Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Édesítővel (aszpartam) édesíte...

Édesítővel (aszpartam) édesítem az ételeimet, innivalóimat, de azt vettem észre, hogy annál jobban kívánom az édes ízt. Más is tapasztalta? Megoldódna, ha édesítő helyett (nagyon kevés) cukrot használnék?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 15:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Steviára, akár mennyire is szeretném, nincs pénzem.
2013. márc. 21. 15:35
 2/10 anonim válasza:

Cukor nélkül nem tudod meginni? Én már régóta úgy iszom a teát, kávét, kakaót. Üdítő italokat nem fogyasztok csak vízet.

Először furcsa volt, most meg már nem tudnám meginni cukorral a teát. Szerintem meg kell szokni.

Különben is az édesítőszer nagy egészségtelen.

2013. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az aszpartam nagyon egészségtelen és bár én nem használtam még, de sokan mondták, hogy velük is ugyan ez van. Ez úgy általában a legtöbb édesítő mellékhatása. Én a xilitet ajánlanám, de sajnos az is nagyon drága. Próbálkozz meg a nádcukorral.
2013. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Inkább fogyassz fruktózt vagy mézet, ha már a "sima cukrot" kerülöd. A nádcukor ugyan az a vegyület mint a répacukor, csak más növényben nő. Manapság sokan hiszik, hogy az jobb vagy egészségesebb, pedig tök ugyan az a kettő. A barna cukor is ugyan olyan, csak benne marad a melasz és azért barna. A szervezetre ugyan olyan hatást gyakorol mint a fehér cukor. Az aszpartam meg tényleg egy egészségtelen szar. Annál a sima cukor is jobb.
2013. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megtaláltad azt az anyagot, ami (bár ez kérdéses) károsabb lehet a cukornál :D
2013. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A stevia egyébként nádcukor árban van, legalábbis amit mi vettünk, utánaszámoltunk. Persze a "mellékíz nélküli" is steviaízű, valami nem tud édes lenni íz nélkül s csak a cukornak van cukoríze.

Én mézet használok vagy mazsolát, steviát csak a filteres teába (amit persze meg tudok inni magában, de édesen poénosabb és más. a nemes teát el nem rontaném ízesítéssel).

Ami az aszpartámot illeti, abból a világból ki lehetne kergetni, inkább sosem ennék édességet vagy átmennék ketózisba húsevés nélkül (ami poénos, csak nehéz lenne nekem, a témához pedig momentán semmi köze), csak aszpartámot ne :P. Az édesítőszereket eleve kerülöm, biztos, ami biztos, egy csomag stevia talán még oké, nem tartós kapcsolatra vágyom vele.


A kevés cukor nekem tuti nem segítene. Ha valaminek édesnek kell lennie, akkor a kicsit édes a semminél is rosszabb tud lenni, bár nem vagyunk egyformák.

2013. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt tudtad, hogy az aszpartám gyakorlatilag méreg?
2013. márc. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen az nagy mennyiségben. (200x édesebb a cukornál) :D Stevia meg szar izű nekem nem jött be. ha valami ilyesmit szeretnél használni akkor már inkább a xilit (nyirfacukor) vagy vannak édesitő szirupok pl datolya meg millio más.
2013. ápr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg a méz, legalább annyi cukor van benne mint egy datolya szirupban.


Xilit mellett használják még az eritritolt is,

2013. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az édesítőszerek baromi mérgezőek, huzamosabb idő után remek kis bélrákot lehet összeszedni a segítségükkel ám. Persze a hitvány nyomorék gyártókat ez nem érdekli,csak a profit...legszívesebben legyömöszölném a torkukon a sok szart amit piacra dobtak :@@@@
2013. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!