Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha ütemesen lépegetek helyben,...

Ha ütemesen lépegetek helyben, illetve 1-2 métert oda-vissza, az eléget annyi kalóriát, mint a normál tempójú séta?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
A power walking erre épül :) Mondjuk az még többet is éget, mint a sima séta, mert lendületesebb. Sok helyben gyaloglás része van, de előre és oldalra elmozdulást is tartalmaz, sőt, súlyzózást is, s néha kocognak is benne, HIIT stílusúvá téve a dolgot...
2015. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Utánanéztem neten. 111 kg-ról fogyasztok kalóriaszámlálással és a lépegetéssel.
2015. jún. 25. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Megijedtem, hogy börtönben vagy, azért csak ennyi a mozgástered. :) Amúgy én ezt csináltam: https://www.youtube.com/watch?v=DYuw4f1c4xs, illetve egyre több mérföldben, fokozatosan. Nagyon jó, szépen formál!
2015. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vszinuleg igen . Off: hany kaloriat eszel egy nap? En is epp fogyozom .
2015. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a nő a videóban elég vicces. :D Miért nem mész el futni?
2015. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ütemesen lépegetsz, esetleg még a karoddal is csinálsz valamit, akkor biztosan többet éget, de ha csak simán lépegetsz, akkor kevesebbet fog égetni, mint ugyanannyi séta, hiszen meg-megtorpansz közben. Szóval csinálhatod, de akkor csak keményen!


Miért nem mész el sétálni inkább egyébként? Futni ne fuss 111 kilósan, csak a baj lenne belőle.

2015. jún. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznos a videó, nekem tetszik. Kistelepülésen lakom. Itt nincs szervezett program edzésre, bármire. Helyben dolgozom, de mindig este érek haza. Futni már este nem szeretnék, ennek is megvan az oka. A kaloriabazis.hu segítségével állítom össze az étrendemet, a cél heti -1kg. Rövid ideje csinálom, de úgy tűnik hatásos.
2015. jún. 26. 05:51
 8/8 anonim válasza:

Nem tudom, hogy miért akarsz helyben sétálva fogyni. Elég kevés kalóriát tudsz így égetni. Ha van lehetőséged rá, akkor inkább futópadon és elliptikus tréneren edz. Annak idején lementem az edzőterembe és az edző megmutatta, hogy hogyan használjam az elliptikus trénert (nem vágja tönkre a térdet és ez ekkora testsúlynál fontos), mutatott még néhány egyszerű gyakorlatot súlyzóval. Az égette a kalóriákat!

Egy-két héttel később amikor már fogytam valamennyit, akkor mondta, hogy elkezdhetek a futópadon sétálni, egy 45 perces programot mutatott, ahol félidőig növelte a terhelést a dőlésszöggel, mintha emelkedőn mennék felfelé, aztán utána meg csökkentette vissza vízszintesig. Ez az utóbbi önmagában jelentett kb. 300 KCalt.


Ha fogyni akarsz akkor az étkezésre és a mozgásra egyformán oda kell figyelni. A mozgás szempontjából a pulzustartomány és az időtartam fontos. És igen, ez akár helyben lépegetve is elérhető, ha elég intenzíven csinálod és úgy hetente 3 x 45 perc megvan.

2015. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!