Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek ez tényleg anorexi...

Szerintetek ez tényleg anorexia, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Tavasszal kezdtem diétázni 170cm/64kgosan a kalóriabázison számolgattam 800as kerettel de voltak kisebb kilengéseim és volt egy hét amikor teljesen abbahagytam a diétát ( nyaralás :D tudtam hogy utána folytatom majd ) szeptemberre 19kgot fogytam rengeteg dicséretet kaptam , kevesen mondták hogy túl sovány lettem de senki neem aggódott azt mondták csinos vagyok csak ne foggyak tovább . Nem is fogytam , elkezdtem emelni a kaja adagomat heti 50 azután (mert meg mindig fogytam) 100 kalóriával , 1600ig . Októberben 1kgot híztam azóta tartom a súlyomat ( 46kg ) csokit szoktam enni de alpjában nem nagyon nasizom , viszont minden nap 3 vagy 5 ször eszem 2szer főtt ételt a kalóriát már csak úgy kb számolom néha picit több néha kevesebb de beiktattam minden nap fél óra szobabicajt és azzal le is dolgozom a többletet(szerintem) . Iskolai mérésen viszont kaptam egy papírt hogy anorexia nervosa és hogy kórházba kell mennem meeg hogy alacsony a bmim vagy mi . Aggódnom kellene ? Min kéne változtatnom mert hízni nem szeretnék max izmosodni picit.
2015. dec. 6. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Semmit se kell csinalnod. En egy eleg konnyu csontozatu fiu vagyok, 173 cm-rel, voltam 65 kg, kifejezetten hajas voltam masok szerint is. Most 52-54 kg vagyok, es ez a suly abban a sportban is eleg jol jon, amit űzök. Sosem fogyokuraztam, azt hogy lefogytam a heti 15-20 ora edzes elkezdesenek koszonhetem, megis amikor volt ez a netfit felmeres nalam is elkezdett az iskolai vedono nyavalyogni, h anorexia stb. Huhuuu na annyi kellett csak XD rendesen kiosztottam... Elmagyaraztam eloszoris h mit jelent az h "anorexia" mert nem nagyon volt vele tisztaban. Azt is elmondtam h lehet h nem latszik rajtam de napi 4-5 ezer kcal-t fogyasztok el korulbelul es h nem veletlenul 8% koruli a testzsirom, ez nekem jol jon. Ekkor nem jutott szohoz, nem tudott mit valaszolni, lefagyott... Szoval el tudlak kepzelni h hogy nezhetsz ki, vekony lehetsz, nezhetsz ki emiatt jol is, de rosszul is (te latod magad) izmot barmikor felszedhetsz ha szeretnel attol formasabb leszel, de ha szerinted ok, akkor vagy rendben.
2015. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) mit sportolsz különben ?
2015. dec. 6. 21:23
 3/9 anonim válasza:
Szia. Én is pont 170/46 vagyok és nekem is mondták hogy nagyon vékony vagyok,de ez csak a hosszú vékony lábaim miatt van. Mondták hogy otthon nem eszek?! Pedig ha látnának :D nincs semmi bajod.
2015. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , akkor megnyugodtam tényleg, megkérdeztem anyámékat és ők is azt mondták hogy nincs gond csak egyek marhapörköltet , ettem is :D
2015. dec. 6. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Én mondjuk nem zárnám le ezt ennyivel. 170 cm magasan 46 kg nagyon kevés. Nem egyszerűen kevés, hanem nagyon kevés. Izmod 0, 800 kcal pedig nevetséges. Fekvőbeteg leépülne ennyitől.
2015. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
800 kalória tényleg kevés volt de mostmár nem annyit eszem hanem a dupláját , a lábam pedig izmos a biciklizéstől csak hasizmom nem nagyon van illetve a karomon de azon még dolgozni fogok .
2015. dec. 6. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:

A 800 kcal koplalás volt, de a jelenlegi étkezés rendben van, az anorexia kicsit sem ilyen. Elég buták az iskolában, hogy nem tudják, mi az.

A kérdező nyilván vékony, az izmosodási gondolatot támogatom, de... Ennyi. Van, akinek a vékonyság tetszik, s ha normálisan eszik és megadja a testének a szükséges tápanyagokat, egészségesen él, akkor nincs gond ennyi súllyal. Kicsit több izommal pedig teljesen szuper lesz :)

2015. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
157hez vagyok 45, és még engem is vékonynak mondanak... el sem merem képzelni te milyen lehetsz.
2015. dec. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. dec. 7. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!