél és banánnál) Ezért ajánlják inkább fogyiban az almát, bogyós gyümiket citrusféléket.


Kenyeret, magvasat, nyugodtan ehetsz. Tésztából van durumtészta. Amit ajánlok: én is vega vagyok, fehérjekomplettálást szoktam csinálni:

lencse + barnarizs

lencse + köles

kombinációkat. Köles mellett jó a hajdina is (bár drága). A lencsének magas a fehérjetartalma, de a ch-ja is, a mennyiségre ügyelj!


Ezenkivül, kiváló még:

- alacsony zsír%-ú natúr joghurt (1 pohár 150 gramm ami 63 kcal)

- tojásfehérje (főzve, zsíradék nélkül 1 db tojásnek a fehérjéje 16 kcal)

- lehet még: korpás keksz 1 db 16 kcal, vagy abonett: 16 kcal egy darab és rengeteg zöldséget rápakolhatsz!


Zabpehely, zabkásának elkészítve kiváló energiaforrás reggel én voltam úgy hogy 4-5 óráig nem voltam éhes egy zabkása után úgy eltelít!!

2012. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó mindent elmondott :)
2012. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, a kenyeret azért kérdőjeleztem meg, mert mindenhol azt írják, hogy együnk rozskenyeret meg magvas barna kenyereket. Azonban, több kalóriatáblázat szerint is magasabb a kalóriatartalma, mint a fehér kenyérnek. Erre azt szokták mondani, hogy helyettesítsük puffasztottrizzsel, amiben pedig állítólagosan a keményítő nem tesz jót a fogyásomnak. Egyébként igyekszem több fehérjét bevinni, fehérjeporos proteines étrendkiegészítővel (éppen amilyen).
2012. nov. 28. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem igaz, hogy semmit nem lehet enni. Diétában nem eszünk fehér lisztet és cukrot, ez tiszta sor, de NEM a kalóriatartalma miatt, hanem mert hihetetlen gyorsan (még le se nyelted!) meglökik a vércukor szinted az egekbe, jön az inzulinválasz, ami egyrészt meg is állította a fogyást, másrészt ettől meg lezuhan a vércukor szinted, és fél óra múlva éhes leszel!

A barna, teljes kiőrlésű kenyér magas rosttartalmú, ami csökkenti a szénhidrát felszívódási sebességét, de természetesen ezt is csak reggel, mert akkor van rá szükség.

Csirkemell sütését leírták: vagy olajspray, vagy pici olaj szétkenve teflonban, nem nagy bonyolultság.

A zab remek reggel szintén, lassú felszívódású szénhidrát. A sovány tejjel sincs baj, de szintén csak reggel-délben, hiszen hemzseg benne a tejcukor ami ugye megint szénhidrát. Este marad a csirkemell, zöldségek (kukorica nem), sovány túró, sovány sajt (trappista light, anikó), tonhal konzerv saját lében.

Igen, diétában sokminden tilos, de közel se minden, nem kell megijedni.

2012. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!