Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan lehet kiszámolni, hogy...

Hogyan lehet kiszámolni, hogy mennyi kalória van az ételekben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én még új vagyok a diéták terén ... sokan javasolták már nekem hogy fokozatosan csökkentsem a kalóriabevitelt és így megszabadulhatok kevés fölöslegtől. De én nem tudom hogyan kell kiszámolni, hogy mennyi kalória van az ételekben. Kérlek segítsetek!

2015. júl. 8. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be a a kalóriabázis.hu-ra, ott csak be kell írnod, hogy miböl mennyit ettél meg és a rendszer kiszámolja a kalóriamennyiséget.
2015. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, a kalóriabázis segít (csak ne használd mások ételeit és vigyázz a rossz adatokkal s főleg a nettó szénhidráttal, ha az érdekel. sokszor jók az adatok, csak olykor nem), viszont mindent mérned kell, ami egy 13 hozzávalós zöldséglevesnél nem annyira szórakoztató, de megoldható.


Viszont nem tuti, hogy szükséged van erre a macerára. Sokaknak bejön az étrend megváltoztatása, amivel automatikusan kevesebb kalóriával laknak jól (illetve nem esznek felesleges kalóriákat, ha már jóllaktak).


Nálam kíváncsiságból indult el a számolás, illetve informatív tud lenni, érdekes látni, hogy mondjuk egy kis nasi mennyivel több, mint egy sokkal laktatóbb, rendes étel... Segíteni szinte semmit sem segített, mert így is, úgy is eszem, ha éhes vagyok, szerintem ez így normális. Illetve az ételek megválasztásában segít, ha látom, hogy ugyanolyan egész napos jóllakottságot mivel értem el kevesebb kalóriában.

2015. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. júl. 10. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!