Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Krumpli vagy durumtészta?

Krumpli vagy durumtészta?

Figyelt kérdés
ne irjátok hogy egyikse légyszi, mert csaj ez van itthon és fizetés jövőhéten.

2013. jún. 2. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Krumplis tészta. Mert úgysincs más.


Én egyébként lemennék csúzlival és galambot lőnék. Éhezéskor eszik az ember krumplit/tésztát, márpedig éhezés esetén szabad galambot/emlősöket... lőni. Úgymond a kényszer törvényt bont.


HA neked viszont nem ér annyit a fogyás, egészség hogy bejátssz egy ilyen tökéletesen deviáns vadászatot, akkor marad tényleg a krumplis tészta. Egyikre sem lehet azt mondani, hogy jobb. Ha tartod bármire is a gluténmentes táplálkozást, akkor csak a krumplit edd, de ha egyébként eszel lisztet, akkor mindegy a krumpli sem jobb igazán mint a búzaliszt.

2013. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ŐŐŐ nem eszem pesti galambot :( piszkos :) néznének itt nagyokat a lakótelepen

a krumplis tésztát szívből utálom :)egyébként is spagetti

2013. jún. 2. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:

A tészta alakja indifferens, ha nincs más :) De ha nem szereted, akkor kilőve.

Galambot én se ennék, errefelé (2 falu között) fácánok vannak, de nem szeretem a húsukat (egyszer találtunk egy szinte ép, igen friss dögöt elütve, ehető, de nem szeretem a szárnyasokat... gyakorlatnak egy szolidabb apokalipszisra azért jó volt). Az erdei szamóca még nem érik, na ezért kell ősszel diót és mogyorót szedni (sajna tavaly nem volt dió). Meg almát, de az frissen elfogyott :)

Ilyenkor leginkább a gomba játszik, bár azzal nem olyan könnyű jóllakni, de valamit azért segíthet. Persze ha nem olyan helyen laksz, hogy tudsz szedni, nehéz.


Ha tényleg nincs más, akkor válaszd, amelyiket jobban szereted, jobban laktat, egyszerűbb elkészíteni vagy ilyesmi. Én nehzen tudnék választani, ha nem kerülném a glutént s nem szeretném a krumplit... De jóllakni a tésztától tudnék jobban, persze nem lenne finom magában.

Zöldségek nincsenek otthon vagy egy párszáz forint, hogy vegyél káposztát s egy fej hagymát?

2013. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

"ŐŐŐ nem eszem pesti galambot :( piszkos :)"


Meghoztad a magad döntését. Tiszteletben van tartva, akkor járd végig a választott utat.

Én inkább ennék bármilyen húst (jól átsütve. a vadhús vajon tisztább? a hús egyébként steril, a kültakarót meg nem kell végignyalni) mintsem úgy alakuljon hogy csak krumplin/tésztán kell vegetálni.


Bár fölösbe vettem csúzlit, mert azóta rájöttem, hogy 400 forintért kiló szívet is lehet venni (izom) és kiló zöldséget is (zöldségeket olcsóbban is). Eztán alapvetően meg sem éri a vadászattal járó macera, kellemetlenség. Nem tudom mennyibe kerül a tészta, de ha egy kiló tészta megvan 200 ft, akkor abból (a jövőre vonatkozólag) már lehet venni valami zöldet, és tényleg 400 forintos hús, nincs azért olyan rossz világ. Most főzhetnél krumpli, kis zsírban ha van megpirítod.. krumplival vannak igen ízletes receptek. Most az más kérdés hogy mint alapanyag nem éppen nyerő, de finoman el lehet készíteni.

2013. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
krumpli.. a glutén miatt sokkal rosszabb a tészta
2013. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ne álltasd magad azzal hogy egy galamb húsa steril....
2013. jún. 2. 16:32
 7/8 A kérdező kommentje:

na jó megvan a tuti

hagymás szójaszószos tészta

paprikás krumpli

2 nap nem világ :)

2013. jún. 2. 16:33
 8/8 anonim válasza:

A durum tészta durumbúza dara és víz felhasználásával, tojás hozzáadása nélkül készül.

Könnyen emészthető, szervezetünket értékes fehérjékkel, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és emésztést segítő rostokkal látja el.

A durumbúzában lévő keményítő szerkezeténél fogva lassan bomlik le az emésztés során, ezért szemben a hagyományos búzakeményítővel,

nem emeli ugrásszerűen a vércukorszintet, így cukorbetegek diétájába is beilleszthető. Nem hízlal

2014. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!