Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak, ha állandóan a...

Mit csináljak, ha állandóan a kenyéren-péksütin bukom el a kalóriakeretet?

Figyelt kérdés

Nem eszem nagy dolgokat, csak gyümölcsöket, ebédet, azt is szinte mindig a legkevesebb feltéttel, plusz hozzávalóval, stb.

De suliba csak kenyeret/zsömlét viszek mindig, vagy néha ilyen Tescos péksütit eszem vacsira... Tudom, hogy ez nem jó, és szeretnék rajta változtatni. Mert minőségileg sem jó, sem mennyiségileg, ez érthető. De olyan nehéz elkerülni, mert nem tudom, hogy mivel lakhatnék jól igazán? Vagy ha pl megyünk valami programra a barátommal, akkor is péksütit veszünk általában, hogy odafelé úton megehessük, és ne legyünk éhesek. Nem tudom, mire cserélhetném le?! Ebben szeretném kérni a tanácsotokat, mert már tényleg nem tudom, hogy kéne csinálni!

Előre is köszönöm szépen!

17/L

(És nem szeretnék olyan sokat fogyni, csak heti 0,5 kg-t, ehhez van beállítva nekem kb. 1300 kcal/nap --> 173 cm, 67 kg)


2014. nov. 24. 18:41
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
ugye milyen igazsagtalansag semmivel nem lakni jol csak szenhidrattal
2014. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű, vigyél mást (rengeteg ilyen kérdés van s válaszok is, sokan rendes ételt visznek dobozban, egyes fura lények, akik a szinte semmitől is jóllaknak, gyümölcsöt, de rengeteg egyéb lehetőség van. körözött zöldséggel, tojásétel, olajos magvak...), este pedig igazán nem tudom, miért kéne péksütizned...


Amúgy ilyen picike kalóriakeretbe tényleg nem sok péksüti fér... Én inkább a zöldségekre koncentrálnék, most már én sem ehetek annyi kalóriát, mint rég, s ahhoz nagyon jók, ők képviselik a szénhidrátot a táplálkozásomban ;) Itthon jó is, de ha elutazom, akkor bejön a tojás és az olajos magvak, leginkább együtt, magkenyér formájában, mert úgy könnyen szállítható és megfogható, mellé zöldség s esetleg még valami (én nem eszem minden felsoroltat, de lehet hús, sajt, vaj, körözött, különféle krémek)... A párom pedig rizst visz munkába különféle formában, néha édesen, többnyire pedig sósan. Igaz, ő már csak súlyt tart, de fogyni is szénhidráttal fogyna, mert neki az esik jól.


Nem tudom, milyen az étrended s mekkora változtatásokra vagy hajlandó, de nem nehéz megoldani. Van, aki hirtelen glutén- és laktózérzékeny lesz, mégse hal éhen :)

2014. nov. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#1: A szénhidrát laktat a legkevésbé... Szerintem inkább baromi jó, szerencsés dolog, hogy a zsírral jól lehet lakni, energiát ad, finom és a fogyáshoz is jó :D Csak azoknak nem jó ez, akikhez valamiért nem passzol a zsírdús és igen szénhidrátszegény táplálkozás, szerencslére hozzám pont igen. De akihez nem, annak más módszere van, csak meg kell találnia.
2014. nov. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De most pl. hiába koncentrálok a zöldségekre.... :D Meg oké hogy suliba néha elviszek valami tojásételt... de azt sem ehetem egész héten! Szóval kb még mindig nem tudom, mit csináljak :D

Vettem ilyen abonettet is, nem tudom, hogy ez jó-e? Kb 5 szeletet meg kéne ennem, hogy érezzem, "ettem vmit"... Szóval nem tudom...

2014. nov. 24. 18:58
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha túlléped a kalóriakeretedet, akkor nagyon egyszer+en meg tudod oldani: sportolj naponta legalább egy órát intenzíven és egyböl megemelkedik a kereted.


A kenyér-zsömle meg megrakva némi húsfélével meg SOK zöldséggel laktat és sokkal kevesebb is elég.

2014. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha normálisan eszel, akkor egy reggeli elfogyasztott péksütitől nem fogsz hízni és a kalóriakeretet sem léped túl. A péksüti, kenyér csak akkor rossz, ha minden étkezésre azt eszed.
2014. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy csak az állandó kenyérfogyasztás a rossz... Viszont sokszor egész nap erről szól :S Tényleg valami radikális változás kéne (család szinten) és szerintem ez tök nehéz.
2014. nov. 24. 19:15
 8/16 anonim válasza:

"most pl. hiába koncentrálok a zöldségekre.... :D Meg oké hogy suliba néha elviszek valami tojásételt... de azt sem ehetem egész héten! Szóval kb még mindig nem tudom, mit csináljak :D "


Miert, a kenyeret meg peksutit eheted minden nap? Minden fejben dől el! Ha azt mondod h oke, mostantól nem eszem ilyet akkor nem es kesz!

2014. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát, igen, az akaratom megvan hozzá!

Csak tudod pl. főzni nincs időm, meg arra sincs elég zsbepénzem, hogy magamnak vásárolgassak alapanyagokat. Így azt eszem, ami van ebédre, meg ami van itthon. Tudom, hogy nem drágák a zöldségek, de magamnak, napi szinten azt venni, az! Itthon meg senki nem fog vele jóllakni, mert nem olyan család vagyunk. Most mondhatod, hogy csak a kifogásokat keresem, pedig nem.

2014. nov. 24. 19:55
 10/16 anonim ***** válasza:

Én sem olyan vagyok, aki zöldségekkel lakik jól, de attól még nagy szerepük van az étkezésemben s minél kevesebb kalóriába kell férnem, annál nagyobb.

Igenis elég fura, hogy mondok egypár lehetőséget, s azzal hárítod, hoigy nem eheted mindennap (nekem menne, pedig szeretem a változatosságot, lenne is benne az is :D)... Nos, egyes napokon legalább igen, más napokon mást. Péksüti rendben van napi többször? Egyáltalán nincs otthon zöldség vagy tojás, hús, gyümölcs, hogy kénytelen vagy péksütit vacsorázni? Valahol útközben miért jut pénz péksütire és másra nem?


Továbbra is az a véleményem, hogy ha nem is olyan egyszerű Neked, mint nekem, aki magamnak főzök, azért akarattal sokminden megoldható. Egyelőre úgy tűnik, túlságosan ragaszkodsz a péksütijeidhez.

2014. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!