Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 4000-5000 kcal naponta 17 évesen?

4000-5000 kcal naponta 17 évesen?

Figyelt kérdés

4000 és 5000 kcal körül jött ki minden nap. 17 éves lány vagyok, és ahhoz képest ez borzasztó soknak tűnik, amennyit lehetne ennem.

Egyáltalán nem vagyok kövér, és minden nap több órát sportolok, de! : nagyon zavar a hasam, mert szép lapos, ha mondjuk leülök, látszanak a hurkák :) Mit tehetnék, hogy kevesebbet egyek? Nagyon szeretném eltűntetni azt a kis hájat, valahogyan. Valakinek valami ötlete van erre??



2014. okt. 23. 15:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, véletlen kihagytam egy szót. Így hangzott volna a mondat: ... nagyon zavar a hasam, mert NEM szép lapos, ha mondjuk leülök, látszanak a hurkák :)
2014. okt. 23. 15:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"mert szép lapos, ha mondjuk leülök, látszanak a hurkák"


Az mindenkinek olyan, a plusz bőr hurkásodik a vékony embereknél is, ami azért kell, hogyha felállsz, hátra dölsz, ne szakadjon szét a bőröd.

2014. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
jav.: dőlsz, ezeknél a betűknél rengetegszer félreütök:(
2014. okt. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Semmi gond, hogy félreírtad :) látod, én is elrontottam az első kiírásom :)


Értem, hogy kell egy minimális, de ez tényleg nem bőr. Nem viccelek, és reális vagyok. Csak a hasam nem tetszik, mert az tényleg husis.

De válaszolsz esetleg arra is, hogy mit csináljak, hogy kevesebbet egyek?

2014. okt. 23. 16:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyél kevesebbet és meg van oldva :). De hogy a rákba tudsz ennyit enni? Biztos jól számoltad? Nyilván a sport megdobja azt amit elégetsz egy nap, de kérdés hogy mennyire.


Csak akkor eszel ha éhes vagy? Vagy sokat nassolsz?


Ha nem eszel gyorsan felszívódó szénhidrátokat (cukor, liszt, keményítő), akkor nem leszel éhes, ez talán egy járható út.

2014. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kevesebbet akarsz enni, akkor kevesebbet kell enned, ilye egyszerű. Én. A kalóriabázissal fogyok már 3-4 hónapja, eddig 7 kiló ment le. Mehetne gyorsabba is, devlt néhány hét, amikor sokat csaltam. Egyébként 5000 kcal rengeteg, nem is tudom, hogy lehet annyit enni. Én naponta 1000-1200 körül eszem, és 800 lenne a keretem, ahhoz hogy hetente majdnem egy kilót fogyjak, szóval a különbözetet mindig lemozgom. Ja és 173 cm vagyok, most 66 kilóval.
2014. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát, az a baj, hogy szinte mindig éhes vagyok =D

Nem számoltam el, az a baj :)

Karatézok(2/hét), aikidozok(3/hét), meg futok minden nap. Nem tudom, hogy ez hogyan számít, ja, meg a tesiórák(... na jó, az semmi sztem).

Igen, rendesen eszek, de van, h ilyen szénhidrátos dolgokat is :) mindent eszek kb. mindent ami van, meg nasit is, bár keveset, de van, h megkívánom, és akkor többet, változó.

De oké, megpróbálom :) köszi

2014. okt. 23. 16:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem hasonló a problémám, naponta 1,5 óra intenzív mozgás megvan minimum,és sajnos enni tudok rendesen tőle, (amikor nem mozogtam ennyit, nem is ettem ilyen sokat, és könnyebb volt lapos hasat elérni/megtartani, mint ezzel a sok sporttal). látom, te még ennél is többet mozogsz, úgyhogy, biztosan a sport az oka. Attól (is)függ, miből viszed be ezt a sok kalóriát, mert ha nagy része szénhidrát(mert én pl mozgás után mindig azt szoktam többet enni sajnos), akkor lehet, hogy az csinál még jobban étvágyat. Nekem az használt, hogy próbálok több fehérjét, kevesebb szénhidrátot, több zöldséget enni,és elosztani apróbb adagokra a napi bevitelemet, hogy ha éppen sokadszorra vagyok aznap éhes, akkor se legyen az össz kalória nagyon extrém, illetve, sok vizet iszok, még mielőtt a kajához nyúlnék..rágózok...mozgás utánra időzítem a nagyobb mennyiséget, amit megehetek, a többi étkezés csak kisebb adag. Ha intenzívebb sportokat végzel, akkor mellé nem tudom, csinálsz-e kimondottan hasizom erősítést is,de esetleg az is segíthet kicsit laposabbá tenni a hasad. De az is lényeges lenne, hogy milyenek az adataid, hány kiló vagy mindehhez a sok mozgáshoz és ennyi kalóriához(meg hogy egyáltalán tényleg ennyi kalóriát eszel-e meg, vagy csak eltúlzod), meg hogy a hasad tényleg hájas-e, vagy csak fel vagy puffadva, mert sok olyan ételt eszel(ha más helyeken nem vagy zsíros, akkor lehet ez is). Ja, és az is lehet, hogy túl sok szénhidrát van az étrendedben , még a sok mozgáshoz képest is.
2014. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hmmmmmmmmm.... elgondolkodtató, amit írtatok.

Az a diéta min alapszik, hogy kell?


Nem túlzom el! Épp 1 órája számoltam ki kb, úgy, hogy mindent leírtam minden nap amit ettem.

A hájasságot nem úgy kell elképzelni, hogy kidudorodik a hasam a ruhákból stb. egy megnevezéssel tudok élni, azt a barátom mondta: "nőies"... na, ez azt jelenti, hogy nem feszes, ha ülök, hanem puha(nem vagyok felpuffadva)és van egy hurkám. 169-170 cm vagyok, 62 kg. Remélem ez segít, valami képet adni :) Köszönöm a válaszokat. Várom a továbbiakat.

2014. okt. 23. 16:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát mi nők alapból ilyenek vagyunk, puhábbak mint a férfiak.


A gyorsan felszívódó szénhidrátok gyorsan emelik meg a vércukorszintet, ami miatt aztán rengeteg inzulin termelődik, a vércukorszint hirtelen leesik, és ez okozza az éhséget (plusz ilyenkor hajlamos a szervezet jobban raktározni). A legtöbb diéta emiatt ki is zárja ezeket az ételeket (cukros üdítők, hagyományos édességek, liszt, kenyér, tészta, péksütik, pudingpor; a szigorúbbak a teljeskiőrlésű pékárút, krumplit, rizst is kizárják; illetve a tej, és bizonyos tejtermékek sem túl előnyösek); reggelire zabot szoktak ajánlani valamilyen formában mert az hosszú időre laktat, húst zöldségekkel/salátával, tojást, túrót, módjával olajos magvakat, módjával gyümölcsöket.

2014. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!