Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalória számlálás megfelelő?...

Kalória számlálás megfelelő? 95kg,19/L

Figyelt kérdés
95kg-ról indultam,eddig 2 hét alatt fogytam 4kg-ot.( nem eszek kenyeret és édességet) Napi 1000kcal viszek be,tudom több kell,de akkor félek,hogy nem fogyok ennyit.Minden nap szaladok 25 percet. 35kg-ot szeretnék fogyni,úgy, hogy az ne jöjjön vissza. 8-9 hónap alatt ez lehetséges? Mennyit ajánlotok? Tapasztalatok?
2014. máj. 8. 15:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és 1,70 magas
2014. máj. 8. 15:57
 2/11 anonim ***** válasza:

Mint írtad, több kcal-t kellene bevinned. Ha ilyen alacsonyan tartod, le fog állni a fogyás, és utána nagyon nehéz lesz újra felpörgetni az anyagcserédet.

A futás mellett még célszerű lenne valami aerob mozgásformát végezned. Erre az otthon végezhető fitnessDVD-k is tökéletesen megfelelnek, ha nincs kedved társaságban csinálni.

2014. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod
2014. máj. 8. 16:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen alacsony kcal fogyasztással csak hazavágod az anyagcseréd.

Futás ekkora súlyfelesleggel nagyon nem ajánlatos. Helyette gyors tempójú séta, bicikli, úszás.

2014. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hány kgnál ajánlott a futás?
2014. máj. 8. 17:00
 6/11 anonim ***** válasza:
10 kg felesleg alatt.
2014. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 8. 19:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem, nem, nem!

Nem eszünk 1000 kcal alatt, ha közben még pluszba napi 25 perc futásra is kárhoztatjuk az alapból túlsúlyos testünket!

Fogyásra a heti 1 kg bőven optimális, ennél többet ne nagyon akarj. Félsz, hogy nem fogysz? Szerinted a testednek normális, ha úgy várod el tőle, hogy dolgozzon (és teszemazt felszámolja a felesleges zsírraktárakat) hogy közben nem adod meg neki az ehhez szükséges enzimeket, vitaminokat, ásványi anyagokat és energiát? Szerinted ez így működni fog? Kétlem. A tapasztalatom az, hogy sokkal eredményesebben lehet lefogyni és egészségesnek maradni akkor, ha nem a tested ellen dolgozol, hanem azzal együttműködve próbálsz lefogyni.

Hallottál már olyanról, hogy kortizolhatás? Hormonális egyensúlyok? Vagy csak úgy beleugrottál ebbe a fogyitémába, gyakorlatilag mindenféle előzetes információgyűjtés nélkül?

2014. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen,hallottam. Nem az első nekiugrásom. Jártam kisebb nagyobb sikerrel ezelőtt,de persze visszahiztam dupláján,pedig dietetikus álitotta elő az étrendet. Az a gond,hogy mikor eldöntöm,hogy most nem eszek össze vissza nagyon beleélem magam és rövid időn belül szeretnék eredményt látni. Tudom,helytelen. Megpróbálok változtatni, csak nehéz
2014. máj. 9. 21:16
 10/11 anonim válasza:
Én sok-sok sikert kívánok neked hozzá, biztos sikerülni fog elérni a célodat! :)
2014. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!