Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy hétig sokat ettem (vizsga...

Egy hétig sokat ettem (vizsga miatti stressz), emiatt kitágult a gyomrom és most nem tudok visszaállni a régi rendre. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Fokozatosan csökkentsem a bevitt kalóriát?


Régen 1500 kcalt ettem, utána jött, hogy napi kb 3000 kcalt ettem egy nap.

Néhány napja vissza szerettem volna állni az 1500-ra, de délutánra elfogyott a kitartásom és többet ettem a kelleténél.


Szeintetek mit tegyek, hogy a jól bevált 1500-ra vissza tudjak állni?


2015. máj. 29. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak pár napig kell kibírni és vissza áll a gyomrod vagy egyél fokozatosabban kevesebbet
2015. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Személy szerint nem hiszek a gyomor tágulásában, illetve hogy az sokat befolyásolna... Ha térfogat kell, egyél kis kalóriasűrűségű dologból sokat, az nem működik ilyenkor? Nem tudom, nekem sosem volt ilyesmi, én kalóriával lakom jól, elég mellékes a térfogat.

De abban van némi gyakorlatom, hogy csökkenteni kell a kalóriát... Nem egyszerű, de vannak trükkök.


Szerintem egyél laktató ételeket és tervezd meg a napod, hogy ne legyen az, hogy teljesen jogosan igazán éhes vagy, nem lehetsz túl szigorú sem, de az se OK, hogy a nap első felében feleszed a kereted. Plusz kemény elhatározás, hogy megcsinálod. 1500 kcal nem olyan picike, annyival akár el is lehet az ember egy ideig (már aki, egy kemény fizikai munkás nyilván nem), nálam összetétel kérdése, szénhidrátdúsan pl. esélytelen.

De mivel a közelmúltban sokat ettél, lehet, hogy kell egy kis idő, míg teljesen visszaállsz. De ha elbukod és 1500 helyett 2000 jön össze, már az is fejlődés, másnap pedig jobbak az esélyeid :)

2015. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
1500 elég kevés! Ha 2000 környékét eléred az már tökéletes.
2015. máj. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy és milyen magas?
2015. máj. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
170 cm 63,5 kg és nő.
2015. máj. 29. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:

emiatt ne izgulj, pontosan jó arány.


Ha nem mozogsz sokat akkor a 3000 igen sok.

Így tényleg jó ötlet levinni?



Egyébként tudom nem tartozik ide, de mit tanulsz hogy így stresszelsz tőle? Milyen szak?

2015. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fölösleges leírnom de.. te rajtad múlik mennyit eszel.. Ehetnél tápláló és ch szegény ételeket amikkel könnyebb jóllakni és eleve értelmesebbek, de ezekből is meg lehet enni fölösleges 3000 meg 5000 kcal-t is, ha ennyit eszel.


Meg üres lisztből is lehet 1500 kcal-t enni, pedig elvileg éhesebb leszel tőle, de lehet keveset enni. Rajtad múlik mennyit eszel, ha az éhségérzeted számít, akkor értelmes táplálékokat adj a testednek, igyál vizet étkezések között és szándékosan kerüld az érzelmi evést. Tippnek mondanám azt is, szokj rá a ritkább étkezésekre.

2015. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!