Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kalóriaszámlálással szerené...

Ha kalóriaszámlálással szerenék fogyni, tényleg ehetek bármit?

Figyelt kérdés
2014. máj. 30. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
nem:D
2014. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg és tulajdonképpen gyakorlatilag is igen (bármilyen "antifogyókúrás" ételt is eszel, van akkora, távolról sem nulla mennyiség és kalórialimit, hogy fogyj a fogyasztása mellett is, pláne, hogy a mozgásról nem szóltunk), de... nem érdemes. A kalóriaszámlálók tipikusan nem esznek akármit. Ugyanis nem akarják a falat kaparni este sem, majd feladni az egészet pár nap után.


De elég sok faktor van (először is, mi az az étel, amit enni akarsz, bár "nem kéne"). Ha Te elég sok kalóriával, sok mozgással és lassan fogysz, akkor azért más a helyzet, mint amikor olyan keveset eszel, hogy abból művészet jóllakni.


S ez ugye, csak a fogyás... Az egészséged miatt sem árt megválogatni, mit eszel, de ami engem illet, szeretek élvezetesen enni és jóllakni fogyás alatt is, a szükséges tápanyagok beviteléről nem is beszélve, ami még a fogyásnál is sokkal alapvetőbb számomra.

2014. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kimatekozott testtömegvesztést nézzük, akkor bármit.

Ha egészségmegőrzés, hiánybetegségek elkerülése és tónusosabb test is a célok közt szerepel (azaz hogy zsírt veszíts inkább, míg izmot lehetőleg kevésbé), akkor számít, hogy mit eszel.


Abban is számít, amit az előző írt, hogy egyáltalán tartani tudd. Beviheted a napi szükségleted egy reggeli alatt befalt csokiból is, de következő napig meggebedsz, plusz egy kanyi tápanyagot nem vittél be ezzel, ami hiánybetegségekhez és farkaséhséghez vezethet.


Ettől függetlenül jó módszer a kalóriaszámlálás, ha jól csinálod, és változatosan is lehet finomakat enni úgy, hogy jól is lakj.

2014. máj. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam,fogyni szeretnék.De egyszerűen LELKIBETEG leszek a gondolatától is hogy nem ehetek 1-db (nem egy tábla!!!),csokit vagy 1gombóc fagyit mikor nyaralok stb. Az ételek mennyiségét gond nélkűl csökkenteni tudom.A mozgásra (szobabicikli) is könnyebb rá vennem magam ,mint arra hogy ne egyek meg 1csokit. Nagy baj? Sikerülhet igy a diéta?
2014. máj. 31. 08:43
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Persze. Akkor majd tudni fogod hogy miért vagy beteg és miért olyan furán sz.ar a formád :D


[link]


[link]


Bármit lehet enni, a disznókkal is bármit megetetnek, jó kis füstölt szalonnához jó is az!

2014. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem!

Mert: Alapvetően hormonok és enzimek egyensúlya fogja meghatározni a diétánk

sikerességét. Ezek az inzulin, a glukagon, valamint a hormonszenzitiv lipáz

enzim és a lipoprotein lipáz enzim.

A túlzott, és/vagy rossz minőségű szénhidrát fogyasztás magas inzulinszintet eredményez és ez kedvez a zsírraktározásnak. A magas inzulinszint lehetetlenné teszi a jelentősebb zsírvesztést.

Ergo: lehet, hogy fogysz, de ha túl sok szénhidrátot eszel akkor a zsírraktárakhoz nem fog hozzányúlni a szervezet, inkább lebontja az izmaidat.

Nem elég kalóriákat számolni, nagyon oda kell figyelni a tápanyagokra.

2014. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, túl sokat agyalsz :) Leírtuk, hogy természetesen fontos, mit eszel - de azért lelkibetegnek nem kell lenned amiatt, hogy néha eszel nem fogyókúrás ételeket...

Én sokkal durvábbakat megengedtem magamnak, mint egy kis csoki vagy fagyi... Bár én életmódot váltottam és erősen lecsökkentettem a szénhidrátbevitelemet, de azért kilengés is volt rendesen (bár inkább csak szénhidrát és alkohol vonalon). Igyekeztem, hogy ne legyen túl gyakori s nem bántam, hogy lassan, de élvezetesen fogyok.

Ne legyenek az említett dolgok rendszeresen s elgondolkodhatsz, hogy nem tudod-e pótolni őket mással (pl. az édességgel nem feltétlenül van gond, még csak kalóriadúsnak vagy szénhidrátgazdagnak sem kell lennie, némi kompromisszumkészség azért jól jön). Az ember könnyen megszokja azokat a kis "élvezetes" dolgokat, amikre igazából nincs szüksége s olyan nagy pluszt sem adnak... S lehet, hogy a "még egy fagyit se ehetek a strandon, milyen szerencsétlen vagyok" gondolat a rossz, nem magának a fagyinak a hiánya... A táplálkozás terén is sok dolog a fejben dől el.

2014. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dudok Andrásné válasza:
Párom, ha fogyni szeretne csak nem eszik kenyeret!!!!!Gépkocsivezető, sokat ül, valaha focizott.Gyorsan lemegy 10 kg is ha akarja.Zsömlét egyél a pörkölthöz pl.Persze ha több kalóriát eszel, mint amennyit dolgozol??
2014. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 katus05 válasza:
0%
Nem ehetsz bármit, természetesen.Ha mondjuk megeszel egész nap 1000 kalóriányi csokit és máast nem akkor is hízni fogsz .És ha több zsírt viszel be a kelleténél akkor is hízol .
2015. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!