Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor hány kalória egy alma?

Most akkor hány kalória egy alma?

Figyelt kérdés
A kalóriabázis 52 kalóriát ír 100 gramm almára. Nem sok az egy kicsit? Két almát eszek az már így már 200 kalória. Vagy tényleg ilyen sok lenne? Goldent szoktam enni.

2014. nov. 18. 15:28
1 2
 1/13 Tanácstalan2 ***** válasza:
100%
Pedig annyi!! Mivel gyümölcscukor van benne... Ha soknak találod egyél zöldséget ;)
2014. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Használd az "alma jó" bejegyzést (31 kcal), az almát elrontották a kalóriabázison, összecserélték a körtével, pedig nem a körte a kalóriaszegényebb, az tuti.

Egyébként gondolom, roppantul nagy a szórás, a golden pl. édesebb fajta... De ilyen apróságokkal még én sem foglalkozom, pedig nálam fontos a szénhidrát (a nettó szénhidrát duplája van a kalóriabázison, nem mindegy).

2014. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
35%
Két almát eszek az már így már 200 kalória.??HA 100grammos az alma akkor az csak 104kcal ,egyszer számolni kellene megtanulniXDDD
2014. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ne tudna számolni a kérdező, nyilván rendes méretű almát eszik. A golden ritkán 10 dekás, mi most apró jonatánt vettünk, na az 10 deka. Az idared meg 22-25... Persze van belőle félkilós is.
2014. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Nehogy már az almán spórolj kalóriát! Annyi almát egyél, amennyi jólesik. Garantáltan nem fogsz tőle hízni, viszont a héjában lévő pektin kifejezetten egészséges.
2014. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Almán spórolni a kalóriát, na ja... elég nagy marhaság. Spórolj máson, de most komolyan. Van benne egy csomó vitamin, olcsó, sok benne a folyadék stb. Pont jó, ennyire ne centizd, nem éri meg.
2014. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
76%-os, felejtsd már el ezt az oldalt, annyira idióta válaszokat írsz..
2014. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Attól még van benne kalória. Megértem a kérdezőt, ha már számolok, legalább aminél meg tudom oldani, ott ne romoljon a pontosság :) Egyetlen kiló alma (egyetemistaként egy időben minden délután ennyit ettem) több, mint 300 kalória, de ha a kalóriabázisnak igaza lenne, a kérdező is 200-at evett volna, sokaknál ez már jelentős eltérés, jó, hogy számolja.


Régen én szinte sosem számoltam kalóriát, de manapság már hasznosnak tartom (főleg a szénhidrát és a fehérje miatt), ráadásul ki akarom tapasztalni, mennyivel fogyok, kíváncsi fajta vagyok, no. De ez a kalóriaszámlálás témakör, ne kelljen már lobbizni mellette :) Főleg annak, aki a kalóriaszámlálás elkezdése óta eltelt másfél évében nem is fogyott, mert ha éhes, eszik...

2014. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
3-as egy alma ritkán csak 100 grammos felénk :)
2014. nov. 18. 19:34
 10/13 anonim ***** válasza:

A Neten ma belefutottam az alma kalóriaadatába... Ott 52-t írnak, nettó szénmhidrátra pedig elég sokat. Eh, nem vagyok már biztos semmiben se, de annak idején tényleg 31-et találtam s a kalóriabázis fóruma is eléggé megegyezett abban, hogy rosszul szerepel (de a körte tuti nem 32 :)).


Egyébként pár étel esetében képtelenség megtudni az ilyen alapadatokat. Pl. a brokkoliról pár óra kutakodás után sem tudom, hogy 2 vagy 4 nettó ch-t tartalmaz-e. Szerencsére nem szeretem annyira, inkább a karfiolt, plusz semmi nem történik, ha nem tudom pontosan kiszámolni az ilyesmit. A tutinak mondott 20g alatti napi szénhidrátot úgyse fogom betartani.


Nos, az ilyenek bevisznek egy kis pontatlanságot, de a gyümölcsökkel úgyis ez van. (De az éretlen sütőtök a legrosszabb, arról lövésem sincs, mennyi, tuti jóval kevesebb, mint az érett.) C'est la vie.

2014. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!