Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A munkahelyemen fix ebédmenüt...

A munkahelyemen fix ebédmenüt kapok, mennyi lehet ezekben a kalória?

Figyelt kérdés

Ingyen kapom az ebédet és megviselné a családi pénztárcát, ha erről lemondanék és magamnak kéne ebédet vennem.


Az eheti menü:


Hétfő:

Karalábéleves

Egzotikus csirkeragu spagettivel


Kedd

Tejfölös burgonyaleves

Kijevi sertésborda rizzsel

csemegeuborka


Szerda

Székelykáposzta

Kakaós kevert vaníliapudinggal



Csütörtök

Tarhonyaleves

Gyros tál hasábburgonyával


Péntek

Fahéjas szilvaleves

Marhapörkölt galuskával

almapaprika


Mennyi lehet egy ilyen menüben a kalória?


2015. máj. 4. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
600- 800 kcal? Ki tudja. Adag is változó lehet.
2015. máj. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ebédnek elöírás szerint 600-800 kcal krül kell lennie.


Ha gondolod, a kalóriabázis.hu-n ki tudod számoltatni az általános értékeket ezekre az ételekre.


Ami inkább probléma lehetne, az a zsír, mert a legtöbbször azzal nem spórolnak.


De ha a napi keretedet úgy állítod össze, hogy a többi étkezéseddel ne lépd túl, akkor semmi gond vele.

2015. máj. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk a kétfogásos menü szerintem eléggé bőséges.

Nem lehet elvinni ételhordóban?


Pl. megennéd a főfogást délben, vacsorára meg a levest.

Mert így szerintem nagyon kiadós egy étkezésnek.

2015. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajna ezt nem lehet megmondani, lemérni még le tudod, de rengeteget számít, hogy pl. mennyi zsírral főzik...

Nem tudom, szabályozva van-e az ebédmennyiség ott, vagy csak lesz, ahogy lesz? Én lemérném és keresnék hozzá táblázatot, de ez csak tipp lenne, nem tudhatnám, mennyi a tévedés.

De mivel úgysem tudhatjuk, épp mennyi kalória kell a testünknek, a konkrét szám mindegy is. Ha pl. hasonlóan eszel máskor s nem fogysz, akkor valószínűleg sok a napi összmennyiség... A valós történések sokkal informatívabbak, mint a kalkulátorok adatai. Az egyes heti menükben pedig bizonyára hasonló mennyiségű kalória van, a különféle ételek kiegyensúlyozzák egymást.


Ajánlották az ebéd megosztását. Erről szerintem az éhségednek kell döntenie, nem tudhatjuk, egy másik embernek ebédre mennyi kell. Nekem az a főétkezésem, s olykor jóval több kalória, mint sok fogyózó napi adagja, de ez nem baj, ha kalóriadeficitben vagyok.


Természetesen az sem mindegy, mit eszünk, de ez itt nem volt kérdés.

2015. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!