Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Na én egy 16 éves fiú vagyok aki 183 cm és 84kg.Kiszámoltam orvosilexikon.hu-n a napi kcal bevitelem ha csökkenteni akarom heti 1 kilóval a súlyomat és így jött ki 2035 kcal.Ez nem sok kicsit? Csak mert mindenkinél azt látom hogy 1200-1600 kcalig esznek:S Ja és Heti 3mszor vízilabdázom 2 órát plusz itthon csinálok heti 2szer 1 órában fekvőtámasz alsóhas edzés stb.

2014. ápr. 19. 18:40
 1/2 anonim válasza:

Kedves 16 éves fiú!


A napi kalória bevitel minimuma 1000 kcl/nap, ez alatt nem fogy az ember,hanem tartalékol és ami a legrosszabb nem zsírból, hanem előszőr izomból "fogy", vagy inkább a helyes kifejezés a sorvad, aztán szép lassan elkezdi a test felfalni önmagát, ami visszafordíthatatlan máj és vese károsodáshoz, legvégül halálhoz vezet. A normál napi kalória bevitelt átlagban 2000 kcl/nap, de az átlag kalória bevitel attól is függ, hogy ki mennyit mozog, a termetétől és a korától is függ. Például egy ülő munkát végző embernek elég 1600 kcl, míg egy kemény fizikai munkát végző bányásznak akár 4000 kcl is kell. A kalória bevitel se mindegy, hogy miből történik, fehérjéből, szénhidrátból és még akkor se mindegy, hogy ún. finomított cukorból (liszetes ételek, péksütemény, tészta) vagy pedig "természetes" cukorból (gyümölcsök, zöldségek). Nem tudom miért szeretnél fogyni, mikor a te súlyod tökéletes, esetleg a verseny súlyra tudok gondolni. Én annó RSG-tem, de hiába nem ettem, mozogtam aktívan körülbelül annyit, mint te, diétáztam a versenysúlyt még sem tudtam elérni. 152 cm magasan egyszerűen 47 kg alá nem tudtam vinni a súlyom sehogy se, pedig a nagykönyvben meg volt írva, hogy az pedig 45 kg. Egy részt az izom "nehezebb", mint a zsír, itt a fajsúlyra gondolok. Másrészt nem minden embernek egyforma a vázszerkezete, valakinek nehezebbek a csontjai. Véleményem szerint a te magasságod és súlyod tökéletes arányban van, a leírt adatok alapján eléggé izmos alkatod lehet. Nem hiszem, hogy csökkentened kellene a kalóriabevitelt. Bár nem tudom, hogy most mennyi kalóriát viszel be. De a napi 1600 kcl a minimum, ha csak az iskolapadba űlsz, még tornaórára se mész és nem akarsz fogyni. Azért mert más 1200-1600 kcl-t eszik, legyen az ő gondja, vagy ők is annyit sportolnak, mint te? És lehet mindenféle statisztikát felállítani, de nincs két egyforma ember. Az átlag az iránymutató és nem szentírás!

Sajna egy csomó testtömegindex számoló van fent, de a határértékek nem ugyanazok! Nem tudom melyiket állapították meg orvosok. Időközben megtaláltam az orvoslexikon.hu-n az általad említett kalória számolót. Nem a napi 2000 kcl nem sok, viszont hozzá tenném, hogy te nem heti 2-3 órát mozogsz, gondolom az iskolában is van testnevelés óra minimum 2 egy héten, szóval anélkül is, már heti minimum 5 órát mozogsz. Ez nem egészen felel meg a heti 2-3 óra sportnak, inkább az átlagon felüli (rendszeres/intenzív sport) kategóriába esel, így már 2390 kcl/nap kalóriabevitel kell hogy csak heti 1 kg-t fogyj. (Csak zárójelben megjegyezném, hogy ha ezt soknak érzed a testsúlyod fenntartásához napi 3490 kcl-t kell bevinned). És ha még mindíg soknak érzed egy darab zsemle kalóriája (persze ha eléri az átlagos 54 g-ot :)) 147 kcl. Mondjuk eszel reggelire kettőt, meg uzsonnára, az már 4 db 4*147 = 588 kcl, még nem raktál bele egy szelet sajtot, vagy párizsit sem, sem uborkát vagy paprikát vagy paradicsomot hozzá, nem kented meg vajjal vagy margarinnal nem ittál gyümölcslevet, tejet, kakaót hozzá és ebédről még szó sem volt. A kalória csak egy egység, nem feladata, hogy kiegyensúlyozott legyen a táplálkozásod.És amit nem tartalmaznak ezek a szuper jó kalkulátorok, hogy egy elhízott embernek van miből fogynia. Tehát ha a kalkulátort igaznak vesszük, akkor ha ennyire csökkented a kalóriabeviteled, akkor 84 hét múlva 0 kg leszel! Ez mennyire reális??? Ha mindeáron fogyni szeretnél érdemes egy endokrinológust felkeresni, mert ő biztos tud segíteni, hogy ezt biztonságosan tud megtenni. Remélem tudtam segíteni. :)

2014. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod:)) Igen tudom hogy nem vagyok kövér de viszont jövőre ha komolyabb célokat akarok ebbe a sportban elérni akkor bizony le kell dobnom azt a zsírréteget ami még akadályoz kicsit a továbblépésben:)


Mostanra már kb fejbe összeraktam miket fogok enni.cukros dolgokat elhagyom amennyire lehet több fehérje stb stb:)


Köszönöm mégegyszer a segítséged:)

2014. ápr. 24. 19:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!