Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyivel nehezebb a zöldség...

Mennyivel nehezebb a zöldség fagyasztva, mint nyersen?

Figyelt kérdés
Brokkoli, répa, bab és társai érdekelnének, vagy esetleg olvasszam ki és úgy mérjem? Kalóriaszámláláshoz kellene, mert 300g fagyasztott brokkoli, nem 300g nyersen.

2016. febr. 1. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
te megbuktál fizikából és kémiából, ugye?
2016. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
sírok a röhögéstől
2016. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Attól függ, némelyik tartalmaz némi jeget, de nem számottevő. Ilyen nüanszokkal igazán nem tartom érdemesnek foglalkozni, nem bizonyos fajta hal az, hogy a harmada jég legyen :D
2016. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az első két kommentelőnek köszönöm az óriási segítséget.. Nem tudom mi köze a kémiának és a fizikának ehhez, a másik illetőnek pedig ha ez ennyire vicces, akkor örülök, hogy örömöt okoztam :)

Azért érdekelt volna, mert youtube-on nézegettem vidókat ahol elmondta nem egy vlogger, hogy mindenképp a nyers állapotot mérjük és ne a fagyasztottat, mert az nehezebb.. Szóval nem én találtam ki, csak érdekelt hogy ez ennyire óriási különbség lenne, mert ha ilyen 10-15g akkor nem törődöm vele.

2016. febr. 2. 00:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehezebb, van benne extra jég, sokszor látszik, hogy nem is teljesen minimális. Ezért nem is értettem egyes hozzászólókat, nyilván a zöldség fagyasztva is annyi, de ha bekerült plusz víz, ami előfordul, akkor azt nem kellene mérni, ha pontosak akarunk lenni.

Mivel nekem nem fontos, hogy jegesen tegyem az ételt a lábosba, sőt, tipikusan öntök rá egy kis meleg vizet és utána mérem, ha már mérem. De tényleg picike a különbség :) Tapasztalataim szerint a fagyasztott, a normál és a főtt zöldség súlya sokszor nagyon közel áll egymáshoz. Amiről tudom, hogy már kimértem és így van, annál nem is zavartatom magam, mérem akár főve (a répa speciel ilyen) :) Extra pontosan úgysem tudom meghatározni a kalóriatartalmat zöldség-gyümölcsnél, hisz a faj, az érettség, az időjárás, a talaj, ez mind-mind változtat kicsit. Főleg az érettség, sokszoros szénhidrátnövekedést tud okozni... Nincs olyan, hogy pontos mérés, persze törekedni lehet rá, de van egy pont, ahol felesleges extra erőfeszítéseket tenni, az összpontosságon sokat már nem segít...

Akinek csak a kalória számít, annak még kevésbé fontos. Nekem a szénhidrát fontosabb, úgyhogy a zöldségeket sokszor mérem (de pl. a jégsalátámat nem. az, hogy 2 vagy 4 dekát ettem meg ma, nem oszt, nem szoroz. a kalóriabázison be van írva 10, egyik napról viszem át a másikra, jó az).

Persze aki akar, mérhet mindent.

2016. febr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes választ, én is mérem a szénhidrátot is, de mellé azért figyelem, hogy megfelelő legyen a zsír és fehérje mennyiség. :)
2016. febr. 2. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, mind fontos. De nekem elég a kalóriát és a szénhidrátot néznem, mert a fehérje szinte mindig jó, az étrendem és ízlésem miatt, a zsírnál pedig nincs rossz érték, ha a kalória rendben van (ez nem mindenkire igaz, rám igen).
2016. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!