Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egészségtelen ahogy élek?

Egészségtelen ahogy élek?

Figyelt kérdés

165 centis, 46 kilós 23 éves nővagyok. Világ életemben keveset ettem, nem kívánom az ételt. Amit megeszek, az is egészséges. Anyukám mindig csak salátákat, tojást, csirkét, stb. vett rengeteg zöldséget fogyaszt a család, a kenyeret pedig ő sütötte mindig bio dolgokból. Engem nem zavar a súlyom, nem számolom a kalóriákat, és ha véletlen mekibe megyünk a barátaimmal attól sem esek hanyatt bár happy meal menüt szoktam enni, ami elég kis adag. Húsvétkor meglátogattam a nagyit, aki szerint döbbenetesen keveset eszem és ezen elgondolkoztam. Tényleg nem kívánok többet, épp ezért eszembe sem jutott eddig hogy ez mennyire kevés. Napi étkezésem pl.:

Reggeli: egy alma

Ebéd: egy kefir

Vacsora: egy zacskó saláta (ez 200 gramm) és fél csirkemell

VAGY PL.

Reggeli: 2 főtt tojás

Ebéd: 1 bögrés leves

Vacsora: 200 grammos túró ízesítve

Közben megiszom 2-3 liter ásványvizet, mást nem szeretek. Így leírva nekem is döbvbenet, de nap közben eszembe sem jut hogy enni kéne. Ez a 3 étkezés is csak azért van mert így szoktam meg. Nem számolok kalóriát, mozogni a kutyámmal szoktam napi 3-4 órát sétáltatom, játszunk meg ilyenek. Nem érzem magam se éhesnek se gyengének. Hosszú távon ettől lehet bajom? Lehet úgy élni hogy valaki sosem eszik csokit, chipset, sütit, meg ilyeneket mert UTÁLJA? Menstruálok rendesen, tehát a hormonjaim is rendben vannak, sosem volt étkezési zavarom, ha éppen van más kaja akkor abból is eszem, nem vagyok boldogtalan.


2014. ápr. 22. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem eszel chipszet meg csokit, még nem lesz egészséges az étkezésed. Ne haragudj, de reggelire egy alma vagy 2 főtt tojás üresen egy kezdő anorexiás reggelije.

(A bögrés levest is az egészséges életmód keretein belül nyomod, vagy olyankor rúgsz ki a hámból?)

A saláta csirkével még elmenne ebédre, de a 2 dl bögrés leves vagy a kefír önmagában nulla. Egy 5 évesnek is kevés, a 3 éves unokaöcsém a kefírt uzsonnára eszi banánnal. Ebédre pedig leveset ÉS főételt eszik. (És még így is soványabb a kortársainál.)


Amit csinálsz, az öngyilkosság. A súlyod a normálistól kb. 9 kilóval marad el. A BMI-d 17, 1, 18 alatt kórosan sovány, a normális kb. 18-25 között van. 17-es BMI-vel valószínűleg teherbe sem tudnál esni, hiába menstruálsz.


Fordulj orvoshoz, és vizsgáltasd ki magad, miért nincs étvágyad.

2014. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok táplálkozási szakértő de szerintem ez így jó. A kajálásod sem rossz sőt ügyes. Minőségi kajálás. 200 g túró 30g fehérke 2 tojás az kb 10 g fél csirkemell pl 100 g-ban 30 g fehérje van ráadásul ezt mind testbarát állati eredetű zsírral karöltve és nem növényi eredetű margarin. Az alma az nagyon jó és hogy ennyi vizet iszol az még jobb. Szuper az anyagcseréd, szerintem nagyon rendben vagy.

Az unokanővérem, magasságban és súlyban is ugyanez mint te vagy és kb ennyit is eszik, soha nem volt kövér :) Van egy 12 éves örökmozgó kislánya :)

2014. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Rohadt kevés! Erre nincs jobb kifejezés.
2014. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!