Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok, mi baj van...

Miért nem fogyok, mi baj van az étrendemmel?

Figyelt kérdés
Kalóriaszámlálok, emellett próbálom a szénhidrátot mérsékelni, a fehérjét meg növelni. Egy átlag napom így néz ki: zabkása vízzel, picike lekvárral/mézzel ízesítve reggelire. Mellé vmi gyümölcs, banán, vagy alma.(ez mindennapi) Ebédtájt (3-4 óra körül) valami saláta, amiben van cukkini, uborka, paradicsom, paprika, sajt, esetenként túró, kefír. Ilyenkor előfordul, hogy eszem egy teljes kiőrlésű kiflit is. Nasinak ropit, kókuszt, mogyorót, szotyit, ilyesmiket szoktam. Az édeset igyekszem gyümölcs formájában bevinni (sok alma), ha nagyon nem bírom, akkor egy túró rudi, de ez sem mindennapos. 5, de max. 6 után egyáltalán nem eszem, szerencsére nem is vagyok éhes, mert a saláta tényleg kiadós szokott lenni, tehát nem éhezem. Húst még ehetnék, csak nincs időm megcsinálni, meg nem is nagyon szeretem, kivéve a csirkemellet. Ja, meg szalonnát szoktam néha nasinak, egy kis kockát, kenyér nélkül, de ezt tényleg csak az íze kedvéért. Átlag napon 1400 kalóriát viszek be. Az anyagcserém sajnos elég lassú, pedig a munkahelyemen mozgok eleget, napi 6 óra rohangászás. Reggel 7-től, délután 3-ig, csak nagyon kevés időkre tudok leülni, összesen max. fél órára, délután viszont tanulok, olyankor sokat ülök. Ami még hiba lehet, hogy a vízfogyasztásom elég kevés, pedig próbálok figyelni. Vélemény, tanácsok? Elvagyok keseredve, mert olyan, mintha híznék, pedig nagyon szeretnék fogyni. :( (nem mértem magam, csak érzem) 173 cm és 59 kg vagyok. (voltam, mikor utoljára megmertem nézni) 54-55 kg a számomra ideális súly.
2014. szept. 30. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez nem egy diétás étrend, szerintem alábecsülöd a bevitt kalóriákat. Lekvár, méz, banán, ropi, tk kifli, túró rudi... a szotyiban is rengeteg a kalória, ha nem is szénhidrát. A súlyod már most is alacsony, ennél lejjebb csak nagyon szigorú szálkásító diétával és sporttal tudnál menni, nem egy ilyen laza étrenddel.
2014. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A lekvár meg a méz 1-1 teáskanál, ez rendszeres. Szotyit 1 hete ettem utoljára, kb 15 grammot, ropit 4 napja, 40 grammot. Banánt majdnem mindennap eszem, mert különben khmm...nem székelnék. Így se nagyon tudok, elképzelni se tudom mi lenne banán nélkül... Az ezekből kikerülő szénhidrát, nagyon max. 200 kcal, és tényleg nem mindennapos. Viszont kb. 100 kcal valailyen nasi mindennap van, ez tény.
2014. szept. 30. 19:39
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyébként vezetem a kalóriabázist, becsületesen felírok mindent, ezért állítom, hogy 1400-nál egész biztos nem több a napi bevitelem.
2014. szept. 30. 19:41
 4/18 anonim ***** válasza:

ezzel az étrenddel nem az a gond hogy nem fogysz, az a csoda hogy nem hízol mint a malac


mindent (érted? mindent) hagyj ki amiben cukor vagy liszt van, az beindítja a fogyást

2014. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ja és még annyit hogy a banán megfogja a székletet

[link]

hasmenésre a legelterjedtebb gyógymód

nemtom honnan informálódsz


sok rostot vigyél be (rengeteget) attól lesz rendes székleted

2014. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Próbálom mérsékelni a szénhidrátot-csak nem sikerül!


Szinte csak szénhidrátot eszel, már a reggelit úgy kezded, extra ch mennyiséggel.


Nagyon sok idő telik el ebédig.


Banán tényleg székletfogó és ráadásul magas GI is, minden nap szerintem sok, inkább heti 1 és többi nap alma.


Salátád az jó, de kéne hozzá sült hús/hal.


Nasinak csinálj túrókrémet, ne ropit meg ilyeneket egyél.


Vacsora mehetne főtt tojás paradicsommal stb.


Sajt az milyen sajt, ott is tud bukni az egész, általában zsírosak a sajtok,


De szerintem neked fogynod nem kéne, ha változtatsz az ételek összetételén, szerintem jobb lesz.

2014. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Felmerül bennem, hogyan ennél, ha nem akarnád mérsékelni a szénhidrátot... Nem kevés a napodban a szénhidrát, a reggelid leginkább csak az. Vannak jó pontok, nem arról van szó, de kevés fehérje, viszonylag sok szénhidrát (ennek nem kis része cukor), ismeretlen mennyiségű, de nem nagyon kevés vagy nagyon sok zsír... Ennél jobban is lehetne csinálni. Bár a kalóriadeficit, ha nem is mindenható, elég döntő, ha a test nem kap elég energiát, muszáj valamilyen tárolt anyagot égetni (vagy lassítani az anyagcserét, de azt inkább nagyobb kalóriadeficitnél).


Mivel különösebb felesleged nem lehet, az is nehezít. Nekem még rengeteg feleslegem van Hozzád képest, de ennél azért keményebben kell küzdenem, ha fogyni akarok... Igaz, én nehezen fogyok, de az anyagcserém valószínűleg nem lassú.

2014. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hááát köszi a válaszokat, bár nem nagyon értek egyet. :D A banán lehet hogy valakinek hasfogó, engem meg pont az hajt meg, így nem érdekelnek a többiek. Nélküle heti 2...most így heti 4-re feltudom tornázni. Tudom, ez baj, de mióta élek ilyen az anyagcserém. Mindent próbáltam már, gyakorlatilag semmi nem használt. (ricinus olajon keresztül, a teákon, szilva szörpön át, semmi) Így a banánról nem fogok lemondani. A zabkását szintén a rosttartalom miatt eszem. Egyedül a lekvár, vagy a méz mehetne, de szerintem nem azon a 40 kalórián múlik. Nasira egyébként igyekszem egészségeset, pl. magokat, kókuszt, gyümölcsöt enni, de néha befigyel a ropi, erről letudok mondani. Az agyamnak szüksége van a szénhidrátra, így eszemben sincs teljesen kiiktatni, különben nehezen funkcionálnék a munkahelyemen. Azért furcsállom ezt, mert a kalóriaszámlálás lényege éppen az lenne, hogy ehetsz napi 5 twixet is, ha a határon belül vagy, fogyni fogsz. Így hirdetik, így logikus. Nyilván nem egészséges, éppen ezért próbálom a fehérjét növelni, de nem olyan egyszerű, ha a húst alapból nem szeretem, és lehetőségem sincs megcsinálni. Nem ehetek folyton túrót...
2014. szept. 30. 22:52
 9/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy így "kötözködöm", csak, mint írtam, én nem szénhidrátszegény étrendre törekszem, hanem kalória számlálásra. Szénhidrátot szeretnék bevinni, és fogok is, de ahogy az Nektek is lejött, reggel viszem. Egyébként köszönöm a válaszokat, hogy időt szántatok rám!!
2014. szept. 30. 22:55
 10/18 anonim ***** válasza:

Viszont sok almáról is írtál, igaz, nem tudom, az Neked mennyi. De az tény, hogy nem kell szénhidrátszegény étrend a fogyáshoz, ahogy a durva szénhidrátszegénység sem okoz fogyást, elvégre ott a kalóriadeficit szükségessége.

Úgy látszik, Neked már 1400 kalória is sok a jelenlegi anyagcseréd mellett ahhoz, hogy tovább fogyj. Ez ilyen. Nem tipikus, főleg, hogy írod, mozogsz a munkahelyeden egy csomót.

(Egy normál emberi testnek egyébként nagyon kevés szénhidrát kell, sokak tapasztalata alapján pedig elműködik nullával is, mivel nem eszenciális tápanyag, de ez nem mindenkinek való, s még kevesebb ember hajlandó rá (én sem), ezzel nincs is semmi baj.)

2014. okt. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!