Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon borzalmas volt a mai...

Nagyon borzalmas volt a mai étkezésem? Sokat ettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azért kérném a segítségeteket, mert eddig borzalmasan keveset ettem, koplaltam. Most próbálok átállni normális étkezésre. 170cm magas vagyok, 17 éves és jelenleg 55-56kg körül. Nemrég még 52 voltam, az is a célom egyébként.

Mai sportolásom: 1 óra közepes intenzitású spinning és 2 óra séta.

Reggeli:

- 1 adag saláta (90g salátamix (saláta, káposzta, poréhagyma) + 1 paradicsom + pár szem uborka) sóval ízesítve

- Saláta mellé 50g trappista sajt és 1 L méretű tojás főzve, csak a fehérje (sajnos lágyra sikerült).

Tízórai:

- Tami UHT tej 1.5% 2dl

- 40g trappista sajt chips (sajt lereszelve és megsütve)

Ebéd:

- 1 adag intenzív vanília t.diéta italpor (335g)

- 1 darab sissy kocka sajt (sonkás)

Vacsora:

- Saláta, amennyit csak bírtam enni kb.300g(retek, fejessaláta, fejeskáposzta, paradicsom, uborka)

- 2 vékony szelet trappista sajt (20g körül)

- 1 szelet puffasztott rizs

- 2 szelet sovány uzsonnasonka

- 2 kocka sissy sajt (sonkás)

Nasi napközben:

- 1 kocka (10g) mézes-krémes

- 2 kocka schogetten white and black

- 15g (vagy 20) dió



2016. máj. 9. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

1 adag intenzív vanília t.diéta italpor (335g)

ez biztos ennyi volt?

2016. máj. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan. A doboz utasítása szerint csinálom. Nem a por 335g, hanem az elkészített turmix.

3dl tejbe 35g por, így jön ki az utasítás szerint :)

2016. máj. 9. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebbe bele fogsz betegedni. Nagyon egyhangúan eszel.
2016. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szerintem 170cm-hez az 55-56kg jó, sőt, elférne még oda plusz 1-2kg.

Az étkezésed meg kb sajt+saláta, hosszútávon nem megfelelő.

2016. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért ennék egyhangúan? Ez csak egy nap, könyörgöm.

Holnap csirkemellet eszek például és tojást. Változatosan eszek, de ma készítettem egy nagyobb adag saltát és nem szeretném, hogy "ott rohadjon a hűtőben" szó szerint.

Arra lettem volna kíváncsi, hogy így fogyhatok-e vagy sok volt már hozzá?

Egyébként sportolok és alakot szeretnék formálni, ezért nem ártana még zsírból leadni.

2016. máj. 9. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem eszel szénhidrátot, ami az alakformáláshoz a fehérje mellett elengedhetetlen, mivel ez az izmok üzemanyaga. Ha még nem vagy állandóan fáradt, nem sajognak a tagjaid akkor majd idővel fognak, a szénhidrát elhagyása ugyanúgy butaság mint a zsírok elhagyása.

Egyébként nekem ez veszélyesen kevésnek tűnik. Én ennyit változtatnék így ütőből: reggelire gyümölcsös joghurt keverve zabpehellyel, délben normális főtt kaja rizzsel és zöldségekkel, estére esetleg jöhet a saláta. Az ebédnél megvariálhatod, nem muszáj húst enni, pl. a bab rizzsel keverve is egy teljes értékű fehérjének számít.

Ja és persze amit ne hagyj ki az az, hogy felpörgeted az anyagcserédet. Oszd szét a kajamennyiséget napi 5-6 kajálásra, és igyál meg 3 liter vizet naponta bármi is történjék.

2016. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem értem sajnos, hogy miről beszélsz. Elég sok szénhidrátot vittem ma be, ráadásul zsírt is. A kalória pedig abszolút nem kevés, pont a BMR feletti tartományban van.

A BMR-em 1420, én ma 1438 kcalt ettem. Fehérje ebből 97g, szénhidrát 94g és zsír 71g. Napi 4x étkezek és megiszok 2l vizet plusz edzés alatt 1l folyadékot.

A "normálsi" ebéd nem kivitelezhető számomra, mert a gluténra oda kell figyelnem rá. Szerencsére nem vagyok gluténérzékeny teljes mértékben, de nagy mennyiségben már problémát okoz nálam, ez egy másik betegségből adódik. Tehát pl. rántott hús, főzelék stb...ki van zárva és miattam nem főznek külön.

2016. máj. 9. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jó :)

mondjuk nem értem, miért kérdezed, sokat ettél-e, hiszen km annyit ettél, mint a BMRed, le is írtad :D


látom szereted amúgy a sajtokat :DD

2016. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

Addig, amig nem vagyunk tisztában a helyes táplálkozás alapvető tápanyagaival, addig ne akarjunk már csodákat.

Milyen sissy sajT?? Milyen sonka? Mézes krémes meg t.diéta cukorral telenyomatott szarja.. Gratulálok. Ennyi cukortól olyan karfiolos feneked lesz, hogy gyönyörű.

A normál ch beviteli mennyiséged meg a béka segge alatt van.


Sajnos ezekhez az idióta kérdésekhez, ha az ember leírja segítőkészen a válaszait, lepontozzák. Figyelj folytasd csak így, de aztán ne rinyálj ha nem lesz egy fitness modell tested.

2016. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!