Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mégis hogy a fenébe lehetséges...

Mégis hogy a fenébe lehetséges ez? Létezik ilyen egyáltalán?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, ha netán rossz témában tettem fel a kérdésemet, de ide illett be a legjobban.

Tehát én sokakkal ellentétben hízni szeretnék, lehetőleg tartósan. Sportolok ugyan, és egy időben próbálkoztam a tömegnövelő szerekkel, de semmi. Na már most, tegnap rengeteget ettem, mégis reggel, mikor ráálltam a mérlegre, gyakorlatilag kevesebbet mutatott, mint az előző reggelen. Ez mégis hogyan lehetséges? Lassan megőrülök már. A mérleg nem tévedhet, ha mégis, akkor tegnap reggel és azelőtt is csalt. Tizenötször ráálltam a mérlegre, de a szám ugyan az maradt, elemet is cseréltem, de semmi, sőt(!) kevesebbet mutatott. Ez lehetséges? Én vagyok rosszul összerakva vagy mégis mi lehet a probléma?



2014. márc. 24. 11:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Parkettán és köven is más értéket mutat az enyém. Lehet neked is ez lesz.
2014. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de a mérlegem mindig a helyén áll, lustaság igaz, de nem szoktam rakosgatni, csak rálépek és kész. Tehát valószínűleg nem ez lesz az indok, ami azért igencsak zavar.
2014. márc. 24. 12:30
 3/21 anonim ***** válasza:

Felszívódási zavarokkal hogy állsz, mármint ezt hízás kérdésével kapcsolatban kérdezem.

---

Mérés:

Persze hogy mutathat kevesebbet a mérleg, hiszen a testtömeged például a vízháztartásodból kifolyólag igencsak változékony.

2014. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ellenben még nem voltam a mellékhelységben, amikor a súlyomat mértem, tegnap pedig jócskán ittam és ettem is.

Elvekben teljesen egészséges vagyok, papíron legalábbis, de nem hiszem, hogy ez így lenne. Két hét múlva újra egy alaposabb kivizsgálásra megyek, hátha az mutat valami eredményt, hogy miért fogyok egyfolytában.

2014. márc. 24. 13:00
 5/21 anonim ***** válasza:
Arra nem tértél ki, hogy mióta fogysz és mennyit fogytál.
2014. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Soha nem voltam husis, kiskoromban is sokszor bélyegeztek alultápláltnak - holott ennek fele sem volt igaz - de körülbelül 12-13 évesen megálltam a súlygyarapodásban és azóta a 163 centimmel 40 kg körül mozgom, illetve mozogtam, de az utóbbi időben, körülbelül egy fél éve valami miatt elkezdtem fogyni, és akármennyit eszem, 33-35 kg-nál feljebb nem hajlandó menni a súlyom, ami meglehetősen zavar. Rengeteget jártam és járok kivizsgálásokra, de mindig az az eredménye, hogy makk egészséges vagyok, semmi bajom nincs, jöjjek vissza, ha hullik a hajam, töredeznek a körmeim, stb.
2014. márc. 24. 14:08
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen. A vékonyság úgymond egészséges (csak szokatlan a mai elhízás járvány idején) de Te ezen már túlteszel.


Nyugati gyógyászat eszköze a vastagbél tükrözés lenne az esetedben, illetve olyan vizsgálatoknak nézz még utána amika tápanyag felszívódást hivatottak vizsgálni.


Bár feltehetőleg ez nálad nem túl jó. Magadnak azt teheted, hogy az ilyen állapotokért általában felelős gabonákat, emésztődést gátló hüvelyes zöldségeket hanyagolod az étrendedből, és figyeled a változásokat.


Illetve én úgy gondolom ha az orvosod, gasztroenterológus nem tud segíteni akkor az én válaszomon, tippemen túl érdemes elmenni hagyományos kínai orvoshoz, hogy nézzed rád. Nekik módszereik is vannak, nem csak széttárják a kezüket mondván hogy néhány (primitív) vizsgálat alapján nincs semmi bajod, gyere vissza ha rosszabbul vagy..

2014. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, elég késforgató dolog ilyet kérdezni fogyókúra rovatban.... Hidd el, örülj neki, hogy sovány vagy, ne akarj hízni! Nincs rosszabb, mint kövérnek lenni! Ha meg azt gyanítod, hogy valami betegség áll a háttérben, akkor fordulj orvoshoz.
2014. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Sajnálom, nem állt szándékomban senkit sem megbántani, de nem találtam erre jobb témát, ami akár az én éretlenségemnek, esetleg butaságomnak is betudható. Ez esetben nagyon sajnálom, utólag is. De vékonynak lenni hidd el, nem mindig jó. Inkább lenne rajtam pár kiló felesleg, mintsem azt érezzem, hogy megbámulnak az utcán, mert gyakorlatilag az összes csontom kiáll, vagy halljam, hogy összesúgnak a hátam mögött, a tanáraim is azért elnézőek velem, mert azt hiszik, rákos beteg vagyok. Gyakorlatilag már azt sem tudom, az eredményeimet az én szellemi képességem vagy a másokba szorult "empátia" érte el. A baj az, hogy hiába járok orvosokhoz, mindig másokhoz küldenek, akár többször ugyan oda, és mindig csak azt kapom, hogy makk egészséges vagyok, jöjjek vissza, ha komolyabb bajom van, elkezd hullani a hajam, stb. Hát köszi.
2014. márc. 24. 15:59
 10/21 anonim ***** válasza:
Leírnád nekem, hogy miket és mennyit eszel egy átlagos napon? Nem lehet, hogy kevés, csak neked nem tűnik annak? Lehet nem a legegészségesebb, de ha elkezdenél napi szinten pizzát, gyorskaját, csokit enni, akkorse híznál? Tudom, hogy ezért le fognak hurrogni, hogy egészségtelen dolgot javaslok, dehát az egészségestől meg nem fogsz meghízni valószínűleg. A súlyod meg tényleg vészesen kevés, menstruálsz egyáltalán rendesen?
2014. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!