Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyit egyek h jó legyen?...

Mennyit egyek h jó legyen? Elegem van az önsanyargatásból?!

Figyelt kérdés

Régen 200-300g ch közt ettem. Most lecsökkentettem 100-160g ch közé. De csak akkor fogyok,ha heti 5-6x futok es csak 100g ch közt eszek. De nekem ez kevés,de a 100-160g ch meg sok. Múltkor igy fogytam 10kgt,de én nem akarok Ennyit szenvedni es sanyargatni magam. Valami köztes megoldás kellene. Újra jön a suli,munka,otthoni teendő. Stresszesebb idő van mögöttem,de mar elegem van a jojóból es a folyamatos szenvedésből. Kérlek Segítsetek.


25L


2016. aug. 24. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálás alapvetően a fogyókúra zsákutcája. Abból indul ki, hogy kevesebb kalóriát viszel be a szervezetedbe, mint amire annak a napi működéséhez szüksége lenne. Ekkor a szervezet felhasználja a tartalékba szánt glikogént, majd később a zsiradékot, ezzel idézve elő fogyást. Ugyanakkor a szervezet ezzel együtt beáll egyfajta vészhelyzeti üzemmódba, amivel sokkal jobban ragaszkodni kezd minden tápanyaghoz, és sokkal aktívabban raktároz. Röviden, a koplalástól egyszerűen hízékonnyá válsz. Amint elérted a kívánt szintet és abbahagyod a koplalást, rögtön hízni kezdesz, és néhány hét alatt visszatérsz a kiinduló állapotba. Ez a tipikus jojó, amit te is ismersz.


Neked arra van szükséged, hogy a szervezeted jól érezze magát, és elhiggye, hogy nincs miért kapaszkodni a tápanyagba. Ehhez is kell egyfajta tudatosság, de nem a kalória számlálgatása. Időzítés és alapanyagok kérdése az egész.


1. Nyugodtan egyél annyit, amennyitől jól laksz, csak tartsd be a többi szabályt.


2. Naponta ötször egyél, kisebb adagokat. (Lakj jól, nem kell éhezned, csak ne edd túl magad!)


3. Zsiradékot, olajtartalmú ételt főleg reggel és délelőtt fogyassz!


4. Délelőtt folyamán sok rostot vigyél be a szervezetedbe! (A sok relatív, meg kell nézned, hogy mi az, amit te meg tudsz enni és nem lesz tőle pl. hasmenésed.)


Az 3-4. ponthoz nagyon jók az olajos magvak. Tudom, az elméd tiltakozni fog ellene, mert magas kalóriás ételek - itt és most engedd ezt el a pics@ba. Ennek a kalóriának a nagy része nem lipidek (zsiradékok) formájában fog hasznosulni a szervezetedben, sőt, pl. a mandula néhány összetevője megakadályozza a koleszterol felszívódását. Száz gramm olajos mag, esetleg egy kis zabpehely, bogyós gyümölcs melléjük, és egy hét múlva már érzed a jótékony hatását.


5. Ha húst ettél, akkor egy húsz perc, fél órával később érdemes savas gyümölcsöt enni.


6. Köretnek, amikor lehet, párolt vagy nyers zöldséget válassz.


7. A szénhidrátbeviteled nagy részét összetett szénhidrátokból fedezd. (Felejtsd el az édesítő szert... Átveri a szervezeted és tönkre tesz.) A szénhidrát a működésünk természetes része, nem kell félni tőle, csak nem kell behódolni neki. A keményítő pl. lassan bomlik le, lassan szívódik fel, nem dobja meg annyira a vércukor-, sem az inzulin szintedet, és nem fogja a szervezeted rögtön raktározásra fogni.


8. Az este folyamán szénhidrátot, ha lehet, kevesebbet fogyassz, ha mégis, lehetőleg gyümölcs formájában. Este a legjobb, ha a fehérjékre koncentrálsz.


9. A futás nem egy hatékony módja a súlycsökkentésnek, legalábbis a hosszútáv futás nem. Ajánlom a figyelmedbe a különböző magas intenzitású intervallum tréningeket (high intensity intervall training, HIIT). A Tabata módszer jó kiindulási alap, könnyű elolvasni, betartani, vannak hozzá számláló appok a telefonodhoz. Érdemes reggelre időzíteni. Maga az edzés négy perc, plusz bemelegítés, plusz levezetés. Tíz perc alatt megvagy, aztán utána mehetsz reggelizni. (Lehetőleg pótold az elvesztett ásványi anyagot, vízet, és egy kis fehérjét is vigyél a szervezetedbe.) Még jobb, ha valami komplex edzésmódszert választasz. Nagyon ajánlom a Focus T25 módszert. Huszonöt perc, elég kegyetlen, de brutálisan hatékony.


Átállni erre az életmódra kicsit nehézkes, sok szervezést igényel. Ha sikerült átállnod, akkor viszont hamar érezni fogod, hogy tele vagy energiával, jobb a hangulatod, és emellett a szervezeted metabolikus egyensúly pontja elkezd áthelyeződni - azaz egyszerűen fogyni kezdesz.


Én ezzel a módszerrel negyed év alatt közel harminc kilót fogytam le, úgy, hogy kétszer kellett szünetet beiktatnom, mert megijedtem a túl gyors fogyástól.

2016. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mellékes információk: 29/F, pszichológia szakon ötös voltam minden élettanon, négyes anatómiából. A saját életmódváltásomat szakirodalom alapján terveztem meg, a tápanyagok kémiai összetételét egyenként kiguglizva, igényeimhez viszonyítva. 110 kilóról fogytam le 84-re, február közepe-végétől májusig.
2016. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy csináld, ahogy neked jó... Én 100 gramm ch alatt érzem jól magam, tōkmindegy, szálkásítani vagy tömegelni akarok. Másnak más a jó. Van, akinek hatalmas szénhidrátos reggeli a jó, van, akinek pokoli lenne délelőtt enni... Nincs szabály az étkezések számára sem (napi minimum egy azért kell), ez egyedi, persze a cél kicsit befolyásolhatja.

Ki kell tapasztalnod, hogyan tudsz kellemesen fogyni s élni. Esetenként ez időigényes, de mit lehet tenni? Megéri megtalálni a számunkra alkalmas életmódot.

2016. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első, a kalóriadeficit nem egyenlő a koplalással, viszont a fogyáshoz kötelező.
2016. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit az elso irt, az nagyon hasznos lehet, de en sok jot hallottam a Paleo etrendrol (azon alapszik, hogy csak olyan dolgokat ehetsz, amit regen-regen az osemberek is ettek, es mivel ok nem voltak elhizottak, ezert valoszinuleg te sem leszel az, ha mindent ugy csinalsz, ahogy ok annakidejen). Persze a mozgas itt is elengedhetetlen. Sajat tapasztalatom nincs, de egy ismerosom (35/F) korosan elhizott volt, es ezzel az eletmodvaltassal tudott lefogyni 40 kg-t es en csak most, normal testalkatuan ismertem meg, de meg nem mondtam volna, hogy kover volt. Most is ez az etrend szerint el, es mar nagyon jol berendezkedett hozza, szerintem ez barkinek sikerulhet.
2016. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!