Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diabetikus kenyérke valóban...

Diabetikus kenyérke valóban csak ennyi kcalt tartalmaz?

Figyelt kérdés
Találtam ma egy pihe könnyű diabetikus kenyérke nevű kenyeret, 250 gramm az egész (itthon lemértem és nekem pont 200 lett,de maradjunk a 250-nél) és 100 gramm szintén a csomag szerint 240-50 kcal. Tehát ha tényleg ilyen konnyű, akkor két három szelet kb ugyanannyi kcal mint egy szelet korpás kenyér pl? Létezik ez?

2013. szept. 12. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha értelmetlen kaját eszel, értelmetlen (beteg?) lesz a tested is. Igen, ez létezik.


Úgy van a táplálkozás, hogy:

legjobb ha húst és zöldséget eszel, persze ez-az belefér (gomba, olajos magok, némi gyümölcs)

utána jönnek a kenyérpótlékok, legjobbak az alacsony szénhidrát tartalmú olajos magvakból összedobottak (de drágák általában, bár otthon ki lehet hozni egész jól..)

aztán vannak a gluténmentes kenyerek (pufirizs, puffasztott kukoricás, extrudált cuccok, kukorica kenyér.. ezek már nem jók, de hát..


Végül vannak a búzás (gluténos) gabona dolgok, közük sincs az egészségmegőrzéshez, bárhogy el lehet adni őket.. fehér kenyérként, pászkaként, tésztaként, levegővel teli extrudátumként, tök mindegy lényeg hogy semmit sem érnek, egyedül háború, éhínség idején segítik olcsón a túlélést (olcsón.. na, jó esetben). De ma, meggondolás után biztos hogy senki nem venne ilyet. Amit diabetikusnak neveznek azzal egyébként mindig vigyázni kell, mert előre feltételezhető (okkal), hogy nagyon rossz minőségű élelmiszerről van szó.

2013. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tudok olyan kenyeret, ami 193kcal/100g

és 100g-ban 33 ch van. és 38-as a gi indexe

(glyx)

2013. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

?


"víz, gabonaőrlemények (teljes kiőrlésű rozstöret, búzaliszt, rozsliszt, teljes kiőrlésű zab, búzakorpa, zabkorpa, teljes kiőrlésű búzaliszt), natúr kovászpor, lenmag, búzasikér, csicseriborsó, só, kukorica csíraliszt, almarost, borsókorpa, élesztő, algakivonat, zöldcitrom és citromlé koncentrátum"

2013. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

csak megemlítettem, hogy ilyen is létezik, hadd csodálkozzon a 250 kalóriás után :D

nem ajánlom én sem a kenyeret-keményítőt annak aki tényleg fogyni akar.

2013. szept. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!