Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ugye hogy nem fogy le az...

Ugye hogy nem fogy le az ember ha délután este fele eszik édeset vagy kenyér féléket?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát kérlekszépennemugye! Én eszem édességeket (magam készítem egészséges verzióban, kalóriát számolva, illetve magkenyeret) eddig fogytam 7 kilót!
2015. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy egyrészt nem egyformák az emberek, másrészt meg nem lehet ilyen kinyilatkoztatásokat tenni??
2015. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De, nagyon sokan lefogynak édesség evéssel, kenyérevéssel.


Csak ennyivel kevesebb hasznos tápanyagot visznek be a szervezetükbe, hosszú távon betegek lesznek, az elért formájuk is lehet rosszabb (fogyás után is löttyedtebb, zsírosabb forma).


De mindez genetikán is múlik.


A lényeg azokon van, akik átlagos emberek és nem tudnak édességevés meg kenyérevés mellett normálisan fogyni. Na nekik kell jobban odafigyelni az étkezésükre, hogy hasznos tápanyagokat fogyasszanak, szénhidrátok helyett inkább zsírt, szénhidrátot főleg friss zöldségekkel fogyasszanak. És mindenki más 'le van tojva' :)

2015. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem, ha elég keveset eszik, lefogy.

Az édessel pedig nincs is baj. De ha cukros édességre gondolsz, amellett is lehet fogyni, természetesen.

2015. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A napi eredő tápanyag bevitel számít. Ha te a napi tápanyagod 90%-át este 10kor eszed meg lefekvés előtt, de az kevesebb mint amire szüksége van a szervezetnek, akkor fogysz.

A cukor az egyik leggyorsabb felszívódású szénhidrát, ha nem glikogén raktárak utántöltéséhez használod (kemény fizikai terhelés után), lerakódik nagy része zsírban. Mert a szervezet raktároz.

Nem mindegy mivel viszel be x kalóriát. Pl. az olíva olajnak és a cukornak kb. azonos súly mellett ugyan annyi a kalória tartalma. Csak utóbbi egyből zsírosít, előbbe meg nagyon lassú felszívódású, ezért nem.

2015. ápr. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Krill válasza:

Kb. igaz.

Este már nem jó enni sok szénhidrátot mert nehezíti a fogyást, de azért lehet fogyni, ha összességében kevés a beviteled, illetve le is mozgod azt a kalóriát.

Nekem az a tapasztalatom hogy mozgás nélkül nem fogyok.

Pedig az előírt kalória felét ettem egy hétig (munka miatt) de nem fogytam. Viszont ha kajakkal leevezek a Római parttól Szentendréig meg vissza, akkor másnap egy kilóval könnyebb vagyok és gyakorlatilag ehetek ami jól esik.(a kalória kereten belül amivel kényelmesen jól szoktam lakni)

2015. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Nálam is fura dolgokra képes a mozgás, de ha feleannyit eszel, mint a súlytartó szinted, fogynod kell. Viszont egy hét az semmi, ennyi alatt nem látod, hogy fogysz-e, a természetes súlyingadozás több a várható fogyásnál...
2015. ápr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az az 1 kiló mínusz víz meg szénhidrát. Nyáron kimegyek a napra futni 10km-t du- 2-kor, mikor 46 fokos a levegő, én is bemegyek 85kg alá (91-2 vagyok). De fél nap és visszajön, mert nagy része víz.

Diétázni nem úgy kell, hogy leveszed felére a szénhidrátot. A szervezeted nem egy gép, amin benyomsz egy kapcsolót, és elkezd fogyni ha fele annyi a bevitel. Fokozatosan kell. Mikor indítod a diétát, mondjuk 5 gramm szénhidrát/testsúlykilogram napi beviteltől kezdesz. Első 2 hétben leveszed 4 grammra, 3-4. hétben 3 gramm, 5-6. héten 2 gramm, 7-8. héten 1 gramm. Ha nagyon kemény vagy, lemész utolsó 1-2 hétben 0 ch-ra, de az már verseny kategória, amatőr szinten értelme nincs, többet árt mint használ.

Valamint az sem fog működni, hogy lediétázol, és visszaállsz, 1 hónap és visszajön a 2 hónapos diéta. Totális étrendváltás kell, azt is fokozatosan.

Én is reggelire valami vacak gabonapehely tejjel, nap közben zsömle vagy kenyér közé pakolt felvágott meg vajkrém, jobb esetben napi 1 zsíros főtt kaja, vacsorára megint péktermék+ felvágotton éltem. Jó dagadt is voltam. Úgy egy év alatt átálltam normális étrendre. Első 2 hónapban kivontam a cukrot. 3-4. hónapban a fehér lisztes kaját felváltottam teljes kiőrlésűre. 5-6. hónapban a felvágottakat húsra, tojásra cseréltem. 7-8. hónapban csak oliva olajat vagy kókusz zsírt használtam sütéshez. Utána a teljes kiőrlésű kenyeret cseréltem le rizsre, barna rizsre, durum tésztára. Ma már nem eszek se cukros kaját, sem pék terméket, és mivel fokozatos átálltam, nem is kívánom. Ránézek egy kakaós csigára, zsömlére, szelet tortára, hurkára, szalonnára, elkap az undor. Mert teljesen átállt a szervezet, nem igényli a vacak minőségű kaját. Így akár mennyit zabálok, nem megy 15% fölé a testzsírom. Pedig tömegelésnél bemegy napi 100g zsír, fél kiló rizs, fél kiló hús, 10-12 tojás, negyed kiló túró, 1-1,5 fej saláta, kígyó uborka, paradicsom, stb... zöldség, 150-200g zab, ritkán teljes kiőrlésű kenyér. Ez rengeteg kalória, de nem hízok tőle, mert nem fehér liszt, keményítő, cukor és rossz minőségű zsír az alapanyag.

2015. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes az utolsó komi!


Hiszen alapjáraton de, tömegelésnél sok a keményítő is a rizzsel, tk liszttel. De most már az alapvetően egészségesebb táplálkozás miatt szerintem egészséges lehet az inzulin érzékenységed, így ugyan azt a kaját (ch mennyiséget) jobban reagálja le az egészségesen működő szervezet.


+ aki eszik zsírt, az is csökkenti az inzulinválaszt, a zsírosodási hajlamot elvileg.


Mondjuk szerintem egy szalonna egész jó minőségű zsírt tartalmaz, én is kókuszzsírpárti vagyok, de azért egyelőre nem látom, hogy a sima állati zsírok ne lennének jó tápanyagok.

2015. ápr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazából az állati zsiradékok azok a tápanyagok, amik a legjobban fokozzák a tested természetes tesztoszteron termelését, nekem ez a sport miatt fontos. De megeszek annyi húst (hétvégente 2-3 kiló marha is bemegy) tojást, hogy ne kelljen zsíros disznó húst ennem ahhoz, hogy meglegyen a szükséges bevitel.

Az inzulin egy érdekes hormon, táplálkozással valóban tudod szabályozni az inzulin szintedet, ez által a fogyásod illetve tömegnövelésed hatásfokát is. De az már szerintem nem az a szint, ami egy átlag embernek szükséges tudnia. Elég ha kiiktatják az étrendből első körben a rossz minőségű kajákat, attól is csökken a testzsír. Ha meg van egy normális alap étrend, és akkor elkezded csökkenteni a ch-t, megemelni a zsír és fehérje bevitelt, na akkor lesz nagyon jó a fizikum.

Valamint a sport is hozzátesz nem kicsit, nem az a pár100 kalória amit elégetsz egy fél órás-órás futással, mert az mondhatni elhanyagolható. Hanem a sport által a testben okozott természetes hormonváltozások.

2015. ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!