Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha a szenhidrat keretemet...

Ha a szenhidrat keretemet nagyon tulleptem, de a kaloriamba belefér, es eszek mi lesz? Hízok?

Figyelt kérdés
Tehát a glikogén raktáraim tele vannak, viszont kaloriaban simán belefér meg az a sütemény, es megeszem akkor nyilván háj lesz belole nem? Vagy milyen gyorsan szövődik fel a tápanyag? Ha nincs ra epp szükség..

2015. ápr. 6. 19:16
 1/9 A kérdező kommentje:
*szívódik fel. Bocsánat.
2015. ápr. 6. 19:20
 2/9 anonim ***** válasza:
A sütemény sok mindenről híres, csak arról nem, hogy lassan szívódik fel. Cukor, fehér liszt, stb... Nem a szénhidrát a kérdéses, hanem ezek, ezekből viszel be sokat. Ha "tiszta" szénhidrát lenne, nem lenne belőle gond.
2015. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Honnan tudod, hogy a kalória keretedbe mi fér bele?

A nagy szénhidrátmennyiség hatását az anyagcserédre, hormonrendszeredre, kalóriafelhasználásodra hogyan modellezed?

2015. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mozogd le.

Menj el kocogni egyet.

Amúgy, nem az ilyenek miatt hízik el az ember,ha ez mondjuk heti 1x fordul elő, az nem gáz.

Amúgy utolsó, gondolom a kaloriabazis szerint nézi, hogy belefér a keretébe.

De nagyon nem jól dietazhatsz, ha neked egy süti nem fér bele a ch -ba.

Valamelyik nap én is ettem sütit, 2 szeletet is,mégsem léptem túl a ch-t.

Kenyeren élsz, vagy mi? Már bocsi.

2015. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi!:) Nem, süteményeken elek, es nem fogyozok, csak a téma a fogyassal es hizassal kapcsolatos. Kaloriabazis igen, vagy mert mondjuk ma ettem 4 sütit, szín cukor..tehát kaloriamba belefért de a szenhidrat összességében es hirtelen is sok volt.
2015. ápr. 6. 20:24
 6/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

"Tehát a glikogén raktáraim tele vannak, viszont kaloriaban simán belefér" - itt a hiba. Ilyen nincs.

Ha a glikogén raktáraid már tele vannak, csak akkor nem fogsz hízni, ha pont annyi energiát viszel be, amennyit azonnal el is égetsz.

"Ez akkor is igaz, ha onnantól kezdve zsírral viszek csak be energiát", kérdezheted jogosan. Ennek teljes vizsgálata eltérő eredményeket hozhat egyes embereknél, de nagy általánosságba és hosszabb távon: "akkor is igaz".

2015. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Tetszetős elméletek ide vagy oda, én (amennyire meg tudom ítélni) csak akkor hízom, ha túl sok kalóriát viszek be, s a párom is. Ő rengeteg szénhidrátot eszik (sok édesség, 10-30 deka rizs (ha 30, akkor az édesség is rizses), s csak azért nem több, mert sok zsírt is fogyaszt), régebben tuti hízékony volt, kövér volt 17 éves koráig, de most semmit nem hízik, sőt olykor fogy, mert többet mozog és alig bír eleget enni.


Nekem aztán mindegy, hogy a sütiből háj lesz-e, ha nem ettem elég kalóriát és több zsírt bont a szervezetem, mint amennyi a sütiből jött :D Izmot nem igazán tud bontani jelentősebb mértékben, ahhoz rosszabbul kéne ennem...

2015. ápr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez meg az egyéni alkat.


Csak korral előrehaladva inkább hízékonyabb SZOKOTT lenni az ember.

2015. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi :)
2015. ápr. 8. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!