Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hízni fogok ha egy nap 2...

Hízni fogok ha egy nap 2 liter fantát ittam meg a kalóriakeretemen kívül?

Figyelt kérdés

2015. jan. 24. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Huzamosabb ideig csináltad, vagy csak 1 nap volt erre példa?

Pl. ha hétfő-kedd-szerda normálisan kajáltál + vizet/cola lighto t/cukrozatlan teát ittál, majd csütörtökön megittál 2 liter fantát és péntek-szombat-vasárnap szintén normális a kaja + ital, akkor nyugi!! 1 naptól nem fogsz hízni.


100 ml fanta kb 42-45 kcal (attóé függ melyik honlapon nézem) így 2 liter: 42*20 = 840 kcal (mert 2 liter = 2000 ml)


ez annyi mintha megennél 2 db kalóriadús sütit. Ha 1 nap megeszel 2 sütit (pl. szülinapod van és két NAGY szelet csokis-krémes tortát tejszínhabbal az kb. 840 kalória) de ennyitől nem hízol.

Nyilván, ha minden nap megennél 2 nagy ilyen tortaszeletet akkor híznál.

Na a fantával is ez a helyzet. Ha kéthetente (vagy 1 hónap alatt) 1szer megiszol 2 litert az felfogható "bűnözésnek" mintha megettél volna két nagy tortaszeletet.


Igazából pl. 2 hetente egyszer ezt megengedheted magadnak, de akkor arra ügyelj hogy mással ne csalj pl. akkor ne egyél csokit, sütit (csalásként, vagy nassként hogy 2 hetente lehet egyszer fogyi alatt is. Vagy fanta akkor vagy süti, kéthetente egyszer.)

2015. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy gyerekkoromban sem ittam sok fantát de ilyen "narancs ízesítésű" italok vannak a boltokban, pl. penny, cba, coop stb, igaz nem túl egészségesek mert édesítőszer van bennük, de olcsóbbak is mint a fanta meg szerintem fantaízűk lehet :D

kb. 1 kcal/100 ml van bennük, nincs bennük cukor, csak édesítőszer.


Ha pl hetente 1szer veszel ilyet, az a legjobb megoldás, mert a fanta helyett ihatod, meg nem viszel be cukrot a szervezetedbe.

Igaz, édesítőszert igen, ami nem túl egészséges, de ha heti 1szer veszel ilyet attól semmi bajod nem lesz.


Kb. 100-150 ft 2 liter ilyen üdítő a boltokban. Valami "narancs ízesítésű" akármi a neve.


Én amúgy mindig cóla lightot/cóla zerót/citromos/bodzás vizet veszek. A cóla zero drága helyette pl. Sparban ilyen Ice Gold cólát szoktam venni (100 ft/2 liter) és kb 0,5 kcal/100 ml van benne tehát kb 10 kalória van két literben :D tudom édesítőszeres, az meg nem egészséges, de hiányzik a kóla íz (imádom a kólát :D)épp úgy imádom mint te a fantát sztem :))

2015. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mostmár szinte mindenhol lehet Fanta zerot kapni (ha a klasszikus narancsosról beszélünk). Az sem egészséges,de legalább nem hízlal, úgyhogy inkább vegyél azt :)
2015. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a fanta zérónak okádék íze van

ha ez minden nap így van,akkor hízni fogsz

ha havonta 1-2 alkalommal,akkor belefér

2015. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!