Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriabázisban az almának jó...

Kalóriabázisban az almának jó adatot attak meg? Nem sok a 95 kalória?

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

95? Eddig is fordítva volt az alma és a körte kalóriatartalma, de nem volt ennyire extrém, vagy nem 100g-ról beszélsz?

Volt szó róla több helyen, pl. az egyik alma alatt, hogy ez nem jó... Én fordítva szoktam írni, alma helyett körtét, körte helyett almát, bár az a pár kalória nálam nem sokat jelent...

2013. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

100g almában van ~33 kalória. De ugye egy alma ritkán 100 grammos.

Amúgy éppen az alma még csak-csak elmegy ha diétázol, de ne úgy akarj lefogyni, hogy megeszel naponta 2 kg almát és mást semmit! Ugyanis 1kg almában van 70g fruktóz (gyümölcscukor), amitől a legjobban lehet hízni!

SZóval 1-2 cikk ok, de napi 1-1.5kg-től lazán hízni fogsz!

2013. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A 95 kcal egy almara vonatkozik, ami 182g a kaloriabazis szerint, ebben van 25g szenhidrat.


100g alma kaloriatartalma 52kcal.


A kicsi-kozepes-nagy elegge relativ fogalmak, ha nem mered le, akkor segit saccolni, de az ertek nem lesz pontos.

2013. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De h ha kb 30 kalória egy 100 grammos alma, akkor 182 grammos nem lehet 95 kalória
2013. nov. 29. 14:45
 5/16 anonim ***** válasza:

De, az el van írva.

Én csináltam magamnak egy saját "almát", ami 100 g = 30 kcal (vagy 33, vagy ilyesmi asszem).


Mert mindenhol azt találtam, hogy ez a helyes!

2013. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja, a kalóriabázis "egy" és "közepes" dolgait szinte sosem használom, mert simán 100% eltérés lehet... Rengeteg gyümölcs és zöldség mérete igencsak szóródik, egy alma lehet 5 és 30 dekás is (no meg kevesebb és több is, de azok már túl extrák), de mondjuk 10 és 22 nagyon könnyen előfordulhat nálam...

Ha már számolok, akkor legalább mechanikus mérleggel mérjem le (bár az almát ránézésre szoktam tudni, minimális kalóriaszámolós gyakorlattal).

2013. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#2: Senki nem írta, hogy napi 1,5-2 kg almát eszik és más semmit, utalás sem volt rá. Amúgy nyilván durván fogynék ennyitől, szénhidrát ide meg oda, az én testemnek muszáj kalóriát égetni, nincs mágiája, s ha szénhidrátot kap, azt használja, 2 kiló almát elintéz hamar, s a testem más részeihez nyúl (pontosabban kiabál, hogy éhes és adjak neki). Szerintem sem szénhidráttal kell fogyni, de a durva kalóriadeficit azért sokaknál hatásos, no meg veszélyes is az izmokra.
2013. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

És akkor itt jön az, hogy ki melyik adatbázist nézi.... :)


kaloriabazis.hu: 100g alma -> 52 kalória, 13,81g CH.

shop.builder: 100g alma -> 33 kalória, 7g CH

2013. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És szerintetek melyiknek higgyek?
2013. nov. 29. 14:54
 10/16 anonim ***** válasza:
#7: látod, megválaszoltad Te magadnak. ;) A fogyás meg... ...kinek mit jelent. Nekem azt, hogy zsírt vesztek. Másnak meg hogy kevesebbet mutasson a mérleg. Ha csak almát eszek, akkor a súlyom biztosan csökkenni fog és valószínűleg hosszabb távon a zsír is, de rövid távon ez bizony izom katabolizmushoz vezet, mert az izmot könnyebben/gyorsabban bontja el a szervezet, mint a zsírt. Sajnos.
2013. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!