Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha túllépem vele a zsírt, de...

Ha túllépem vele a zsírt, de a fehérjét teljesítem akkor mehet még vacsorára?

Figyelt kérdés

A fehérjét is túllépem 4 grammal, viszont a zsírt is túllépem 25 grammal. Ez nagyon sok? Mehet még 1 tál rakott karfiol vacsorára vagy keressek valami mást? Esetleg csak fél tányér legyen?


Kalória táblázat:


1512/1599


Fehérje: 64/60

Szénhidrát: 87/220

Zsír: 78/53


Reggeli: 2 tojásos tükörtojás kevés olajjal + teljes kiörlésű kifli 180+95 kalória = 275

Tízórai: 1 fél szelet kindertojás 57 kalória

Ebéd: egy tányér rakott karfiol, én 40 dkg-ra saccolom, 514 kalória

Uzsonna: 1 rumos balaton szelet 152 kalória


Igen tudom, hogy kiscicákat fognak kínozni azért amiért mertem megenni egy kevés csokit fogyókúra alatt, ez van. Még élek, köszönöm a kérdést :-)


2015. jan. 11. 16:27
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Az adatok akkor teljesülnek ha megeszem vacsorára a rakott karfiolt, ha nem eszem meg, akkor természetesen teljesen más. A zsírt se lépem túl, viszont a fehérje is csak kb fele ennyi.
2015. jan. 11. 16:29
 2/25 anonim ***** válasza:

Ha jól érzem, a kalóriabázist használod.


Ha túlléped a keretet, akkor sportolj fél órát, azzal megemelkedik a fehérj- és zsírszükségleted, és ezzel együtt a kereted is.


A csoki miatt meg ne legyen lelkiismeretfurdalásod, sokkal jobb, ha idönként keveset eszel, mintha egy ideig semmit, utána meg több táblát egyszerre!

2015. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
mivel kcalból jól állsz és a szénhidrátból mégjobban, én a helyedben nem aggódnék ma. De hosszútávon sok lenne, mert felborulnának az arányok, én 2200kcalos étrendhez is 61g zsírt eszek, max
2015. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszi a fél óra sport meglesz, maximum most vacsora előttre hagyom a sportolást. És nem nem tervezem mindennap ezt enni, hamar megunnám. :-)
2015. jan. 11. 17:07
 5/25 anonim ***** válasza:
9%

Ha csokit meg kiflit tudsz enni, akkor a maradék értelmét is elveszíti a kérdésed a rakott karfiolról és pár gramm plusz zsírról.


Ennyi erővel miért nem a pár gramm plusz szénhidrátról írsz?

Én tudom, hogy az függőséget okoz, finom és nem szívesen mond le róla az ember :)

De ez így értelmetlen kérdés, nem léptél túl semmit, 150g zsírmennyiség környékén lehet gondolkozni, hogy ez már kezd közelíteni a 'sokhoz' :)

2015. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Jó, te ebben hiszel, én másban hiszek, majd ha jövő ilyenkor is ugyanennyi kg leszek, akkor talán elgondolkozok rajta, hogy neked volt igazad. Addigis a kérdésem teljesen értelmes, mivel a kalória számlálás témakörbe írtam, amihez a kalória bázis oldalt szokták használni, ott pedig a zsírt léptem túl, és nem a fehérjét, meg a kalóriát meg a szénhidrátot. Van még valami amibe bele köthetnél?
2015. jan. 11. 17:30
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Persze hogy van.


Ha 'kalóriaszámlálásban' hiszel, de nem lépted túl a kalóriabeviteledet, akkor mi a problémád?


A kalóriaszámlálós 'módszer' nem köti ki a makronutriensek pontos arányát. Persze ezért azt sem veszi figyelembe, hogy ez az arány hatással van az anyagcserére, tehát a kalória felhasználásra is, tehát eleve van benne egy pontatlanság, de ha a módszer ezzel nem foglalkozik, akkor kérdés (és nem kötekedés) te miért igen? Na ez jó magyaros lett :D


Ha a módszer nem azon alapszik, hogy meghatározott arányban fogyasztasz makrotápanyagokat, hanem meghatározott kalóriamennyiségen belül, akkor téged miért zavar, ha (minimálisan) eltérsz az eredetileg tervezett aránytól? Hiszen kalórialimitet még betartod ezek szerint, és ez is a terv, nem?

2015. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ugyan nézz már utána, hogy mi a kalóriabázis.hu!



OTT ugyanis nemcsak kalóriát, hanem zsír-fehérje-szénhidrát-keretet is számolnak!


Mielött kötözködsz, legalább nézz utána annak, amiröl szó van.

2015. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel nem cáfoltál meg.


OTT számolnak keretet, mert valamiből be kell vinni a kalóriákat.


De mégis a kalóriadeficithez kötik a fogyást, akkor mit számít, ha a zsírbevitel nagyobb az eredetileg tervezettnél, amíg az össz. kalória bevitel nem lépi túl a határt?


Azzal lenne gond, ha több szénhidrátot enne mint a tervezett, mert az rossz hatással van az anyagcserére, hormonrendszerre, zsírosodásra hajlamosít. De ezzel a kalóriabázison NEM TÖRŐDNEK, ott a nyugati dietetika hazugságait veszik alapul és eleve sok szénhidrátfogyasztást ajánlanak. Tehát nem számít a makrók aránya, amúgy is rossz.


Primitív kalóriaszámolásnál a kalóriamennyiség számít.


Okos kalóriaszámolásnál számítanak a makrók, de ez meg nem a kalóriaguru szint, ugyebár.


Ezért nem értem a kérdező kérdését. Nem a zsírfogyasztástól híznak el az emberek, nem a zsírral kellene foglalkozni. Mármint felőlem mindenki azzal foglalkozik amivel akar, én csak elvi szinten gondolom mindezt, nem beleszólás abba hogy ki mit-hogy csinál (végtelenül nem érdekel ki mit csinál, a mögötte meghúzódó szándékot tartom érdekesnek :)

2015. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Állj már le a hülyeségekkel!!!!!
2015. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!