Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy kell érteni a napi...

Hogy kell érteni a napi minimum kalóriát?

Figyelt kérdés

Tehát ha napi 1500 mondjuk a minimum, akkor az úgy jó, ha 1500-at eszek és 500-at lemozgok? Vagy mindenképpen 2000-ret kell akkor ennem, hogy megmaradjon az 1500?


/És jó ha 1500 nekem a minimum? 21/l, 175cm,87kg/



2014. márc. 12. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Normálisan úgy kéne, hogy 2000-500. De ezzel az a baj, hogy nem tuti, amit mozogsz az 500 tényleg. És amit eszel az 2000 tényleg. Én azt mondom, hogy programozd be magad 1800-500-ra és akkor jól leszel. Ha többet mozogsz mint 500 az se baj, de a többet eszel mint 1800 se baj. Így biztonságban vagy. :)
2014. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezelőtt mindig visszahíztam amit lefogytam, mert állandóan koplalással diétáztam. Most is 2 hete túl keveset eszek, de ha most elkezdem megnövelni az adagot, akkor meg már vissza fog menni! Nem?
2014. márc. 12. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a lényege, hogy mivel a szép és okos magyar nők képesek lennének olyan keveset enni, hogy abba betegedjenek bele (persze ez nem hatékony fogyás módszer hosszú távon) így van kalóriafogyasztás minimum, ami talán képes megakadályozni a teljes önpusztítást.


Bár hosszú távon eleve nem lesz jó hatású az, hogy a nők elkezdenek minőségi szempontok helyett mennyiségi (kalória) szempontokat követni a táplálkozásukban, de hát ez ma a trend, hogyan is állhatnánk ellen ugye..

2014. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Leszarom hogy mi a trend, én alapból egészségesebben élek mint mások...csak a kérdésemre szeretnék KONKRÉT választ, mert nem tiszta ez a dolog nekem. Minél többet mozgok annál többet ehetek? Vagy van egy határ, ami kell és amellett bármennyit mozoghatok?
2014. márc. 12. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint említettem előbb, az 1800 az kb egy jó arány.


Nincs olyan, hogy ha többet mozgok, akkor többet ehetek. Nem vagy atléta, nem sportolsz verseny szinten. Így nem fogsz napi 2-3 órát tölteni sportolással sem. Nem is kell, mert nincs értelme. Egyél egészségesen, próbálj minnél nagyobb tápértékű adagokat enni, tartsd magad 1800on és akkor minden rendben lesz. Nem fogsz gyorsan fogyni, ,5-1 kilók mennek le, de egészséges leszel.

2014. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét válasz, bármennyire is akarod.


Mivel az emberi test energiaháztartása nem ismert és eleve változó.. És nem csak a kortól, nemtől, izomzattól és fizikai aktivitástól függ, de még a testünk pillanatnyi állapotától és az étrendünktől is.

Erről kérnél konkrét választ? Konkrétan senki sem tudja.

2014. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!