Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mikor mit szabad enni?

Mikor mit szabad enni?

Figyelt kérdés
Próbálom megváltoztatni az étrendemet, de mindenkitől mást hallok, mindenhol mást olvasok és össze vagyok zavarodva. Arra lennék kíváncsi, hogy melyik étkezésre milyen típusú tápanyagból kell többet bevinni. Valahol azt olvasom együnk szénhidrátot reggelire, de máshol pedig azt hogy a tojás a legjobb választás, de abban meg nem is szénhidrát van, hanem inkább zsír és fehérje. Valaki azt mondja kevés szénhidrát kell és sok zsír, valahol meg azt olvasom, hogy akkor izomvesztés van nem fogyás. Vacsorára azt tudom, hogy szénhidrátot nem szabad, inkább fehérjét. Tojást vacsorára szabad enni? Nem probléma a zsírtartalma? Össze tudnátok nekem ezt egy kicsit foglalni? Bocsi a túl sok kérdésért.

2014. ápr. 24. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Neked kellene megválaszolnod a kérdéseidet.


Minek kellene reggelire szénhidrátot enned? És amikor nem termesztettek tipikus szénhidrátadó növényeket, akkor senki sem reggelizett jól? Nem nevetséges ez picit?


A tojással mi a gond? Ezen gondolkodtál már? Miért lenne izomvesztés, ha valaki rendesen eszik, nem éhezik?


Miért lenne probléma a tojásban lévő zsírral? Hosszú tapsi füleink vannak? Mert a nyulak nem bírják a zsírt, ebben az esetben tényleg vigyáz a zsírral, de még a fehérjével is.

2014. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amiket írtam nem az én véleményem, hanem olvastam őket és összezavarnak. Nem fogyok olyan ütemben mint szeretnék ezért kicsit jobban utánanéztem a dolgoknak és összezavart amiket olvastam.
2014. ápr. 24. 14:30
 3/13 anonim ***** válasza:
nem kell ennyire túlbonyolítani mindent. egyé kevesebbet meg ne olyan bolti sz*rokat és máris jobb életetek lesz ti magyar nép
2014. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Le tudnál nekem írni egy mintaétrendet, vagy hogy hogyan oszlassam el a napi szénhidrát/zsír/fehérje adagomat a nap folyamán? Az is problémám, hogy mióta elterveztem hogy egészséges táplálkozásra térek át, hogy fogyjak és utána tartsam a súlyomat, azóta általában 1000 kalóriát sem ér el a napi bevitelem és félek, hogy emiatt tartalékra kapcsol a szervezetem. Este meg már nem akarom behozni a lemaradást.
2014. ápr. 24. 14:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Használd a kaloriabazis.hu-t. Számold ki az alapanyagcseréd és az alá ne menj. Én aacs+200 alatt nem kezdenék diétába, hogyha stagnálás van, akkor lehessen csökkenteni a bevitt kcal mennyiségen.


Ilyen arányokat javasolnék:

2xttkg fehérje

40-50 gramm zsír (lehetőleg jó zsírok)

a többi ch (lehetőleg komplex ch)


Persze a ch-zsír aránnyal lehet variálni. Hogyha te zsíron működsz jobban (tehát attól van több energiád), akkor legyen több a zsír és kevesebb a ch.


Itt találsz mintaétrendeket: [link]

2014. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pedig végül neked kell megértened, hogy mit miért akarsz enni, ha én/ő/más elmondja az ugyan olyan összezavaró lesz mint amiket eddig olvastál.


Tehát a kérdéseim továbbra is adottak. Akard megválaszolni őket.


Hogy maradsz 1000 kcal alatt azt nem tudom. Egy adag zsíros hússal már 500-600 kcalt megeszel, 3 ilyen étkezés már 1500 kcal, némi olajos maggal 2000 kcal bárkinek összejön.

2014. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Zsíros húsokat nem szeretem, csak a csirkemellet, csirkecombot, karajt. Amiket eddig nagyon szerettem, azok a tésztafélék, péksütik, édességek. Ezeket egyáltalán nem eszem, maximum durumtésztát ebédre, de abból se sokat és ritkán. Tojást szeretek enni, csak nem tudom eldönteni, hogy reggelire vagy vacsira lenne e ideálisabb. Reggelire szoktam enni zöldségekkel, de így meg vacsorára nincs ötletem :) Tízórai meg uzsonna idején általában suliban vagyok és akkor sem tudom mit kéne magammal vinni.
2014. ápr. 24. 14:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor ezt könnyű leegyszerűsíteni: akkor eszel tojást, amikor éhes vagy.


Ha nem eszel zsírosabb húst, akkor viseld a zsírszegény táplálkozás következményeit.. Akkor maradsz csirkemellen és 1000 kalórián, éhenhalni így sem fogsz:)

2014. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én még sovány húst sem szoktam enni, de azért nem okoz nagy gondot a napi 130-160g zsír bevitele... A növényi zsírok is jónak tűnnek, de azért nem mondanék le a napi egypár tojásomról sem, főleg, mert értékes cucc.

Bevallom, nekem a mit egyek is épp elég komoly téma, a mit mikor már nem tud mozgatni. Azt eszem, amihez kedvem van az adott időpontban és helyzetben s amihez hozzá is jutok. Nem hiszem, hogy értelmes lenne elbonyolítani. Igaz, nekem szinte minden étkezés erősen zsíros s lehetőleg szénhidrátban szegény, nem számottevő, melyiket mikor eszem. A rántotta szerintem bármelyik napszakban nagyon jó választás, nekem legalábbis. Biztos van, akinek kevésbé esik jól.

A tojás zsírtartalma pedig piciny :) de tényleg. Olyan fura, hogy egyesek azon aggódnak. Megeszem napi 4-5 tojást (ami nem sok, de sokan még ennyit sem esznek, nekem pedig nem jut több, pedig 2 forrást is jól kihasználunk a környéken, csak rendesen tartott tyúkoktól származó tojást veszünk. a sima házi nem elég), ez még a minimálisan szükséges zsírbevitelemet se éri el...

2014. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! utolsó annyit kérdeznék, hogy a magasabb zsírbevitel mellett tudsz fogyni, vagy ha jó alakod van akkor súlyt tartani? Nekem is lehet így lenne ideális, mert a kalóriabázis által előírt zsírmennyiséget mindig átlépem, de a szénhidrátból meg sokkal kevesebbet eszem. Tudom, hogy kicsit túlbonyolítom, de nagyon szeretnék tájékozottabb lenni a témában :)
2014. ápr. 24. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!