Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy "egészségtudatos" pizza...

Egy "egészségtudatos" pizza hány kcal?

Figyelt kérdés
Eddig csak 1 olyan pizzériát találtam, ahol látható az ételek kalóriatartalma, de sajnos bp-re nem szállítanak. Pl ha a Diéta Pizzától rendelnék, akkor az kb hán kcal lenne? (egy helyen írták, hogy a 300g-os tésztájukban 275kcal van csak), de ezt nem akarom elhinni :D Vagy mekkora az a pizza? Vagy egy Don Pepe-s 32centis, light carbos pizza hány kcal? Valaki segítene? Azt tudom, hogy egy rendes, sajtos baconos pizza 2000kcal, de ezek akkor mennyik?

2015. okt. 23. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Megközelítőleg pontos számot akkor tudnék mondani, ha tudnám, miből mennyi van benne pontosan!

Általában ezeknek a kcal értékük megközelítőleg ugyanannyi, mint a rendes pizzáké, csak annyi, hogy a szénhidrát tartalmuk alacsonyabb. Sőt, sok esetben az sem, hanem csak lassú felszívódásúak.


Az egészséges ételek nem feltétlenül alacsony kalóriatartalmúak. Csak jobban hasznosítja őket a szervezeted.

2015. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor egy 32cm-es pizzát számolhatok 2000kcal-nak? Az reális, ugye? (light carb vékonytésztás pizza)
2015. okt. 23. 10:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem rettegek a szénhidráttól (jelenleg híznom kéne...), de érdekel, hogy kb hány kalória egy vékony tésztás, "egészséges" pizza. Gondolom kevesebb olajat raknak rá, vagy ilyesmik. De a kérdés még mindig ugyan az, egy 32cm-s pizza 2000kcal?
2015. okt. 23. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: szénhidrátcsökkentett lisztből készült, vagy maglisztből, vagy teljes kiőrlésűből? Más-más a kcal értékük...


Egy tanács: ha pizzát akarsz enni, edd! Ne számolgass! Hanem iktass be mellé a megszokottnál jóval több sportot!


Értsd: naponta letekerek bringával 20-40 km közt. Ha beiktatok egy 90-100 km-es túrát, aznap gyakorlatilag azt eszek, amit csak akarok, egészséges kajákból egyszerűen nem tudom túllépni a keretemet! :D

2015. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egészségtudatos pizzát akarsz, akkor sütsz magadnak otthon. A tésztát is!

Attól hogy "low carb" még semmivel sem egészségesebb.

Attól lesz egészséges, hogy rendes feltétet raksz rá, nem műanyagot.

- Valódi húst, nem gépsonkát meg takonybékönt, hanem pl kolbászt (minimum Gyulai) téliszalámit, valódi sonkát, egyéb sülthúst

- Valódi paradicsom alapot

- Valódi sajtot

2015. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De a legnagyobb kérdés, hogy létezik, hogy egy 300g-os (sült) tészta csak 275kcal? Ez van írva a Diéta Pizza oldalára... Egy itthon készült pizzatészt ennél jóval több...
2015. okt. 24. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!