Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon félek, hogy túlléptem...

Nagyon félek, hogy túlléptem a mai kalória szintem, ugyan is tegnap előtt is túl léptem SOS (többi lent)?

Figyelt kérdés
A napi kcal szükségletem 1390. Kcal égetés átlagosan ( ha nem sportolok) 1940. A reggelim volt 69 kcal,vacsorára pedig már csak egy narancsot fogok enni. Azonban az a baj,hogy ma a városban vettek nekem egy májkrémes kalácsot,aminek a tésztája leveles volt,és nem tudom hogy az hány kcal. Kb. olyan mérete volt mint egy 70 grammos rántott húsnak. Ebédre pedig 6 szem koktélparadicsomot,13 vékony szelet uborkát,és 9 db kis mozzarella golyócskát ettem,egy fél kiflivel. Szerintetek a 69 kcal reggelivel,169 kcal naranccsal,a zöldségtállal,és a kicsi golyókkal,és a kalaccsal túl léptem?? köszönöm
2014. febr. 24. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Nagyon ritkán szolgálja az érdekedet a félelem érzése, és általában káros. A félelem rossz, próbáld elengedni.


"A napi kcal szükségletem 1390."

Ez csak feltételezés, igazából ezt nem tudhatod főleg nem ilyen pontosan!


"Kcal égetés átlagosan ( ha nem sportolok) 1940."

Ezt sem lehet pontosan tudni, de kb. egy reálisabb mennyiség, ennyit jó lenne megenned egy nap.


"A reggelim volt 69 kcal"

Az nem volt reggeli, ha úgy nevezed akkor sem.


"Azonban az a baj,hogy ma a városban vettek nekem egy májkrémes kalácsot,"


Mindegy hány kalória volt.

Az ilyen hulladékokban nincsen hasznos tápanyag (vagy csak minimális) ellenben rengeteg mérgező anyag és fölösleges keményítő van benne. Tehát a fogyásodat csak hátráltatja, közben még kimondottan ártalmas is.


"9 db kis mozzarella golyócskát ettem"


Én nagyon szívesen írnám, hogy kedves egészségedre. De te fogyókúra kategóriába írtál ki kérdést és kalóriákkal szórakozol. Akkor minek eszel tejterméket?

Tovább olvastam, tejterméket cukorral (mármint gluténos keményítővel: kiflivel)


Fogalmam sincs hogy mennyit ettél, de nyilván nem hogy engem, még téged sem kellene hogy ez érdekeljen.


Ha ilyen ócska szutykokat eszel, előbb vagy utóbb úgyis zsíros leszel. Van aki igen szerencsés és nem hízik el, nem betegszik meg látványosan, de azért a lakosság több mint fele az igen.


Szerintem már rajtad is érződik, hogy kezdesz irracionális lenni, kényszeresen viselkedni, lelkileg belebetegedni az ételeid kalóriatartalmának számolásába (én ezt kifejezetten pszichés megbetegítő faktornak tartom!) és közben abszolút nem egészséges, fogyáshoz ideális minőségű kajákat eszel.


A zöldségek mellé normális húsféle, zsiradék, olajos magok kellenének, nem liszt meg tejtermék.



Ennyi a válaszom, én kívánom neked hogy megfontold ezt a kalóriaszámolás / minőségi étkezés kérdést, és a számodra előnyös irányba tudjál változtatni.

2014. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Kit érdekel, hogy túllépted? Ha nem 600 hanem csak 400 kalóriával viszel be kevesebbet mint amennyit elégetsz akkor is fogysz.


Egy kis méretű müzliszeletben is van 80 kalória, úgyhogy nehogy elhidd már, hogy a reggelidben csak 69 kalória van. Vagy pedig az nem reggeli, hanem három szem tökmag.


Olvasd el az #1-es hozzászólását, szerintem is helytálló. Az ilyen számolgatás kényszeres.

2014. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez, ez már nem egészséges szint, amit csinálsz. Vékony uborkaszeleteket számolgatsz?

A kalács kalóriatartalmáról lövésem nincs, de ha tudnánk a számokat, akkor se fogynál jobban. Igyekezz jó ételeket enni hülyeségek helyett, de akkor se pánikolj, ha néha nem sikerül.


Mi a csudát ettél reggelire? Bár pl. 2 szem dió (akár 2 vékony szelet uborkával :P szeretem a nyers zöldséget reggelire, no) belefér ebbe a kalóriatartalomba és az még értelmes is... Bár én ennyit nem ennék, ha már étkezés, akkor legyen benne kalória. A kalácson kívül nagyon keveset ettél, kalóriában nem hiszem, hogy elértél volna egy olyan szintet, amitől hízol... Inkább a tápanyagok miatt aggódnék, fehérjében pl. nem jeleskedett a napod... Esetileg persze nem gond.

2014. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az 1390 nem az alapanyagcsere?

Annál jóval többek kell enni.


Minden esetre amit művelsz a 13 szelet vékony uborkával meg a 70 grammos rántott húsnak megfelelő kaláccsal, az beteges. És ezt nagyon komolyan mondom.

12 fok van, menj el futni egy órát, ahelyett, hogy itt rinyálsz. Sokkal többre mész vele.

2014. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Ja, és nem a tejtermékkel meg a liszttel van a baj, ezt csak az agymosott paleolitosok hiszik. Fogyókúrában is lehet mindegyiket enni (a mozarella kimondottan megfelelő), neked alapvetően az egész hozzáállásoddal van probléma.

Legfőbb téveszméd, hogy nem lehet enni, ha le akarsz fogyni.

4.

2014. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Áá nem, nincs is baj a liszttel, növekedési hormonokkal-tejtermékekkel, a fele lakosság is csak poénból elhízott. :)

Ugyan már.. miért fájna beismerni, hogy vannak ócska kaják, amik egyszerűen nem alkalmasak fogyasztásra?

2014. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok,és most jöhet az h ebben a korban nem ezzel kell foglalkozni,de én szeretem ezt csinálni,és köszönöm a válaszokat,egyébként tornázok is mellette:)
2014. febr. 24. 14:54
 8/14 anonim válasza:

Ne számold, mert rossz a tápanyag összetétel. Nem mindegy, hogy miből áll az 1390KCal. Próbáld meg inkább az ételeid tápanyag tartalmát számolni.

[link]

2014. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem csak az a kérdésem ilyenkor: Hol vannak a szülők???Illetve hol voltak a gyerek egész életében, aki 14 éves kislány korában ilyen beteges rettegéssel viszonyul a KAJÁHOZ?? Pedig valószínűleg ugyanolyan pálcika mint a kortársai, csak valami miatt kövérnek hiszi magát.

Vajon csak az én generációm legózott még ennyi idős korában?

2014. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező. Nem kell ennyire göcsösen aggódni azon hogy ha 1 nap hetente túllépted egy kicsit a keretet ha túllépted. Nagy cucc...


Amúgy meg miért ne ehetne tejterméket? Nyugodtan lehet enni sajtot is, férjen bele a keretbe.


Meg kéne már tanulni hogy nem kell semmit sem kizárni az étrendből, mert csak sóvárogni fog az ember utána. Csak mértéket kell tartani. A kalóriaszámolás is erről szól. Illetve arról hogy a zöldség hús kombó legyen a táplálkozás alapja. De ettől még se a sajtot se a kiflit nem kell kizárni.


Agymosott paleósok meg csak egyenek nyugodtan nyúlkaját egész életükben.

2014. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!