Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan álljak vissza napi 600...

Hogyan álljak vissza napi 600 kalóriáról?

Figyelt kérdés
Nyár eleje óta diétázom- -4kg ment le 1200 kaloriaval es napi 10 km futassal es -2kg 600 kalorias etrenddel,sport nelkul(fekvogipszem lett idokozben..). Ezt a 600 kaloriat nem szeretném már sokáig tartani, már mindjárt az "álomsúlyban" vagyok, úgyhogy jöhet a normális mennyiségű kajálás. Szerintetek , ha kéthetente 100 kalóriával emelem menyiséget nem fog felcsúszni pár kiló? Igen,tudom,butaság volt,stb, de mostmár nem tehetek mást,minthogy a lehető legjobban akarjam megoldani.

2014. aug. 28. 07:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyél! Szard le a kalóriákat. De hízni fogsz, de meg is érdemled. Sőt többet, mint amennyit leadtál és rosszabbul is fogsz kinézni, mert amit lefogytál az izom volt és amit visszaszedsz az zsír, szóval, most szépen a testzsír százalékodat növelted. És anyagcserédet is lelassítottad és tönkre vágtad. Hogy sikerült ilyen keveset fogynod?

Te amúgy tuti, hogy nő vagy. Mert milyen logika már az, hogy nem eszek, lefogyok és aztán ugyanúgy eszek mint előtte és úgy maradok? Mégis mi az álom súlyod? 50 vagy az alatt? Mintha, k..rvára nem lenne mindegy, hogy a mérleg mennyit mutat. Az számít, ahogy kinézel. Mégis mit ettél? Tudod ha fogyás, hízás, nem az étel mennyiségétől függ, ez csak a buta ember berögzülése. Ha fogyni akarsz, nem az étel mennyiségét kell csökkenteni, hanem az egészségtelen ételekét. Meg ha már annyira matekozni akarsz az étellel akkor nem a kalóriákkal kell, hanem a makrótápanyagok mennyiségével. Mert nem mindegy az a x mennyiségű kalória, pl amit ettél az 600kcl, az lehetett 600kcl zsír, de 600kcl szénhidrát vagy ugyanennyi fehérje is. Szóval, ne szarakodj ezzel a két hetente +100-zal. Mert még végül a kórházban fogsz kikötni és nem csonttörés miatt. És a futásnak sem volt semmi értelme.

2014. aug. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Holnaptól vigyél be 1200kalóriát minimum. Akarom mondani 2g fehérjét/tskg 3-4gramm szénhidrátot/tskg éa 1-2gramm zsyrt/tskg.
2014. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

kérdésemben is szerepel, hogy tudom, hogy nem így kellett volna, de pillanatnyilag úgy voltam vele, hogy jobb lesz az úgy,elcsesztem. Fehérjeport iszom. És valóban 49 kiló az álomsúly, neked ez ne legyen probléma,kevésnek tűnhet, ám nem az, alapvetően kis madárcsontú vagyok. Rég rossz az, ha feleslegesnek tartod a futást. Amúgy többek között aerobic miatt kell fogynom, ki van adva, nem csak magam miatt.


Ha már ilyen helyzet állt elő,biztos nem lenne jobb fokozatosan növelni az adagokat?

2014. aug. 28. 09:13
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Úristen?!? Eljársz aerobicra és azt mondták neked, hogy lekéne fogynod vagy viszlát? Akkor viszlát!

Iszol fehérjeturmixot. És? Mivan akkor? Az is csak kaja, nem csodaszer, a csirkében is van fehérje.

A futás meg régen rossz. Főleg napi 10km. Ügyes vagy.

Holnaptól egyél normálisan, nem kell fokozatosan növelni.

2014. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Sztrít wörkáut, te nem vagy véletlenül a Betűleves csoport aktív tagja? Nagyon ismerős a stílusod :)
2014. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem értitek, ifi válogatott vagyok, egy szint után minden deka számít. Amúgy jó, megpróbálok annyit enni. (Menj el futni, ne idegeskedj)
2014. aug. 28. 09:32
 7/17 anonim ***** válasza:
De, tag vagyok :D
2014. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
0%
Szerintem nem fogsz elhízni, hiszen 100 kaloria kb egy banánnak felel meg :D Ennyivel simán növelheted a kétheti adagodat :)
2014. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

5-6 naponta emelj 100 Kcalt. Akkor remélhetőleg nem lesz jojó. Hogy a fenébe jutott eszedbe BMR alá menni?

A fehérjét meg nyomasd keményen, mert a saját izmaidat zabálod!

2014. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Heti 100 kalóriával is emelheted, persze vezesd minden nap mennyit mutat a mérleg, hogyha még mindig fogysz akkor növelheted 200 kalóriával is hetente.

Viszont mozgás nélkül nagyon nagy az izom vesztés esélye kalória deficitben ezért hogyha már nem vagy gipszben mindenképpen érdemes lenne valami edzést kitalálni amit gyógyulás közben is tudsz végezni, akkor is ha már nem akarsz fogyni, mert anélkül izom helyett a zsírként fogja raktározni a tested az extra kalóriákat.

Valamennyi súlygyarapodásra mindenképpen számíts mert ha újra elkezdesz edzeni az izmok is feltöltődnek, ami persze jó dolog de ha csak a mérleget nézed nem fog tetszeni a dolog, ettől nem kell megijedni, mert jó helyre megy.

2014. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!